ריח רע מהכלב שלכם?

ריח רע מהפה עלול להיווצר בגלל 3 בעיות
עיקריות:הנפוצה ביותר היא דלקת חניכיים, על כך נרחיב בהמשך, ריח רע המגיע מהקיבה ונובע ברוב במקרים מתזונה לקויה וריח המגיעה מבעיה במערכת הנשימה.
דרגת החומציות בפה הכלב שונה מדרגת החומציות שלנו ולכן עששת בכלבים אינה נפוצה.
הבעיה הנפוצנ ביותר היא הצטברות רובד חיידקים,פלאק, משאריות מזון המצטברות של אבן שן.
שלושת התהליכים שציינו הגורמים להיווצרות דלקת חניכיים: ריח רע מהפה, ריקבון השיניים, חשיפת שורש השן עקב נסיגת החניכיים, כאב וסירוב לאכול,אבדן שיניים ואפילו מחלות לב כתוצאה מנדידות החידקים מהפה.
כלבי הבית, בניגוד לכלבים החיים בטבע, סובלים יותר מבעיות הבאות מהיגיינת פה לקויה, כיוון שבטבע כלבים אוכלים גויות שלמות, קורעים את העור מפצחים את העצמות. פעולות אלו עוזרות בסילוק וניקוי של אבן השן המצטברות ואילו כלבי בית שנהנים ממזון מוכן, לועסים פחות וחיים הרבה יותר שנים מחבריהם בטבע.

אך אדע אם כלבי סובל מבעיות שיניים?
הסימנים הראשונים הם ריח רע מהפה, הצטברות שכבה צהבהבה בבסיס השיניים אדמומיות החניכיים ולעיתים דימומים הניראים על המזון או על צעצועי לעיסה. כלבים מגזעים קטנים רגישים יותר מכלבים גדולים .
צחצוח שיניים!
לא, זו לא בדיחה!!!!!!!!!
ניתן ורצוי לצחצח לכלבים שיניים. מומלץ להרגיל את הכלב מגיל צעיר לפעולת הצחצוח.
כלבים מבוגרים היה קשה יותר לשכנע.
קיימות היום משחות שיניים מיוחדות לכלבים, הערבות לחיך הכלב ואין צורך לישטוף אותן.
אל תשתמשו במשחת השיניים שלכם.
ניתן להשתמש במברשת שיניים רגילה או במברשתאצבע מיוחדת לכלבים.
התחילו לצחצח מהצדדים תוך שימת דגש על החיבור בין השן לחניכיים. לרוב, אין צורח לצחצח את הצד הפנימי של השן, זו הפונה ללשון
אמצעים חלופיים
קימיים היום מוצרים רבים המותאמים לסילוק שאריות מזון מהשיניים, הינהים צעצועי לעיסה, משחות למריחה על השיניים,סוגי מזונות מיוחדים לשמירה על בריאות הפה ועוד.
אנו מזכירים לכלם להיזהר ממתן עצמות הן אולי עוזרות בניקוי השיניים, אך גורמות לבעיות רבות אחרות (ואל תגידו לי בתגובות אני נותן לכלב שלי עצמות חופשי ולא קורא כלום והוא בסדר וכו.. אל תיתגרו בחיים של הכלב שלכם כאשר כלב אוכל עצם היא נשברת והיא ניהית שפיץ וזה עלול לקרוע חלקים פנימים בגוף וחבל מי שסובל בסוף זה אתם ! וגם הכלב וכמובן שלו התווסף עוד ילד לפורום ויגיד הכלב שלי מת ועצוב לי!)
ניקוי שיניים
באותם המקרים שבהם יש כבר היצטברות של אבן שן, הפעולות שהזכרנו אינן יעילות ויש לבצע ניקוי שיניים. זוהי פרוצדורה המתבצעת תחת הרדמה מלאה בה מנקים את השיניים ומסלקים שיניים מתנדנדות או רקובות.
לסיכום:
דלקות חניכיים וריח רע מהפה ניתן למנוע, או לפחות לנפחית בצורה ניכרת,הן לרווחתו של הכלב והן לרווחת כל בני הבית...