מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

אשכול: מבחן: ב.מ.וו G650X קאנטרי

WarBeAsT WarBeAsT מנותק ותיק
    קיבל לייק
    0 פעמים

מבחן: ב.מ.וו G650X קאנטרי

ב.מ.וו ממציאה מחדש את הסינגלים הגדולים, מבחן בכורה ל- G650X בגרסה ה"מתונה" מגלה כי (שוב) יש להם את זה – ועוד איך!

מה זה? אופנוע עירוני? אז למה המכלולים המוחצנים? בשביל מה להעמיס טכנולוגיה באופנוע שמיועד להיות סוס עבודה אפרורי? אולי זה דו-שימושי, אבל אז עולות הגבות בתהייה לפשר מידת הגלגל הקדמי שעומדת על "19, כי איזה צמיגי שטח/דו-שימושיים אפשר לשים שם? האוכף מזמין רכיבות ארוכות ונעימות אז אולי זה בכלל אופנוע כולבו? בלי מיגון הרוח מלפנים ספק אם יהיו יותר מקומץ משוגעים שיסכימו לאכול רוח בפנים למשך יותר מחצי-שעה. כמה שאלות עוד לפני שזזנו מטר - כנראה שנצטרך לבדוק אותו בכל התחומים האפשריים כדי להחליט לאן הוא שייך. כשאין ברירה, אין ברירה!
    X- CITY
    קודם כל לגבי העיצוב. מעבר למוטיבים מקובלים מעולם הדו-שימושי, כלומר גלגלים גדולים יחסית, כידון רחב ופרופיל גבוה במבט צד, יש הרבה על מה להתבונן כשפוגשים לראשונה את ה- G650. יש כמה דברים שמקשים על הגדרת העיצוב כמוצלח, כמו היעדרה המוחלט של איזושהי מסיכה, משולש ההיגוי התחתון נותר חשוף וקצת מושך את העין. מאחור באזור הזנב אפשר למצוא את המפלט העצום שדווקא משתלב לא רע, בצד המפלט יש כנפון פלסטיק כיחידה אחת של המחרשה האחורית, עיצוב מעניין ויעיל אך מה בצד הימני?
    החלק הראשון שלי עם האופנוע החדש היה עירוני ואפילו מעט מעיק בהגדרתו. הרבה עצור-סידורים-סע בסגנון שליחים, מסוג הדברים שעל האופנוע הלא נכון לשימוש עירוני הופכים ממעיק - לסיוט. ב- 650 הזה מדובר היה דווקא בחוויה, ואפילו מגניבה לגמרי. הדבר הראשון להתרשם ממנו הוא אופי פעולת המתלים, שאי-אפשר להגדירם אחרת ממצוינים לשימוש עירוני וגם כשמדובר בקצב של בעיטות לצלעות - הם פשוט לא מתרגשים מכלום וממשיכים לספק נוחות נהדרת, כולל בזמן פגישת כל המכשולים הנפוצים כמו גרם מדרגות למשל.
    רוכבים במשקל מעבר לממוצע יגלו כי האופנוע גמיש יחסית על המתלים אבל נוח מאוד, אני הרכבתי עליו והוא תפקד מצוין בסעיף הנוחות והספיגה. בתחום ההיגוי מורגש כי הרכות גבוהה מדי.
    מערכת ההזרקה החדשה טובה לעין ערוך מזו של ה- F650, אין שיהוקים, גמגומים או סתם חוסר-חלקות שאפיין את חציה הראשון של קשת הסל"ד. הכוח זורם חופשי ומסל"ד בינוני ומעלה הוא מרגיש ממש חזק. גם הדיאטה הרצינית עזרה ועם 148 ק"ג בלבד, כ- 25 ק"ג פחות מה- F650GS! אין מה להשוות את יכולת ההתניידות והשליטה העירונית כמו-גם את הזריזות.
    ברכיבה עירונית על אספלט רטוב וחלקלק השימוש בבלמים המגובים במערכת ABS הוא ברכה, ומצאתי את המערכת נגד נעילה עוזרת לי בלא מעט מיקרים, במיוחד באחורי שדרש יותר הסתגלות כשעוברים מאופנוע אחר ולאור התנאים החלקלקים.

בר-בהר
    דווקא לשם לא הגעתי, אבל את כל הצפון דווקא כן חרשתי. הרכיבה מחוץ לעיר מרגישה קלילה, יחסי ההעברה הארוכים מתגלים כנכס, גם עוצמת המנוע טובה מאוד ובהחלט ניתן להגדיר את הב.מ.וו כסינגל חזק ומהיר. פעולת המנוע החלקה אינה נגמרת בתחום ההזרקה וממשיכה לפמפומים מגניבים של סינגל, אבל ללא כל זכר לויבראציות! זה הסינגל הכי לא מווברץ שרכבתי עליו.
    היעדר מיגון הרוח עושה את שלו כך שמהירות השיוט הנוחה נעה בין 130 ל- 140 קמ"ש יעילים למדי. המנוע מצידו דוחף גם 50 קמ"ש יותר כשרוצים...
    האוכף בו מצויד הכלי אולי יעלה גבה אצל המתבונן בפעם הראשונה אך מתגלה כמוצלח, מאפשר שני מודים עיקריים: קדימה ואחורה. בחלקו הקדמי הוא צר-יחסית אבל עדיין מרופד טוב ומתאים בעיקר למהירויות נמוכות יותר והוא גם נמוך יותר ומאפשר הגעה לרצפה. בחלקו האחורי המושב מתרחב משמעותית, הנחת העכוז נעימה ושוקעים פנימה לא-מעט, ובנוסף מתקבלת זווית טובה יותר בפלג הגוף העליון להתמודדות עם הרוח.
    כידון ה`מגורה` האיכותי המותקן כאן תורם לנוחות השליטה והרגשת המקצועיות, אך ככל כידון רחב אחר תובע תנוחת מפרשית שאינה יעילה להתמודדות מחוץ לעיר על בסיס קבוע ומהיר.
    השלדה והמתלים ממשיכים להרשים ביכולת הספיגה, עדיין לא נגעתי בבולם האחורי כך שמדובר בכיוון הרך יותר של החיים ומאוד נוח לי כרגע.

פאן-פנאן
    אין שום סיבה למה לא להיכנס עם ה- G650X לשטח, באופן פחות קרבי. ניסינו תחילה בסגנון טיול דו"שים, כלומר אחרי קילומטרז` כביש מכובד ירדתי לסשן שבילים שבמקרה זה המקום בו נערך מירוץ מס` 6 של עמותת האנדורו. במקרה. ולמרות הגשם באותו היום והאפשרות לבוץ חלקלק החלטתי ששבילי כורכר מהודקים זה עדיין בגדר סביר. ובכן, באותה הנינוחות בה בולע האופנוע את פרק הכביש כך גם בירידה לשבילים. כל עוד לא מגזימים במהירות, מדובר על 100% ספיגה ידידותית במתלים.
    חולות מנדרין הרטובים סיפקו כר-בחינה מתאים ביותר למטרה שאותה הצבתי בפניו של הקאנטרי: "יש לך שעתיים-שלוש לשעשע אותי - זוז!" נכון, צמיגי הכביש לא ממש עוזרים, אבל גם איתם ניתן ממש ליהנות מרכיבה על השבילים החוליים והמתפתלים בארגז החול התל-אביבי, אחרי תיאום לחצי-אוויר כמובן. תיראו, אולי זה לא עולה מיד עם המבט הראשוני אבל יש כאן חתיכת ערימה של מכלולים איכותיים, ולא ייתכן שכלי מאובזר כל-כך לא אמור לספק את גחמותיו של הרוכב בשעות הפנאי. אז לו יש את המכלולים ולי יש את הפנאי, קדימה.
    כאן כבר מאוד מומלץ לעבור לעמידה. אומנם הרגליות מכוסות בגומי עבה לשימוש יום-יומי, אבל מתחת שוכנות רגליות אלומיניום רחבות ומקצועיות לחלוטין. רוחב המושב באזור חביקת הברכיים אינו מתחרה באופנועי שטח אך מאפשר חיבור טוב ולא מעייף במצבי העמידה השונים, וכל מה שנישאר הוא לתת בגז. שלוש באמפים אחרי וזוגייה שחטפתי בתחת הזכירו לי שלא תיאמתי את הבולם האחורי. קל ופשוט: סוגרים את ברז עומס הקפיץ בצידו העליון של הבולם - זהירות מהסעפת החמה - ודוחפים את כף היד לתחתית הבולם כדי להאט את ההחזרה, שהופכת למעט אלימה אם רק מעלים את עומס הקפיץ ללא תיאום ההחזרה. להפוך לאופנוע שטח טהור הוא לא הופך, אבל הוא בהחלט הופך לבן-זוג משעשע ומהנה ביותר, מאפשר גלישה מהירה בחולות תוך שמירת יציבות טובה מאוד.
    חבורה צעירה של רוכבי סופרמוטו הגיעה כדי לנצל את החולות הרטובים, והצטרפתי אליהם לסשן מגרש חנייה מאולתר בין איי-התנועה. מרדף אחרי הצעירים הפוחזים נראה מעט מגושם עבור הבימר בתחילה, אבל אז הוא שוב ניזכר שיש לו אח תאום עם גלגלי "17 ומכלולים משותפים אז למה לא וכו` וכו`... כן, גם סופרמוטו האופנוע הזה יודע לעשות, ואם אתה לא יודע איך עושים את זה אז הכלי הידידותי הזה יוכל לעזור לך ללמוד, כמו שהוא יכול לעזור לך להבין מזה שטח, ולקחת אותך לשם ובחזרה על 140 קמ"ש. אז הוא גם חוליגאן בפוטנציה. מצוין.

תן לי 80% מהכל, בבקשה

איך שלא תהפכו את זה, אתם יכולים לבחור איזה תחום שבא לכם ברכיבה על אופנוע והבימר החדש יוכל לעמוד בזה. מהירות בכביש פתוח, יכולת שיוט (שתעלה פלאים עם התקנת משקף חזית), יכולת הרכבה, ירידה לשבילים ואפילו הרבה מעבר לזה בשטח ובונוס-סגירת צמיגים וחוליגאניות במגרשי חנייה. לא רק לעמוד בזה אלא גם לשרוד את החוויה ולהשאיר רושם מוצלח על הרוכב.
    אבל, וזה אבל משמעותי, אתם צריכים להבין שבאף-אחד מהתחומים הוא לא מסוגל להגיע ל- 100% יכולת של האופנוע הייעודי לאותה משימה שכרגע הוא נדרש לה. לזה קוראים אופנוע רב-משימתי, וה- G650X קאנטרי הוא אופנוע רב-משימתי מודרני ופשוט מצוין. גם מבלי להגיע לרמות הגבוהות ביותר הוא מהנה, והעובדה שביליתי על-גבו יותר מ- 600 ק"מ במהלך המבחן מוכיחה לי חד-משמעית שזה אופנוע שכיף לרכב עליו. בכל מצב, בכל מקום ובכל זמן. מעטים הם הסינגלים שאפשר לאמר עליהם את זה.
    מערכת בלמים מודרנית, חזקה ומגובה ב- ABS שגם קל מאוד לניתוק וחיבור מקלה מאוד על החיים, הופכת את האופנוע לבטיחותי יותר גם לרוכבים מנוסים. רק לא לשכוח לנתק בכניסה לשטח ולהחזיר לפעולה בעלייה לכביש.
    הקאנטרי הוא בדיוק המתכון של הדו"ש המוצלח של שנות ה- 90`, שעבר תהליך פיתוח והבשלה ארוך שהביא אותו למצב בו הוא מטיב לבצע בקשת רחבה ביותר של שימושים; אך בזכות איכות המכלולים והחיבור הטוב ביניהם הוא אינו מאכזב בשום מקום. אופנוע איכותי לכל משימה שתיבחרו, אבל אחרי פיתוח של יותר מעשור גם המחיר כבר לא כמו של דו"ש מהעבר, 89,900 שקל כולל ה- ABS. האם זה שווה? לעומת הדגם היוצא הוא מוצלח בהרבה ואפילו נישאר עודף - אז אם זה מה שאתם צריכים הוא שווה כל אגורה.
    רוכבים עם רישיון A1 (עד 33 כ"ס) ישמחו לדעת שניתן לרכוש את ה- G650X, בגרסה מוגבלת ל- 33 כ"ס. באופן מפתיע המנוע - למרות הסירוס - מרגיש חזק ומסוגל להביא את הרוכב למהירויות גבוהות ומבלי לפגוע בהנאה שברכיבה.
    בסיום שנת המתנה ולאחר הוצאת רישיון לא מוגבל, כל מה שתדרשו זה לגשת למוסך היבואן, להסיר את ההגבלה ולגשת למשרד הרישוי ולשנות את רישיון הרכב.

The1 The1 מנותק ותיק
    קיבל לייק
    0 פעמים
    פשש כמה זמן לקח לך לירשום את זה...
    בכל מקרה נשמע אופנוע חביב לא מת על שטח :/

Rom4nz` Rom4nz` מנותק נתי כהן חייל שלי
    שם פרטי
    קובי
    קיבל לייק
    15 פעמים
    הוא לא רשם,זה ניגנב :ס
    אממ,אופנוע?רק 500 סמ"ק ומעלה.