עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 24

אשכול: TAC-OPS EFFECT PART #4

הסמל האישי של mikewithbike
    mikewithbike mikewithbike מנותק real ping neva get caught
    שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים

TAC-OPS EFFECT PART #4

בכתבה הלפני אחרונה הזאת נתקל במושגים "טקטיקה" ו"אסטרטגיה" ונשאל את עצמנו מה ההבדל ביניהם.

תאמת הכתבה הזאת לא מיועדת רק לשחקנים/קבוצות החדשים אלא ליותר המתקדמים ואפילו אלה שבטופ. אני מדבר על הקבוצות (לא בהכרח ישראלים כן) שיודעות לתקשר בצורה מעולה ומפגינות כושר משחק חזק, החישוב האינדיבידואלי של כל שחקן שם מראה צורת משחק חכמה ומשתקף עם הניסיון העצום שלהם. אבל כל זה לא מספיק, לרב הקבוצות יש אסטרטגיות שלוקחות אותם עד לגבול מסויים של "צורת משחק חכמה", המשחק שלהם מחסיר את המודעות לחשיבה פסיכולוגית ופילוסופית של חשיבה חכמה.

טוב כרגיל כפי שבחרתי בהתחלת הסדרה להשוות את טקטיקל למשחק שח אני אמשיך לעשות זאת :]
    במשחק שח, 3 משחקים שונים משוחקים בו זמנית, משחק הלוח, מחשבה והזמן. למרות שכולם שייכים לאותו דבר חייבים להפריד ביניהם כדי להבין את התמונה הגדולה (בדיוק כמו בטקטיקל).

שלושת המושגים מחולקים ל2 חלקים/קטגוריות: אסטרטגיה וטקטיקות. החילוק נעשה כך:

טקטיקות: משחק הלוח, משחק הזמן
    אסטרטגיה: משחקי מוח

בואו רגע נשכח מהמושג המילוני של שני המילים ונגדיר אותם לרלוונתיות של הנושא לפני שנתקדם הלאה.

טקטיקות: תגובה מאורגנת לכל שינוי מצב שקרה בתוך המשחק, תגובות אלה זה צעדים שננקטים במשחק על פי מטרות והשפעות למה שקורה, (זוכרים את מטריקס בסרט השלישי שהצרפתי חופר לו במוח לפני שאישתו בוגדת בו?) לכל מטרה/גורם יש השפעה (כן כן הרבה דברים מועילים בסרט הזה).
    כשגורם מסויים מתרחש במשחק זה מעורר השפעה, טקטיקות על פי כך זה תגובה לגורם הזה. במילים פשוטות אם האויב יזרוק פלאש לגבוה אז התגובה תיהיה לזרוק רימון לפצצה הגבוה (עזבו תתיזמון לרגע זה לא הכוונה) כדי לאתגר את הגורם. "for every cause there is an effect"

אסטרטגיה: לעומת זאת ההפך הגמור ממה שטקטיקות מציגה, אם טקטיקה זה תגובה לגורם שנעשה אז אסטרטגיה זה הנחה מקובלת ומוסכמת לגבי מה צריך לעשות לפני שאנחנו נגשים לאיתגור הגורם, במילים פשוטות, לפני שאנחנו זורקים את הרימון.

טוב עכשיו אפשר להתקדם הלאה עם הבנת המושגים המשניים כמו משחק הלוח, זמן והמוח.

נתחיל באסטרטגיה - סקירה

לפני כל משחק אנחנו בדרך כלל מגדירים לעצנו מטרה מסויימת או צורת משחק שאנחנו הולכים לשחק בה, האם אני אשחק את המשחק שלי או יותר קבוצתי, האם אני הולך לשחק על מטרות או על האויב, האם נשחק דפנסיבי או אגרסיבי או אולי את שניהם? אבל מי יודע זה הכל תלוי במצבים שונים אבל איזה מצבים? הנקודה פה זה להראות שיש לנו תמיד איזה תכנון לפני המשחק אפילו שזה לפעמים נעשה בלא מודע. אבל המטרה שלי זה לעלות את המודעות ולהבין שאם אתם הולכים למלחמה יותר מודעים וחושבים על זה יש לכם יותר סיכוי לנצח (אפילו כל כלאן חדש יכול להשקיע 2-3 דקות בלהגיד "אוקי אנחנו הולכים להתקמפר היום או לרוץ ביחד לכל מקום).

אסטרטגיה - משחק מוח

הקטע הפסיכולוגי משחק חלק חשוב במשחק, האם אנחנו הולכים לגרום לאויב לפחד מאיתנו ולגרום להם לפחד להתקרב אלינו או שאנחנו נגרום להם להרגיש נחת ולמשוך אותם אלינו לאמבוש (LURE FTW)
    כדי שנוכל לבדוק מה הטעויות שלהם ואז לשגר עליהם התקפה מסיבית כדי להרוס להם בכלל את קור הרוח שלהם? או שאתם תגרמו להם לעשות מה שאתם רוצים (כמו בכתבה הראשונה) זה גם סוג של משחק מוח..

בטקטיקל, לפעמים אפילו יש את הכלאנים שאוהבים ללכלך על אחרים בתור טקטיקה מסויימת, רק העובדה שהם רושמים לכם משהו במשחק גורמת לכם לפעמים לאבד שליטה ולהיות עצבניים ולהתאמץ חזק בלהרוג אותם, קצת יותר מדי וזה עלול לגרום לוויכוחים בתוך הקבוצה ובסופו של דבר הפסד.

עכשיו כולנו מכירים העובדה כששקרן מספר אמת, אף אחד לא יאמין לו, אבל מה אם זה בא בשימוש בטקטיקל? תקוף את הנמוכה ותנצח, תקוף את הנמוכה עוד פעם ותנצח, תקוף עוד פעם והאויב כבר הבין אותך ויעצור אותך, אבל מה עם נתקוף בסיבוב שאחרי זה עוד פעם את הנמוכה? אני מתחיל לשחק פה משחקי מוח עם האויב וגורם לו לחשוב על הכוונות שלי בצורת משחק תחמנית וגורם להם לחשוב על שלהם, אבל אז אני באמת משגר התקפה לא צפויה שתפיל אותם מהכסא.

גם צורת הבידוד יכולה לעבוד מצויין במשחק, לא משנה אם אני כל פעם תוקף את אותו שחקן עם הרבה אנשים או תוקף אזור מסויים בחוזקה או להפך עוזב אזור מסויים או לא מתייחס לשחקן מסויים גם יכול להוות איזהשהו חלק לחץ פסיכולוגי. ללחוץ על אותו שחקן כל הזמן יכול להשפיע עליו חזק מנטלית והוא יפחד לעשות צעדים נועזים אפילו ברגעים קריטיים. אם אני אלחץ חזק בצליפות על אזור מסויים אז האויב ינסה להחזיר לי ובזה ישחק משחק "סגור" יותר בלא מודע למה שמתרחש מסביב.

לגרום לאויב כל הזמן לחשוב ולרוץ זה המפתח לניצחון, לא לתת להם שום רגע שקט למחשבה, ככל שהאויב ממשיך לערער במניע שלכם הם בעצם רודפים אחרי המחשבות שלכם, וכרודפים זה אומר שהם תמיד צעד אחד מאחורכם.

אוקי נעבור לטקטיקות, בחלק השני של הכתבה נדבר על למה אנחנו פורצים לאזור פצצה ולמה אנחנו מחזיקים אזורים קבועים.

אם יכלתי להסביר לכם את זה ביותר פשיטות אז הייתי אומר שאם אסטרטגיה זה הדלק אז טקטיקה זה המנוע, הדלק מריץ תמנוע. כיסינו את האזור הפסיכולוגי עכשיו נעבור לקטע המעשי.

טקטיקות - סקירה

למרות שטקטיקות מתחלקת בשני תת נושאים: לוח משחק וזמן, לטובת הקוראים אני אמזג אותם אחד לתוך השני. ישנם 4 סוגי טקטיקות שאפשר לשחק על פי הם כשמשחקים את ה"משחק הלוח". אל תתבלבלו מהמושגים הבאים והמטרה המילונית שלהם, תנסו להבין שלא מדובר פה על צורת משחק בכלל אלא על סוג טקטיקה.

אגרסיבי - אגרסיבי

להיות אגרסיבי זה לשחרר כמה שפחות מידע לאויב, זה נכרח בזה שרוב הפעמים שחקנים יקחו את הדרך הארוכה להגיע למטרה או כאלה שאין בהם אויב, בשחמט קורים לזה "אמצע משחק" בTO אני קורא לזה קאמפינג.

אני הכי פחות אוהב את שיטת המשחק הזאת, שחקנים בדרך כלל מחכים הרבה זמן לפני שהם ניגשים לקרב, וגם אם זה קורה זה לוקח הרבה זמן. לרב אתם תראו קבוצות שעושות את זה, זה אלה שעשו פריצה וקיבלו פלאש ונעצרו באמצע או כאלה שתיכננו את מהתחלה, להוריד אויב 1-2 אבל להמשיך להתקמפר מאשר לתת את המכה הסופית. כמה שפחות מידע שאתה משחרר לאויב ככה יש לו יותר זמן על לחשוב על פריצות מתוזמנות ומחושבות. למרות שהשיטה לא תמיד רעה, אם משתמשים בה בתור סטיה במשחק אז זה ממש יכול להפתיע את האויב.

פאסיבי - פאסיבי

אם להסביר את המושג ביותר פשטות אז זה פשוט לעשות RUSH מלא עם כל הקבוצה. למרות שבטח רובכם חושבים שהמילה פאסיבי מתכוונת ללהיות סבלני ולחכות לגורם לפני תגובה זה לא ממש נכון.
    טקטיקת הפאסיבי-פאסיבי זה אומר להתחיל ישר בתגובה מסויימת כדי להגיע למטרה שלך שזה אומר לגלות לאויב שלך על הכוונות שלך מההתחלה. השיטה הזאת פאסיבית מכיוון שאתה מגלה לאויב שלך את כל המידע לגבי האסטרטגיה שלך מתחילת הסיבוב, שזה משאיר את תפקיד התגובה לאויב שלך ולא לך, בעשיית השיטה אתה לא משאיר זמן לחשוב לאויב לשחק איתך משחקי מוח. השיטה מועילה מאוד אם במיוחד משתמשים בה בצורת השיטת הבידוד של להשתלט על אזור מסויים. אתם גורמים לאויב להיות מאויים ולא רק פוגעים בו במשחק אלא מנחיתים עליו סוג של מכה פסיכולוגית.

אגרסיבי - פאסיבי

צורת השיטה הזאת מרמזת על משחק מהיר על ההתחלה בקטע שאתם ישר בוחנים את היכולת של האויב, ומנסים להשתלט על אזור מסויים או לצלוף בהם מתחילת המשחק, ורק אחרי זה ברגע שהעניינים נרגעים מתחיל הקטע של המשחקי מוח ואירגון מחדש שלכם ושל האויב. לקחת את ההזדמנות הזאת בלחיצה על אזורי מפתח במפה או ניסיון בלקחת את האויב יכולים להוביל אותכם לנצחון או הפסד של האויב (זה לא אותו דבר ד"א)

פאסיבי - אגרסיבי

עד עכשיו אתם בטח יכולים לנחש על מה השיטה ואתם בטח צודקים, השיטה הזאת הכי פופולרית בטקטיקל או כל משחק שדומה לזה, אבל למה? הסיבה זה שהיא ממש קלה לבנות אחדות בקבוצה.
    זה לתת לכל שחקן להרגיש "בבית" לפני שהוא קופץ למים, זה לתת לאויב לעשות את הצעד הראשון או את הטעות הראשונה ולעניש אותם על זה. למרות שגם פה יש חלק חשוב במשחקי מוח, להגן כל סיבוב על אותו אזור יכולים לשדר סימן מסויים ואז לשנות שיטת משחק יכולים ממש להמם את האויב.

מסקנה:

הרבה יגידו שזה הגיון פשוט כל מה שנאמר, אבל הגיון פשוט הוא גם הכי פחות שכיח, ועד עכשיו אני מקווה שרמת המודעות שלכם בנוגע לסוגי הטקטיקות ואסטרטגיות שונות שקיימות שאפשר להשתמש בהם עלתה. למרות שתיכנון זה מפתח לאסטרטגיה טובה ואימון זה מפתח לטקטיקה טובה, היגיון פשוט? ברור שכן.......

* נשארה עוד כתבה אחת ואז יהיה גם בונוס שלי
    - Victory is empty, there are lessons in defeat

- It can be SAFER to travel quicker with TOTAL concentration, than to travel SLOW with NONE at all

- Never drive faster than your guardian angel can fly

- The true test of a person is not how much power you have or how many people you can control. It's how many people can trust your integrity and ethics

- As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and begin to slide, please dear God protect my ride

- Take care to get what you like, or you'll be forced to like what you get

- If a guy fucks a different girl every week, he's a legend, but if a girl does the same, she's a slut. In theory = If a key opens
    lots of locks, than it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, than it's a shitty lock

ZuZu ZuZu מנותק תואר כבוד
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי mikeVANdike

* נשארה עוד כתבה אחת ואז יהיה גם בונוס שלי
    your User.ini? ;d

Cr4zY^De4moN Cr4zY^De4moN מנותק תואר כבוד
    קיבל לייק
    0 פעמים
    איזה סוס אתה אחי שיו..
    איך יש לך זין לכתוב את זה כל.. לי אין כח לקרוא.. קראתי חצי.. אני ימשיך לפני השינה :X: P

הסמל האישי של Joly
    Joly Joly מנותק מלך.
    קיבל לייק
    212 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי ZuZu
    your User.ini? ;d
    לא

AsSaUlT AsSaUlT מנותק ותיק
    קיבל לייק
    2 פעמים
    נחמד ++

elvis elvis מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    14 פעמים
    :בסד:
    זה הולך וניהיה חופר יותר אבל מה שהוא אומר זה נכון אני הלכתי להרוג קלבזו [=

7BAR 7BAR מנותק תואר כבוד
    קיבל לייק
    4 פעמים
    חחחחחחח נירן
    תבוא היום יש עוד קילבזו כפרה

elvis elvis מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    14 פעמים
    :בסד:
    אני יבוא יותר מאוחר נקלבז אותו

Collo Collo מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    0 פעמים
    יפההה!!!!
    אבל זה לאט לאט מתרחק מעזרה לטקטיקל.. חח
    בכל מקרהה כל הכבוד על ההשקעה!! גאון אתה אה? אולי תכתוב על זה דוקטורט וזהו? =]]

SaM SaM מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    nice ktava alhti lhrben

Duracellz Duracellz מנותק מתקדם
    קיבל לייק
    0 פעמים
    if you have aim and you rush > all
    higayon pashut

הסמל האישי של GaLaXy
    GaLaXy GaLaXy מנותק גולנצ'יק :)
    קיבל לייק
    6 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי DuracellzZzZz
    if you have aim and you rush > all
    higayon pashut
    :laugh:אשכרה

elbNz elbNz מנותק משתמש חסום
    קיבל לייק
    0 פעמים
    איזה מרמרה אני עדיין בתול וחושב שאני יכול ליעץ פה לאנשים על בנות
    בוא בזמן שבחורה אומרת לי בולבול אני ניהיה אדום וצוחק כמו ילד קטן
    כי יש לי קטן. .
    נערך בפעם האחרונה על ידי 7BAR : 11/11/06 ב 01:18

WickedSick WickedSick מנותק תואר כבוד
    שם פרטי
    יותם
    קיבל לייק
    4 פעמים
    לא רק 16 וזה לא חפירות אחי
    כל מילה נכונה לדעתי ואני קורה כל כתבה - נישבע

שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי elbNz
    בן אדם בן 20 יושב וכותב חפירות על משחק מחשב לילדים בני 16.
    הגיל הממוצע במשחקים בעולם עומד על 20-25 זה שהמדינה הפרימיטיבית שלנו וההורים שלנו לא חיים בתקופה מודרנית לא אשמתי, וזה שאתה קנאי מסריח גם לא אשמתי, מה לעשות שקוראים לך "אלבנז" ואתה לא מקבל יחס כמו שלי, תתבגר.

- It can be SAFER to travel quicker with TOTAL concentration, than to travel SLOW with NONE at all

- The true test of a person is not how much power you have or how many people you can control. It's how many people can trust your integrity and ethics

- As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and begin to slide, please dear God protect my ride

- If a guy fucks a different girl every week, he's a legend, but if a girl does the same, she's a slut. In theory = If a key opens
    lots of locks, than it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, than it's a shitty lock

josseph josseph מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    1 פעמים

Question

אחלה כתבה אחי
    כל הכבוד על ההשקעה
    סוס אתה

disel disel מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    פששש סחטיין על ההשקעה מייק...אבל תאמת אחי נראה לי זה סתם בזבוז זמן שלך כי לא נראהלי יש פה כאלה שיקחו את זה ברצינות והכל

קיבל לייק
    0 פעמים
    אני ילד קטן שעדיין לא קלט את טעם החיים. .
    קלטתי רק את טעם הפיצוצים שאני מקבל כל בוקר מהחברה
    נערך בפעם האחרונה על ידי 7BAR : 11/11/06 ב 01:17

שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי elbNz
    ממש עצוב!
    שבן אדם בן 20-25 משחק במשחק מחשב כמו ילד קטנצ'יק בלי חיים
    מאשר ללכת להכיר בנות לצאת קצת עם חברים ללמוד להנות :|
    תכיר בת תגיד לה שאתה משחק במשחק לחימה המחשב ברשת כבר 6 שנים ! ושאתה כותב מדריכים על איך לשחק למלא ילדים שבהרבה יותר קטנים ממני !
    לפני שתסיים את המשפט האחרון נראה לי שהיא כבר לא תיהיה שם...
    או שאני פשוט אגיד לה שאני אוהב להתעסק במחשבים ובתור תחביב אני משחק במשחקים (זה מה שאני אומר לחברה שלי לפחות) אבל אתה בטח מספר לבנות שאתה פרופסור לסרסוריות???? אוי רק תלמד אותי איך להנות ולהכיר חברים פליזזזזז

קיבל לייק
    0 פעמים
    אני ילד קטן שקיבל מקות רצח מהחברים שאין לי
    ועכשו אני יושב מול המסך ומוציא את התיסקול שלי פה ומזיין תמוח על דברים שאני לא יודעה..
    נערך בפעם האחרונה על ידי 7BAR : 11/11/06 ב 01:16

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. TAC-OPS EFFECT PART #5 (BONUS PART INCLUDED
    על ידי mikewithbike בפורום Tactical Ops
    תגובות: 61
    הודעה אחרונה: 21/11/06, 03:26
  2. TAC-OPS EFFECT PART #6
    על ידי WarBeAsT בפורום Tactical Ops
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 11/11/06, 14:34
  3. TAC-OPS EFFECT PART #3