עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 27

אשכול: המדריך המלא לפקודות ה-netcode העיקריות

phobus phobus מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים

המדריך המלא לפקודות ה-netcode העיקריות

שלום לכולם,

מאז שהתחלתי לבקר פה שמתי לב שהמון אנשים שואלים על הערכים הממולצים לפקודות ה-netcode של cod4, אנסה ב"מאמר" הזה לעבור ע"פ הפקודות העיקריות, בעצם כולן, המקנפגות את מנוע ה-netcode של המשחק.

אז מהו בעצם ה-netcode הזה? לכל משחק רשת יש מערכת netcode משלו האחראית על תעבורת המידע מהמחשב שלכם - לשרת המשחק. ז"א כשאתם מכוונים לראש של מישהו ויורים ישנו מנגנון שלם שמתרגם את המידע הזה שנרשם במשחק אצלכם במחשב (הלחיצה על העכבר) לחבילות מידע (packet) שיוכלו להיות מועברות לשרת, ושהשרת יוכל לקרוא אותן. ככה העניין עובד, בתמציתיות רבה.

האם לא שמתם לב במהלך המשחקים שלכם ברשת שישנם שחקנים שיש להם מן יתרון כזה שלא יכולתם להסביר? "הם פשוט תמיד פוגעים". העניין הוא, שכמו בכל מנגנון טכני, יש מה לשפר, לשמן ולכוונן. שחקנים מקצועיים מסתמכים לא רק על ה-skills שלהם, אלא גם על הציוד ההיקפי והחומרה במחשב שלהם, בין היתר. לא פחות חשוב מכך הינו מנגנון ה-netcode, כי לא משנה כמה fps תשיג בעזרת מחשב עוצמתי, ולא משנה עד כמה העכבר שלך יהיה חד ומדוייק, ה-netcode בסופו של דבר הוא קצה המשתמש שלך והוא זה שאחראי לספר לשרת מה עשית בדיוק. והשרת, בתורו, יספר לשחקן האחר שלפני שנייה כיוונת לראשו וירית, שהוא מת מ-headshot.

פקודות ה-netcode העיקריות הולכות כלהלן:

com_maxfps
    rate
    cl_maxpackets
    cl_packetdup
    snaps

וזהו.

com_maxfps - כמו שהפקודה עצמה רומזת, הערך שתשימו פה ייצג את מקסימום הפריימים לשנייה שהמשחק שלכם יפיק, אם אכן הוא יגיע לאותו ערך שהצבתם, ז"א הערך מקיים רק גבול מקסימלי, הוא לא מבטיח fps כי זה בהכרח. 0 - אין גבול. 999 הינו המקסימום.

אז למה הפקודה הזו כ"כ חשובה? ובכן, העובדה המצחיקה היא שישנו באג במנוע ה-q3 שעליו המשחק עדיין מתבסס, מאז cod1. בערכים הבאים: 43, 76, 125, 333 מנוע המשחק מעניק לכם תוספת מזערית לגובה הקפיה ומרחקה, מהירות הריצה, וה-registration של היריות שלכם בשרת. לפעמים התוספת המינימלית הזו יכולה להבדיל בין חיים ומוות במשחק, ולבין הצלחה או כישלון בקפיצות למקומות מסויימים. זו הסיבה שאתם רואים תמיד com_maxfps 125 בקונפיגים של שחקנים מקצועיים.

אמליץ לכם להשתמש בערך com_maxfps 125 גם אם אתם מגיעים ל-333, כי היציבות וההמשכיות של 125 fps חשובה יותר מאותם הרגעים שאתם מגיעים ל-333.

rate - המהירות שבה השרת מספק לכם את המידע על עולם המשחק. כל השרתים שיצא לי לשחק בהם בארץ מספקים rate של 25000, וזהו גם הערך שבו אתם תשתמשו.

cl_maxpackets - אולי הפקודה הכי לא מובנת בהיסטוריה של המשחק. הפקודה הזו מגדירה את מספר חבילות המידע שאתם שולחים לשרת בשנייה. מנוע המשחק עצמו וה-netcode בכלל בנויים כך שאתה יכול לשלוח רק מספר פאקטים מסויים המופק מה-maxfps שלך חלקי משתנה X (משתנה בערכים שונים). המשתנה הזה הוא קבוע לטווחים מסויימים והוא תמיד מספר שלם.

ז"א בקיצור אם אתם קבעתם com_maxfps 125 ואתם משיגים אותו ו-cl_maxpackets 100 אתם לא באמת תשלחו 100 פאקטים לשנייה, אלא 62.5. אם אתם קבעתם com_maxfps 333 ויש לכם 333 fps ו-cl_maxpackets 100 אתם עוד פעם לא תשלחו 100 פאקטים לשנייה, אלא 83.25 פאקטים לשנייה. נכון, אין "חצי" או "רבע" פאקט לכן המנוע מעגל ל-63 במקום 62.5, או 83 במקום 83.25.

מתמטיקה פשוטה נכון? מה אתם צריכים לעשות אם כן? החליטו איזה fps קבוע אתם מצליחים להשיג במרבית הזמן, ואז לפי המחשבון הזה http://www.funender.com/quake/articles/fps.html, תראו כמה פאקטים מקסימום תוכלו לשלוח.

אני אישית עדיין משאיר על cl_maxpackets 100 כי כך המשחק מחליט לי אוטומטית את מספר הפאקטים המקסימלי שהוא שולח לבדו, בהתאם ל-125 fps שיש לי. (ז"א 63 packets per second).

אז עכשיו למדתם שאתם לא באמת שולחים 100 packets לשנייה, כי מנוע ה-netcode אף פעם לא קובע משתנה שאם תחלקו את ה-fps שלכם בו, תקבלו 100 packets.

cl_packetdup - הפקודה הזו מנסה "לחפות" על קישוריות האינטרנט הישראלית הגרועה כ"כ. כמו ששמה אומר, הפקודה סה"כ קובעת כמה פאקטים זהים המשחק ישלח לשרת - במקרה שחלקם לא יגיעו ליעדם. האם אי פעם חוויתם לאגים? או יריתם וזה קפא לכם לשנייה? התופעה הזו מכונה packet loss, ותוכנות כמו the all seeing eye מציגות את הפאקט לוס לצג הפינג של השרתים. בגלל סיבות שונות ומשונות, לפעמים המידע (בצורת פאקטים) שאנחנו שולחים לשרתי המשחק פשוט אובדים אי שם באינטרנט. על מנת לחפות על כך, אם כן, אפשר לשכפל את הפאקטים כדי להבטיח את הגעתם.

אבל בגלל שפאקטים זהים משוכפלים, זה יכול לכאורה להעלות את הפינג, כי אתם "תציפו" את השרת. כמו כן אתם צורכים חלק גדול יותר של רוחב הפס ומהירות הקישור שלכם לשרת בשביל אותו הפאקט שנשלח 2-3-4 פעמים רק כדי לוודא שהוא נשלח.

לכן אפשר לבטל את השכפול, אם הקישור שלכם מצויין, ואתם לא חווים לאגים ו-packet loss ע"י cl_packetdup 0.

snaps - הפקודה הזו אומרת לשרת כמה פעמים עליו "לצלם" את עולם המשחק שלכם. או, כמה פעמים השרת "מרענן" לכם את המידע שאתם רואים. ב-pam4 ובשרתים רבים ה-snaps ממילא מוגבלים ל-30 או 40 ע"י פקודת שרת: sv_snaps 30/40, לכן השאירו זאת על 30.

בקיצור, לסיכום, אלו הם הערכים המומלצים לשחקן הישראלי הממוצע:

com_maxfps 125
    cl_maxpackets 100/63
    rate 25000
    cl_packetdup 2/1/0
    snaps 30

הלאה לשרתים!

עוד טיפ מומלץ הוא להפעיל את ה-lagometer ע"י הפקודה cg_drawlagometer 1 ואז יופיע לכם ריבוע בצד הימני של המסך שמציג גרפים של ה-fps, packets per second, snaps וכ'ו. תוכלו לשחק עם הערכים לבד כך שהקפיצות בלאגומטר ייעלמו וכל הצבעים יהיו שם בירוק.

נ.ב. - אם תרצו להעלות זאת כנושא דביק, או למדריכים, אשמח. רק תלמדו מהתקריות בעבר ותנו קרדיט בהתאם.

שלכם,

phobus.
    נערך בפעם האחרונה על ידי phobus : 18/06/08 ב 18:20

w1p w1p מנותק GONE
    קיבל לייק
    0 פעמים
    יופי של השקעה

KEYNAN KEYNAN מנותק משתמש חסום
    קיבל לייק
    0 פעמים
    וואי ממש השקעת כל הכבוד.

הסמל האישי של Ym92
    Ym92 Ym92 מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    0 פעמים
    יא אללה, איזה גבר. מחזיק ממך בנאדם.
    שיחקת אותה ^^
    תודה רבה.

הסמל האישי של krizZje
    krizZje krizZje מנותק ?1v1 knife @ batyam
    קיבל לייק
    0 פעמים
    תודה רבה אחי
    כל הכבוד

הסמל האישי של mikewithbike
    mikewithbike mikewithbike מנותק real ping neva get caught
    שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים
    אחלה מדריך, השקעה נהדרת בעיקר בהסברים על כל דבר.

* פעם הבאה אתה יכול להמנע מהעצבים ולדלג ישר למדריך, אם אתה חכם ואתה מבין שלא כולם באותה רמה אין צורך להדגיש את זה, רק מוציא אותך כאחד מתנשא בסופו של דבר.

הסמל האישי של Fugitive
    Fugitive Fugitive מנותק Village leader
    קיבל לייק
    0 פעמים
    יפה אחי
    תודה
    אני אוסיף אותם לCFG החדש שלי :>

pliss pliss מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    0 פעמים
    מדריכי ביי, its been a while

זה כבר במדריכים

kezZay kezZay מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים
    אחלה תרגום

הסמל האישי של shaico
    shaico shaico מנותק נינג'ה
    שם פרטי
    מר מבין עניין
    קיבל לייק
    6 פעמים
    אחלה תודה ממש הסברתה כל דבר...
    באמת התשתית בארץ גרועה!
    נוסף ללינקייה..
    אופפ מייק עקף אותי שוב!!

הסמל האישי של normanush
    normanush normanush מנותק NightCup Cheater
    קיבל לייק
    0 פעמים
    אחלה איזה מדריך , האמת שזה לא ממש לימדתי משהו כי אני כבר מכיר את אותם פקודות מ CS אבל אחלה מדריך, אני יוסיף את זה ללינקיה
    המשך כך אחי///

yaniv51 yaniv51 מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    0 פעמים
    שאלה...

אם ה fps שלי לרוב נע בין 40-50 ויש רגעים של קפיצה ל 70-90 ( נגיד במקומות סגורים זה קורה )
    עדיף לשים הגבלה ל 46?
    כי אני אחד כזה שאוהב את כל הגליצ'ים, מכיר דיי הרבה, רק שגם לא יכול לנצל חלק ( קפיצה לא גבוה כמו של אחרים )

קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Forensics צפה בהודעה
    פעם הבאה אתה יכול להמנע מהעצבים ולדלג ישר למדריך, אם אתה חכם ואתה מבין שלא כולם באותה רמה אין צורך להדגיש את זה, רק מוציא אותך כאחד מתנשא בסופו של דבר.
    בעיקרון אתה צודק, אבל לכולנו יש רגעים כאלו, גם לך תמחקו את ה"הקדמה" אין לי בעיה

הסמל האישי של Idan
    Idan Idan מנותק מנהל האתר
    שם פרטי
    עידן
    קיבל לייק
    573 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי phobus צפה בהודעה
    בעיקרון אתה צודק, אבל לכולנו יש רגעים כאלו, גם לך תמחקו את ה"הקדמה" אין לי בעיה
    אתה יכול למחוק את זה בעצמך, "ערוך".

הסמל האישי של normanush
    normanush normanush מנותק NightCup Cheater
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי yaniv51 צפה בהודעה
    שאלה...

אם ה fps שלי לרוב נע בין 40-50 ויש רגעים של קפיצה ל 70-90 ( נגיד במקומות סגורים זה קורה )
    עדיף לשים הגבלה ל 46?
    כי אני אחד כזה שאוהב את כל הגליצ'ים, מכיר דיי הרבה, רק שגם לא יכול לנצל חלק ( קפיצה לא גבוה כמו של אחרים )
    למה אתה לא שם את ה CFG שפירסמתי פה יהיה לך 80 FPS קבוע

yaniv51 yaniv51 מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    0 פעמים
    נגיד ואני שם את זה
    אני יכול לבטל את זה?
    בעקרון אני רוצה להתנסות עם כמה דברים לפני שאני מחליט קבוע מה לעשות...
    אני כמעט בטוח שלפני 1.6 היה לי 60+ קבוע, אחרי 1.6 זה ירד, ונאלצתי לבטל את ההברקה במפה ( זה מזה יפה עם AK זהב )
    חבל שאי אפשר רק שהנשק יהיה מבריק, כי לא מפריע לי שהמכוניות ניראות כמו סוסיתא

ואיך אני מבטל את הפקודה של ההגבלת FPS?
    com_maxfps 0
    ?
    נערך בפעם האחרונה על ידי yaniv51 : 18/06/08 ב 18:01

קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי ^idNz צפה בהודעה
    אתה יכול למחוק את זה בעצמך, "ערוך".
    כן אני ערכתי אצלי פה, התכוונתי לאלו ששמתם במדריכים וכ'ו..

קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי yaniv51 צפה בהודעה
    שאלה...

עדיף לשים הגבלה ל 46?

אם אתה בטוח שאתה לא יכול להעלות יותר את ה-fps בעזרת פקודות וכ'ו, כדאי שתשים אותו על 76. 46 לא מוגדר כערכי fps ה"מתאימים" למשחק ברשת גם כך.

כל הרעיון הוא לא לשאוף ל-fps המקסימלי שאתה יכול להשיג. אלא לערך מסויים שאתה יודע שאתה תוכל להשיג אותו קבוע ויציב ברוב זמן המשחק. זה יביא יותר תועלת.

קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי kezZay צפה בהודעה
    אחלה תרגום
    מאיפה בדיוק? O_o

wacK wacK מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים
    מכיר את הכל תודה על המדריך

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. המדריך המלא לDaemon Tools !!
    על ידי Elicomp בפורום מדריכים וטיפים
    תגובות: 26
    הודעה אחרונה: 12/03/07, 15:04
  2. המדריך המלא להגדרת כרטיס טלויזיה באיכות טובה.
    על ידי w00t בפורום מדריכים וטיפים
    תגובות: 43
    הודעה אחרונה: 23/06/06, 15:39
  3. המדריך המלא להשתפרות מהירה בטקטיקל
    על ידי spYro בפורום Tactical Ops
    תגובות: 16
    הודעה אחרונה: 13/01/06, 18:13
  4. המדריך המלא לטרמפיסט הצעיר.
    על ידי myth בפורום מה שבראש
    תגובות: 23
    הודעה אחרונה: 10/11/05, 09:23
  5. המדריך המלא למחרבן אחד הדברים המצחיקים