מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

אשכול: נזקי הנרגילה

הסמל האישי של Shadow\Evil
    Shadow\Evil Shadow\Evil מנותק מתקדם
    קיבל לייק
    1 פעמים

נזקי הנרגילה

הנרגילה
    הנרגילה והשפעותיה על בריאות האדם בשנים האחרונות הולכת ומתפשטת תופעת עישון הנרגילות בקרב בני נוער וצעירים.הצעירים ביימינו אינם מודעים לסכנות הנובעות מעישון נרגילה וממשיכים בעשון בתמימות רבה .
    שריפת הטבק:
    מסתבר שחלק ניכר מבני הנוער וגם ההורים אינם יודעים מה מכילה התערובת של הנרגילה וחושבים שזו היא תערובת פירות וסוכר או פירות ודבש,תערובת שאינה אמורה לגרום לשום נזק, ולכן הם אינם לוקחים ברצינות את עניינן עישון הנרגילות. השם של הטבק שנמצא בנרגילה הוא שם ערבי שפירושו עשוי דבש מה שגם מטעה את המעשנים, יחד עם הריחות המתוקים שהוא מפיץ. האמת שבעצם מדובר בתערובת המכילה טבק,דיבשה, שהוא נוזל מתוק שמיוצר בתהליך ייצור הסוכר, ובנוסף חומרי טעם וריח. מידע זה מצויין על חלק מאריזות הטבק לנרגילות. יש אריזות שכתוב עליהן שהן מכילות טבק עם ניקוטין בכמות של חצי מ""ג. הם גם רושמים שכמות הזפת היא אפסית כלומר, שחומר זה שהוא גורם לסרטן אינו קיים. למרות שבעת שריפת הטבק נוצר חומר זה.
    מה יש בעשן הטבק של הנרגילה:
    מסתבר שעשן הטבק מכיל כמויות נכבדות של זפת,ניקוטין ומתכות כבדות.יחסית לעשן של סיגריה אחת,בעשן של נרגילה יש כמויות גבוהות של חומרים רעילים ומסרטנים כמו ארסן,כרומיום ועופרת. מחקרים העלו שהמעשנים נחשפים גם לחד-חומצת הפחמן,שהוא גז רעיל הפוגע בכושרהגופני ומגביר את הסיכון לחלות במחלות לב. מסקנות החוקרים הם שחשיפה לחד-תחמוצת הפחמן כתוצאה מעישון נרגילות גבוה כמו
    עישון סיגריות.
    המים "המסננים"
    מעשני הנרגילה נוטים לחשוב שעשן הנרגילה הוא פחות מסוכן מכיוון שהוא "מסונן" דרך המים. הועבדה שהוא עובר דרך המים אולי מפחיתה את תחושת הצריבה בגרון שחשים כתוצאהמסיגריות, אך המים אינם מנטרלים את השפעת החומרים המזיקים ואת ספיגתם בגוף,שמתחילה עוד בפה. משך החשיפה לחומרים אלו יכולה להמשך 45 דקות ואף יותר, בעוד שסיגריה מעשנים במשך מספר דקות.מסתבר שלעישון נרגילה אחת יש השפעה כמו עישון חפיסת סיגריות אחת.
    המחלות והנרגילה:
    ידוע לנו כבר שעשן הטבק מכיל חומרים מזיקים העלולים לגרום למחלות. כבר תוארו מקרים של סרטן השפתיים והגברת הסיכוון לחלות בסרטן הפה, ואף סיכון מוגבר לחלות בסרטן שלפוחית השתן. יש אף תופעות של מחלות עור כמו אגזמה המופיעות על אצבעות היד המחזיקות את פיית הנרגילה. את הנרגילה נוהגים לעשן בקבוצות, כאשר נפגשים כמה חברים, במועדונים,ברים וכו',בהם יש נרגילות שמיועדות לשימוש הכלל. מצב זה גורם לכך שאנשים יעבירו את פיית הנרגילה מפה לפה מה שעלול לגרום להעברת מחלות מדבקות המועברות באמצעות רוק כמו הצתננות ,שפעת,הרפס ואף שחפת לכן לא כדאי להעביר את הנרגילה מפה לפה. או שתמיד עדיף יותר פשוט לא לעשן בה.... כיצד משפיע עשן הנרגילה על העובר:
    כאשר תינוק נולד במשקל נמוך, יש לכך השלכות על מצבו הבריאותי והתפתחותו התקינה. מחקר שנערך גילה שבדומה לעישון סיגריות,גם עישון הנרגילה משפיע על משקל העובר-לנשים המעשות יש סיכוי רב יותר ללדת תינוק במשקל נמוך מאשר נשים שלא מעשנות. הסיכון גובר אצל נשים שהתחילו לעשן נרגילהבשליש הראשון של ההריון. נמצא גם שלעישון הנרגילה יש השפעה על הילוד גם לאחר הלידה כמו מצוקות בנשימה.

לקוח מאתר www.eylon1.co.il.

WickedSick WickedSick מנותק תואר כבוד
    שם פרטי
    יותם
    קיבל לייק
    4 פעמים
    ואו :ס אבל אני לא יפסיק בכלל זה FU

נושאים דומים

1. הנרגילה החדשה שלי :)
    על ידי ^Lny בפורום הזולה למעשן ולמנרגל
    תגובות: 13
    הודעה אחרונה: 20/04/07, 07:55