שחקני נבחרת ישראל, שהבטיחו אמש (רביעי) את העלייה לאליפות אירופה, זכו היום למנוחה. מחר תקיים הנבחרת שני אימונים וביום שישי היא תעלה למשחקה הראשון באליפות, מול לטביה.

במסיבת עיתונאים שארגן מאמן נבחרת ישראל, צביקה שרף, זכו השחקנים למחמאות: "אם ליירי וולש יש מקום ב-NBA, גם טל בורשטיין יכול להיות שם. דרור חג'ג' עולה מהספסל בצורה פנטסטית, לא חשובה החמישייה אלא מה אתה עושה על המגרש".

שרף סיפר על דרך העבודה שלו: " יש לי דעות ברורות לגבי מה צריך לעשות. שחקנים צריכים לעבוד יותר קשה ולהיות יותר מחויבים למסגרת הקבוצתית. כשצריך לקבל תנאים אני הראשון שידאג שהם יקבלו אותם, אבל על המגרש אני מבקש 150%. בלי זה יכולים להיות כשרונות, אבל לא תוצאות".

המאמן הלאומי המחיש את דבריו כשהשווה בין ברק פלג ואבי סוכר, שנופו מהסגל: "ברק עבר ניתוח בברך ועשה מאמצים על אנושיים כדי לחזור לפני המשחק נגד בלגיה. כשהוא נופה לקראת המסע לנוביסאד, הוא אסף את השחקנים ואמר להם שהוא יהרוג אותם אם הם לא יעלו. סוכר לעומת זאת, ביקש להשתחרר בגלל סידורים אישיים אחרי שהוא נופה. לא עשיתי מזה עניין אבל יכול להיות שזה כישלון חינוכי".

ישראל שובצה לאחד הבתים באליפות, יחד עם המארחת, סרביה ומנטנגרו, ספרד ולטביה. שרף דיבר גם על היריבות ואמר: "נפלנו לבית הכי קשה. לטביה מחזיקה פה עוזר מאמן שעשה סקאוטינג עלינו. אוברדוביץ' (מאמן סרביה) ניפה שחקן ברמה של NBA (בוז'אן פופוביץ') שעולה מיליון דולר. אני לא מקנא בו ויחד עם זה מאד מקנא בו שאלו השחקנים שהוא מנפה. ספרד מועמדת לזכות באליפות".

יו"ר איגוד הכדורסל, ירמי אולמרט: "בדיעבד אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איפה היינו כשראיינו את המועמדים לתפקיד ולמה לא דיברנו עם צביקה. זו לא רק היכולת המקצועית שלו, אלא גם המנהיגות שלו - הוא לקח אוסף שחקנים והפך אותם לקבוצה שמשחקת עבור הנבחרת ועבורו. הקריאה של יניב בסוף המשחק מול הונגריה: "יש כדורסל ישראלי" הייתה נכונה וביטאה את רגשות השחקנים".

חג'ג', שהצליח להביא למפנה במשחקים מול צ'כיה והונגריה, החזיר לשרף באותה המטבע: "זה כבוד לשחק בנבחרת ישראל. לא ראיתי אדם כמו צביקה כל החיים שליהוא איש כדורסל בכל רמ"ח אבריו".

קרדיטל-ספורט5