עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 24

אשכול: רוצים רישיון לדו-גלגלי?כנסו

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים

Exclamation רוצים רישיון לדו-גלגלי?כנסו

מזל טוב, החלטתם להוציא רשיון לדו-גלגלי, ברכות! בהתחלה זה יראה לכם תהליך ארוך ומייגע, אבל הוא לא כל-כך נורא. התהליך כולו, מפורט כאן לפניכם:-

נכון להיום, עדכן משרד הרישוי את תקנות הרישוי לרכב דו גלגלי והתאים עצמו לתקן האירופאי. במקום 4 דרגות רישיון שונות לדו"ג (דו גלגלי) קיבלנו רק 3 המופרדות ע"פ הספק האופנוע ולא רק ע"פ נפח המנוע. בכתבה הבאה נסקור את האפשרויות והדרכים להוצאת הרישיון הנכסף.

אז כאמור, 3 קטגוריות:

1. רישיון לאופנוע/קטנוע בנפח של עד 125 סמ"ק או 14 כ"ס (דרגת רישיון A2). לא ניתן לגשת למבחן המעשי לפני גיל 16. לבעלי רישיון בדרגת רישוי זו, אסור להרכיב נוסע נוסף על הדו"ג לפני הגיעם לגיל 18 (של הרוכב עצמו - לא של המורכב).

2. רישיון לאופנוע עד 33 כ"ס (דרגת רישיון A1). לא ניתן לגשת למבחן המעשי לפני גיל 18. דרגת רישיון זו מאפשרת לרכב על כל אופנוע/קטנוע, בעל תיבת הילוכים אוטומטית או רגילה, בתנאי שהספקו לא עולה על 33 כ"ס.

3. רישיון לאופנוע ללא הגבלת הספק (דרגת רישיון A). לא ניתן לגשת למבחן המעשי לפני גיל 21. לא ניתן לגשת להבחן על דרגת רישוי זו ללא החזקה של שנה שלמה (לפחות) ברישיון מדרגת הרישוי הקודמת (לא, לא תדרשו להוכיח שאכן החזקתם באופנוע ורכבתם בפועל בתקופה הזו). דרגת רישיון זו מאפשרת למחזיק בה, לרכב על כל אופנוע, מכל דגם וסוג ובכל נפח שהוא. זוהי בעצם קטגוריה שאינה מוגבלת מאף בחינה ולכן ברישיון המחזיק בה, לא תצוין שום הערה מגבילה. כרגע היא בודאי משאת נפשכם, אבל זה גם יגיע...
    מילוי כרטיס תלמיד

כדי לגשת ולבצע בפועל את שיעורי התיאוריה והרכיבה מעשית, צריך הרוכב לעתיד לנפק כרטיס תלמיד (שהוא בעצם טופס...נייר פשוט ורגיל... מכירים?). פעולה זו יש לבצע בתחנות משרד הרישוי הפזורות ברחבי הארץ לא לפני הצטיידות בכמה עשרות שקלים (לצורך צילום ממוחשב) ותעודת זהות. במידה ויש לכם כבר רישיון נהיגה על רכב פרטי, זו ההזדמנות גם להוציא "פטור" מהמבחן המעשי, ולהשיג במשרד הרישוי את החותמת הייעודית בסעיף "מבחן התיאוריה".

שני צעדים נוספים נדרשים לצורך מילוי הטופס הנ"ל, כדי לגשת למורה נהיגה ולהתחיל בחוויית הרכיבה על דו גלגלי:
    א. בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מורשה מטעם משרד התחבורה שיאשר את כשירות הראייה שלכם. אם אתם ממושקפים (או עם עדשות-מגע), יציין זאת האופטומטריסט בטופס התלמיד וזה יופיע גם כהגבלה ברישיון הנהיגה. ההערה הזו, אגב, תקפה גם לנהיגה במכונית (או משאית, טרקטור, חללית וכו'), ולא רק לאופנוע.

ב. בדיקה רפואית הנעשית אצל רופא המשפחה הנה השלב האחרון. חיילים יפנו לקצין העיר במקום מגוריהם. תוצאות הבדיקה ומסקנות הרופא החותם לגבי יכולת ה"רוכב לעתיד" לתפעל אופנוע/קטנוע, יקבעו באם תוכל לגשת למורה הנהיגה ולהתחיל ללמוד או לעשות מנוי "חופשי חודש" לכל החיים בחברת האוטובוסים. במידה וכבר יש ברשותך רישיון נהיגה למכונית והמטרה שלך היא דרגת הרישיון הראשונה (קרי: רישיון המוגבל לדרגה A2) הנך פטור/ה מבדיקה זו.

מבחן התיאוריה

כאמור, בעלי רישיון למכונית, פטורים ממבחן זה, ולא משנה לאיזו דרגת רישיון הם מתכוונים לגשת ולהבחן. אם לא דאגתם לחתימת ה"פטור" כשהייתם במשרד הרישוי ואספתם את טופס התלמיד, זה הזמן לחזור לשם שוב ולקבל את האישור (אמרנו לכם לקרוא ביסודיות!).

למבחן התיאוריה ניתן ללמוד מחוברות ייעודיות הנמכרות ברוב חנויות הספרים. לא מדובר בתורה מסיני אבל בהחלט כדאי ללמוד ולשנן את החומר שכן, הוא ילווה אתכם לאורך כל חייכם על הכביש. תמרורים, סימונים על הכביש ועוד כמה דברים שכדאי שתדעו.

נכשלתם במבחן התיאוריה? לא ניתן לגשת שוב למבחן, באותו היום. גם מס' הפעמים בהם ניתן לגשת למבחן ולהיכשל, מוגבל. לכן, אנו ממליצים שלא לדחות ולהמתין עם מועד המבחן עד יום המבחן המעשי (ואנו יודעים שיש מורים שמתחילים ללמד מבלי שהתלמיד יעבור את מבחן התיאוריה). ומצד שני, לא להקל ראש, לזלזל ולהגיע בלתי מוכנים.
    מוכן למבחן המעשי

אז יש לכם טופס תלמיד מרובה חתימות, שאחת מהן היא "פטור" ממבחן תיאוריה או חותמת "עבר" המציינת את העובדה שעברתם בהצלחה את מבחן התיאוריה. יופי. כעת, ניתן לפנות למורי הנהיגה הקרובים למקום מגוריכם ולבצע סקר שוק קטן בין חבריכם ובין מחירי השיעורים אצל המורים השונים. מחירי השיעורים, שמשכם הוא בין 40 ל-50 דקות, נעים בין 70 שקלים לקטנוע ועד 90 שקלים לאופנוע ללא הקבלת הספק. אנו ממליצים לבחור את המורה עליו שמעתם וגיליתם כסבלני ביותר וכזה הנוהג להסביר לרוכבים על הכלי עליו הם מטפסים. לא תמיד כדאי לבחור במורה שאצלו מחיר שיעור הנהיגה הוא הנמוך ביותר.

כמה שיעורים צריך ? זה תלוי...

במידה ואתם בעלי רישיון נהיגה למכונית מעל 3 שנים, ומעוניינים ברישיון לדרגת הרישוי הנמוכה ביותר, לא תדרשו למס' שיעורים מינימאלי. נכון, תוכלו לקבוע עם מורה נהיגה כלשהו כדי לקיים את הטסט בלבד אך אנו ממליצים לכם לקחת שיעור או שניים לפני הטסט עצמו כדי לתרגל את השליטה בקטנוע לפני המבחן.

המבחן שלכם, אגב, יהיה "מבחן שליטה" בלבד והוא יתקיים במגרש חנייה בו תדרשו להציג את יכולת השליטה שלכם בקטנוע. לא תדרשו לצאת לרכיבה ברחבי העיר. במידה ואין לכם שום רישיון נהיגה משום סוג שהוא, המס' המינימאלי של השיעורים אותו אתם מחויבים לקחת, הוא בין 10 ל-15 שיעורים המגלמים 10 שעות למידה. לבעלי רישיון נהיגה על דו גלגלי, בכל נפח שהוא, נדרש מינימום של 8 שיעורים ולא משנה לאיזו דרגת נפח אתם מעוניינים להבחן.

מהו בעצם המבחן המעשי?

המבחן המעשי, או כמו שכולם מכנים אותו: "הטסט", כולל בחובו 2 חלקים שונים:

1. מבחן שליטה במגרש סגור. הרוכב נדרש לבצע שמיניות בתוך מלבן המסומן על הכביש, מבלי לחרוג מגבולותיו ומבלי להוריד רגל מרגליות האופנוע אל האספלט. גודלו של המלבן משתנה בהתאם לנפח האופנוע הנבחן כשאופנועים מבצעים את המבחן על מלבן מעט גדול יותר.

בהמשך, יידרש הרוכב כחלק מבדיקת יכולת השליטה שלו בכלי, לבצע נסיעה בין נקודות המצוירות על גבי האספלט (רכיבת "סלאלום") וכן לבצע נסיעה איטית בין 2 קווים התוחמים שטח נסיעה צר. הנסיעה חייבת להיות איטית במיוחד ותפקיד המבחן להציג בפני הבוחן ("הטסטר") את יכולתכם לשמור על יציבות הכלי, גם בזמן רכיבה במהירות איטית במיוחד. רגע לפני היציאה לחלקו השני של ה"טסט", תדרשו להאיץ ולבלום במרחק הקצר ביותר, לפי הוראת הבוחן. זאת, כמובן, כדי לבדוק את מידת שליטתכם בבלמי האופנוע.

מי שלא הצליח בביצוע אחת המשימות שהוצגו לעיל, ייחשב כ"נכשל" ולא ימשיך לביצוע חלקו השני של המבחן, הנערך על גבי הכביש הציבורי. בעלי רישיון הנהיגה לרכב פרטי שניגשו ל"טסט" לצורך הוצאת רישיון A2 בלבד, סיימו מבחינתם את המבחן כולו ואם לא בצעו טעויות, הרי שהם זכאים לרישיון נהיגה.

2. חלקו השני של המבחן המעשי, מתמקד ברכיבה בכביש הציבורי והוא מיועד לכל הרוכבים שסיימו בהצלחה את חלקו הראשון של הטסט. כאן יבואו לביטוי מיומנויות השליטה שהספקתם לרכוש ולהציג בחלקו הראשון של המבחן תוך שילוב עם הידע שצברתם לקראת המבחן התיאורטי. ה"טסטר" ירכב עמכם מהמגרש הסגור לאורך מסלול עירוני שהוא יכתיב ויבדוק את יכולתכם לרכב נכון ולהשתלב בתנועה. סיום השלב הנ"ל בהצלחה, יעמיד לרשותכם תוך מס' ימים, רישיון נהיגה מפלסטיק לרכב דו גלגלי בקטגוריה בה נבחנתם, עם תמונתכם מתנוססת מעל.
    מזל טוב, אבל יש לי עוד כמה מילים לומר לכם....

אז...ברכות ! הצטרפתם לעולמם המופלא של רוכבי הדו גלגלי ! בשלב זה אנו מברכים אתכם בברכת נסיעה מהנה ובטוחה ומאחלים לכם שנים של רכיבה יעילה, מהירה, חווייתית, חוקרת עולמות, מענגת ומחברת עם הטבע...

אך לפני שנסיים, אנו חייבים להדגיש ששיערי הנהיגה שעברתם הם ערובה לכלום, בערך. המבחן המעשי שעברתם בהצלחה, אינו חותמת על רישיון למסלול המרוצים ולמעשה, סביר להניח שיכולת השליטה שלכם באופנוע, היא מזערית. צאו מנקודת הנחה שהשיעורים שעברתם, נועדו כולם כדי לעזור לכם לעבור את המבחן הסופי, לא בשביל להפוך אתכם לרוכבים מיומנים. לצערנו, המרחק בין שליטה על דו"ג לבין לימודי הרכיבה הוא עצום.

רוצים ללמוד לרכב? תרגול, תרגול, תרגול. כאן קבור הכלב ומכאן תגיע הישועה.
    חברים שאתם בטוחים ביכולת הרכיבה שלהם יכולים להיות מקור טוב לעזרה. ולא, חליפת רכיבה משופשפת לא מוכיחה כלום. העזרו ברוכבים וותיקים, מנוסים וצנועים, שלא גולשים לסיפורי תהילה כל משפט שני. טיפ: שמרו מרחק מרוכב שמרבה להשתמש בביטוי "אני", על הטיותיו השונות.

מעבר לכך, הרשמו לקורסים מתקדמים לרכיבה, קראו ספרים בתחום, והפנימו שאתם רק בתחילת הדרך, והדרך היא ארוכה מאד.

שיהיה בהצלחה!

4EvEr 4EvEr מנותק מנהל ראשי
    קיבל לייק
    5 פעמים
    קבל ח"ח על ההשקעה
    מאמין שיעזור להרבה אנשים פה(ילדים) שזה הזמן שלהם לעשות רישיון על דו גלגלי

danz danz מנותק אחראי קהילה בדימוס
    שם פרטי
    דן
    קיבל לייק
    3 פעמים
    אני עכשיו עוד כמה ימים הולך לעשות טופס ממסי משהו כזה.
    בדיקת עיניים וכאלה מתחיל ללמוד לתאוריה ובע"ה 3-4 חודשים מהיום אני על אופנוע

4EvEr 4EvEr מנותק מנהל ראשי
    קיבל לייק
    5 פעמים
    דביק
    זה חשוב ומועיל

הסמל האישי של MotherNature
    MotherNature MotherNature מנותק גורו
    קיבל לייק
    6 פעמים
    נא אני ישר אוטו

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי 4EvEr צפה בהודעה
    דביק
    זה חשוב ומועיל
    תודה אחי.

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Dan צפה בהודעה
    אני עכשיו עוד כמה ימים הולך לעשות טופס ממסי משהו כזה.
    בדיקת עיניים וכאלה מתחיל ללמוד לתאוריה ובע"ה 3-4 חודשים מהיום אני על אופנוע
    בהצלחה אחי

הסמל האישי של Almightyz
    Almightyz Almightyz מנותק תואר כבוד
    שם פרטי
    ۞
    קיבל לייק
    30 פעמים
    יש לי שאלה
    בדרך כלל כמה כוחות סוס יש לאופנוע הארלי?

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי ColdAs1Ce צפה בהודעה
    יש לי שאלה
    בדרך כלל כמה כוחות סוס יש לאופנוע הארלי?
    1573 סמ"ק .. פעם שניה תשאל בנושא שאלות ותשובות
    *אבל אופנוע הארלי מסוכן ביותר מכל האפנועים מישהו שאין לו נסיון על האופנוע הזה לא להתקרב

יש חבר שלי קנה אופנוע של סוזוקי GS-E ל4 שנים ואז קנה R1 ועדין אינו שולט עליו 4 שנים נסיון על הסוזוקי ורק עלה ל R1 ועדין לא משתלט בכלל אח שלי מלמד אותו לאט לאט חחחחחחחחח
    נערך בפעם האחרונה על ידי Brave : 31/10/07 ב 20:22

הסמל האישי של Almightyz
    שם פרטי
    ۞
    קיבל לייק
    30 פעמים
    זה אומר שאני יכול לעשות רישיון עליו רק בגיל 21!? איכס איזה מעפן זה
    כבר דימיינתי את עצמי בא לבית ספר על הארלי חח

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    מה נעשה..רק בגיל 21 אבל אני לא מבין מה יש באופנועים של הארלי :\ תקח לך איזה R1 או R6 ותצא
    חחחחחחחחח אחי אני יגיד לך משהו יש פה אנשים בכפר שלי שנוהגים על אופנועים של R6 וR1 ו CBR מודיל 2003++ וכולם נוהגים בלי רישיון ותאמין לי בתאונה אחת על האפנוע האילו הוא יירד מהכביש ובטח יקרה משהו להם אז לדעתי מה הבעיה עכשיו לנהוג עד 500 סמ''ק נסיון ואחר כך בגיל 21 לא תהיה לך שום בעיה עם אופנועים חזקים,אבל המטומטמים האילו חושבים שאם שוטר רואה אותם בכביש יעזוב אותם כי ת'יודע השוטר איננו יכול לעקוב אחרי אופנוע 1000 סמ''ק בכלל אבל תאונה אחת גומרת אותם ואת האופנוע
    אני מציע לך ללכת לבית ספר על סוזוקי GS-E חחחחחחחחח =)
    נערך בפעם האחרונה על ידי Brave : 01/11/07 ב 02:59

הסמל האישי של Almightyz
    שם פרטי
    ۞
    קיבל לייק
    30 פעמים
    וואלה תמיד חלמתי על הארלי
    לשבת ככה רגוע להישען אחורה וזה כל הסטייל
    עכשיו סתם ביאסת אותי
    זהו באן! סתם חחח תודה.

הסמל האישי של Joly
    Joly Joly מנותק מלך.
    קיבל לייק
    212 פעמים
    אתה חושב שהארלי זה נוח?
    אחרי שעה נהיגה בהארלי אתה קם ואין לך ביצים אחי, באחריות......

הסמל האישי של Almightyz
    שם פרטי
    ۞
    קיבל לייק
    30 פעמים
    אם אחד שמבין רושם שזה מה שיש אז עזוב אותך אחי

Disco Disco מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים
    מזה השקעתה טוב שמה אחי תודה רבה עזרת לי בהרבה דברים מחר אני יתחיל ללמד עד 33 כ''ס ))

הסמל האישי של D-Max
    D-Max D-Max מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    חחח איזה אפס ה Brave הזה
    לפחות תן קרדיט לאתר שלקחת ממנו אתזה .
    עלוב .

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    לא צריך לתת קרדיט כי אחי ועוד כמה חברים רשמו את זה שחצי מהם בצוות הניהול גם כן אם תקרא מה שרשמתי תראה שיש הרבה דברים שהוספתי ממני למרות שאחי הוא מביא להם את התמונות של האופנועים כשעושים ארגון.

הסמל האישי של D-Max
    D-Max D-Max מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    למה אתה מזיין תמוח חחח ?
    שים קרדיט ושתוק

Brave Brave מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי D-Max צפה בהודעה
    למה אתה מזיין תמוח חחח ?
    שים קרדיט ושתוק
    כוס אמא שלך יא בן זונה כוס רבאק אתה לא מבין יא בן שרמוטה אחותך על הזיין שלי אתה מוזמן למצוץ ת'זיין שלי יא הומו בן של הומו ילד כאפות

הסמל האישי של D-Max
    D-Max D-Max מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Brave צפה בהודעה
    כוס אמא שלך יא בן זונה כוס רבאק אתה לא מבין יא בן שרמוטה אחותך על הזיין שלי אתה מוזמן למצוץ ת'זיין שלי יא הומו בן של הומו ילד כאפות
    שתוק יא ערבי שהאיד ושים קרדיט www.FULLGAZ.co.il
    ומה מה הניק של אחיך שם מה ?
    אני יעלה עלייך אם אתה חרטטן.
    נערך בפעם האחרונה על ידי D-Max : 03/04/08 ב 19:18

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. רוצים להגשים חלום בריקוד? כנסו ! שווה כניסה !
    על ידי uriel_malka13 בפורום פורום ריקודים
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 25/03/10, 17:58
  2. מדריך / רוצים לקעקע את גופכם? כנסו! חח
    על ידי JackaSss בפורום בדיחות, הומור וצחוקים
    תגובות: 10
    הודעה אחרונה: 11/02/09, 19:05
  3. האקרים? רוצים להרוויח ג'ובה כנסו =]
    על ידי Mescaline` בפורום מה שבראש
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 01/07/08, 04:21
  4. נו מה אתם רוצים יא אלהה איתכם !! כנסו רגע מנהלים