מציג תוצאות 1 עד 19 מתוך 19

אשכול: TAC-OPS EFFECT PART #3

הסמל האישי של mikewithbike
    mikewithbike mikewithbike מנותק real ping neva get caught
    שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים

TAC-OPS EFFECT PART #3

טוב ברוכים הבאים לכתבה השלישית בסדרה: הסתברות

קודם כל לפני שנתחיל אני רוצה לציין כמה דברים שאנשים עדיין לא הבינו מה אני מנסה לעשות פה.
    מכיוון שאני כותב על נושאים רציניים וקשורים בעקיפין לטקטיקל אתם חייבים להבין, אני לא בא ללמד אותכם בדיוק איך לשחק את המשחק, בעצם זאת בכלל לא הכוונה שלי, את זה אתם צריכים ללמוד לבד (שזה החלק הכי כיפי לדעתי) הכוונה שלי בכתבות האלה זה פשוט לתאם את הקשר של חשיבה עמוקה וניתוח נתונים שלפעמים נשכחים על ידי אלה שמשחקים תמשחק. אני רק בא להראות לכם כמה שה"משחק" נראה לכם פשוט וקל, אז זהו שזה לא בדיוק מה שאתם חושבים...

הסתברות זה "מפה" שאנחנו יכולים לבחור איזה דרך ללכת לפי חישוב דוגמטי כמו כן חישוב סוביקטיבי (אישי), בהתייחסות לשחמט זה סוג משחק.

אני בטוח הרב פה מכירים תרוסי המהולל גארי קספרוב, שחקן השחמט הכי טוב בכל הזמנים. ב1996 IBM עשו עליו צאלנג (עם דמואים והכל ) כדי שהוא ישחק נגד המחשב שלהם "כחול עמוק", קספרוב הצליח לנצח אותו וזכה בתואר השחקן הכי טוב בעולם. חברת IBM שידרגה את המחשב וערכה אותו מחדש וב1997 התקיים עוד משחק, הפעם במחשב ניצח (אומנם בתוצאה צמודה 3-2). איך זה אפשרי שמוח אנושי שמסוגל לאלתר, לחשב, לרמות, לתכנן ולשחק משחקי מוח נשלט על ידי מכונה?

התשובה: הסתברות.

במשחק שח יש 64 ריבועים לזוז עליהם, כל שחקן שולט ב16 חיילים, העובדה שהלבנים תמיד מתחילים אומרת שיש 20 צעדים פוטנציאלים ראשונים וכנ"ל לגבי השחורים, גם בצעד השני יש 20 צעדים פוטנציאלים, אם נלך 3 תורות קדימה תגיעו לחישוב שבתור השלישי זה כבר 8000 צעדים אפשריים (20*20*20) שאפשר לעשות בשלוש תורות, ואם לחשב מה השחורים יעשו בתור צעד נגדי התוצאה תיהיה הרבה יותר גבוהה. אם להמחיש לכם את כל הצעדים האפשריים בשח זה יוצא:

קוד HTML:
    1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000
    או 120^10 (עשר בחזקת מאה עשרים)

מה שעושה את המחשב יותר טוב מאנשים זה העובדה שהוא מסוגל לחשב 15 שכבות של נתונים קדימה (בשבילינו נתייחס לזה כעל צעדים), איפה שבן אדם פשוט כמוני מסוגל לחשוב אולי 5-6 צעדים קדימה וקספרוב מסוגל 13 ((25600000000 צעדים).

תכלס כל המידע הזה לא מועיל הרבה, זה רק אחוזי הסתברות והסיכוי להצלחה נתון באיך שאנחנו משתמשים עם המידע שיש לנו.

אז איך כל החירטוטים והמספרים קשורים לטקטיקל, להיות כנה איתכם כמה שרשמתי יותר התקשתי למצוא את התשובה בעצמי, אבל מה שכן הבנתי, אם לוקחים את ההסתברות בחשבון זה פועל גם בתור איזה שהיא "תאוריה" במשחק וגם עושה שיטה יותר קלה לשחק תמשחק.

אם חושבים על משחק בטקטיקל, יש 10 שחקנים ואין סוף "ריבועים", אבל לעומת זאת על ידי הידיעה על אזור מסויים שהאויב נמצא בו אנחנו מיד מצמצמים את ההסתברות של המהלכים והאפשרויות של הצעדים של האויב ובכך מעלים את הסתברות ההצלחה שלנו במשחק. קחו את זה לדוגמא:

אתה וחברך נשארת במצב 2על2 בבליסטר בתור שוטרים, ואתם לא יודעים איפה הם ילכו עם הפצצה, אם שניכם מתפצלים לכל אזור פצצה שונה, אז סיכוי האויב לפגוש אחד ממכם הוא 99% (1% אם הוא לא מטמין בכלל), אבל עם זאת מה סיכוי ההצלחה שלכם בלנצח?

עכשיו תסתכלו על זה ככה, אם אתה וחברך נצמדים אחד לשני ומחשבים לפי ניסיון מסיבובים אחרים וידע שרכשתם במהלך המשחק על האויב, סיכוי ניחוש שלכם בלפגוש את האויב באזור הרצוי הוא 50%-70% וסיכוי ההצלחה הרבה יותר גבוה כשהאקדחים מתחילים לשרוק. =D

כמובן שכל זה לא בא ללמד איך לשחק תמשחק, אבל זה בא פשוט לעלות את המודעות למרות שרב הפעמים שחקנים טובים עושים את זה בלא מודע בגלל הניסיון הרחב שלהם זה כבר בא להם טבעי.
    אפשר לשחק את המשחק "שלך" או ללכת תמיד אנטי למה שאויב יעשה, יוביל אותכם לסיכוי הצלחה של 50%-50% אבל לדעת ולהתחשב בכל הגורמים הנלווים זה מה שיזיז את האחוזים לטובתכם.

תמיד יהיה את האסטרטגיה או את הצעד הזה בעל סיכויי ההצלחה הכי גבוהים, אז מין הסתם נבחר בדרך עם הסיכויים הכי גבוהים מאשר הדרך עם הסיכויים הכי קלושים נכון?

או שלא...
    - Victory is empty, there are lessons in defeat

- It can be SAFER to travel quicker with TOTAL concentration, than to travel SLOW with NONE at all

- Never drive faster than your guardian angel can fly

- The true test of a person is not how much power you have or how many people you can control. It's how many people can trust your integrity and ethics

- As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and begin to slide, please dear God protect my ride

- Take care to get what you like, or you'll be forced to like what you get

- If a guy fucks a different girl every week, he's a legend, but if a girl does the same, she's a slut. In theory = If a key opens
    lots of locks, than it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, than it's a shitty lock

YoTaMzz YoTaMzz מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    קיצר זאת אותה כתבה כמו החיזוי... אתה חוזה לאן היריב ילך להטמין את הפצצה אבל הוא חוזה שאתה חוזה לאן הוא ילך וכך הלאה... זאת פסיכולגיה ולפי דעתי אם מדובר בארבע שחקנים טובים (2 לכל קבוצה) וובכל קבוצה 2 הולכים ביחד אז ההסתברות תהיה 50/50... זאת דעתי.

System32 System32 מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    0 פעמים
    what ever...
    gj

Dr:Evil Dr:Evil מנותק אחראי קהילה בדימוס
    קיבל לייק
    0 פעמים
    מייק תחליף את הרמטכל וזהו :smile:

שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי YoTaMzz
    קיצר זאת אותה כתבה כמו החיזוי... אתה חוזה לאן היריב ילך להטמין את הפצצה אבל הוא חוזה שאתה חוזה לאן הוא ילך וכך הלאה... זאת פסיכולגיה ולפי דעתי אם מדובר בארבע שחקנים טובים (2 לכל קבוצה) וובכל קבוצה 2 הולכים ביחד אז ההסתברות תהיה 50/50... זאת דעתי.

HUH???????????????????

תאוריית החיזוי שלי זה לאלץ את האויב ללכת לאן שאני רוצה ופה מדובר בלנחש לאן האויב ילך, איך הגעת לזה אין לי מושג, 2 דברים שונים לגמרי.....

- It can be SAFER to travel quicker with TOTAL concentration, than to travel SLOW with NONE at all

- The true test of a person is not how much power you have or how many people you can control. It's how many people can trust your integrity and ethics

- As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and begin to slide, please dear God protect my ride

- If a guy fucks a different girl every week, he's a legend, but if a girl does the same, she's a slut. In theory = If a key opens
    lots of locks, than it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, than it's a shitty lock

הסמל האישי של GaLaXy
    GaLaXy GaLaXy מנותק גולנצ'יק :)
    קיבל לייק
    6 פעמים
    אתה בא ללמד פה שחמט חחח
    לפי דעתי ההסתברות שלך לגבי כמה מהלכים יש בשחמט מוטעית...
    ושוב אני אומר בוא נגדי שחמט כי אני פאקינג לא מאמין שאתה יכול לחשוב 5-6 מהלכים קדימה אתה חי בסרטטטט
    ומה שאמרת נכון לגבי הסיכויים אפיה הם יטמינו
    נניח הם אדמינים וזה 2על 2 ואתה רואה שהם עשו ריסטים ובהנחה שהם טובים אז אחד יבוא מהמידל והשני יבוא לגבוהה
    ותחשבו על זה מוחהחהחה :cool:

YoTaMzz YoTaMzz מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי mikeVANdike
    HUH???????????????????

תאוריית החיזוי שלי זה לאלץ את האויב ללכת לאן שאני רוצה ופה מדובר בלנחש לאן האויב ילך, איך הגעת לזה אין לי מושג, 2 דברים שונים לגמרי.....
    לא אמרתי תאוריית החיזוי שלך אלא תאוריית החיזוי שלי

הסמל האישי של Joly
    Joly Joly מנותק מלך.
    קיבל לייק
    212 פעמים
    מייק???????
    מההה??????

Cr4zY^De4moN Cr4zY^De4moN מנותק תואר כבוד
    קיבל לייק
    0 פעמים
    mike
    ty dude//

הסמל האישי של [:`Aviran
    [:`Aviran [:`Aviran מנותק פז"ם עולם
    קיבל לייק
    1 פעמים
    ty bro ;]

sfiLikesPyro sfiLikesPyro מנותק מתקדם
    קיבל לייק
    0 פעמים
    eliad: trgom?

susi susi מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    0 פעמים
    שלום מייקי יש בעיה אחת בתאוריה
    שבעצם היא לא בעיה היא סיבוך עצמי של התאוריה במקרה הראשון: ברגע שאתה משחק נגד שחקן מנוסה ייתכן והוא יחשוב ויעשה הפוך ממה שהוא עשה עד עכשיו לכן התאוריה שלך היא בעצם דומה לזאת שיש שתי כוסות על השולחן אחת קרובה עלייך ואחת עליי באיזה כוס אני ישים את הרעל?
    זה בלתי אפשרי לדעת
    במקרה השני : תסכים איתי שאחד הדברים הקשים ביותר זה לצאת לפאבליק ולשחק נגד נובים הם עושים דברים לא היגיוניים שאתה לא מצפה משום שחקן עם ניסיון ועל רמה לעשות כי הם משחקים באופן אקראי לגמרה בלי כל התחשבות על תנאי המפה והשחקן שעומד מולים
    אז עם זה ככה גם נגד קבוצות של שחקנים חדשים לא נוכל אף פעם לחשב את ההסתברות במה שאנחנו מקרים נצטרך לחשוב בעצם את הצד השלישלי מה לא היינו עושים
    מקום למחשבה מאת סוסי

כרגע קראתי את הכתבה הקודמת שלך וזה בדיוק מה שדיברתי על שחקן חדש רק שאתה הבאת דוגמה מעולם השח.
    נערך בפעם האחרונה על ידי susi : 08/11/06 ב 19:01

הסמל האישי של GaLaXy
    קיבל לייק
    6 פעמים
    סוסי ברגע שהשחקן חדש אז זהלא כל כך משנה לאן אתה הולך אתה תהרוג אותו חחחחח

WickedSick WickedSick מנותק תואר כבוד
    שם פרטי
    יותם
    קיבל לייק
    4 פעמים
    מייק באלי לשחק איתך קלאן וור :X

h3nz h3nz מנותק אגדה
    שם פרטי
    hen
    קיבל לייק
    2 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי hitmanz
    מייק באלי לשחק איתך קלאן וור :X
    שחכת שאין קלאנים ?

^UareHistorY^ ^UareHistorY^ מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    כלח אחד מתקמפר בפצצה אחחת וגגמרנו תסיפור מה אתה אומר על זה מה אחוזי ההצלחה...? ואם לא הרגת את שני נאנשים שבאים ובמקרה הכי גרוע רק הורדת להם מכיון שהיתקמפרת חברך כבר יהיה שם שתיצתרך...

הסמל האישי של GaLaXy
    קיבל לייק
    6 פעמים
    מייק בוא אני יגיד לך כמה דברים על שחמט שאני יודע
    יש דברים כאלה תיאוריות
    שזה מצבים ידועים ויש להם מהלכים והם קורים די הרבה ברמה הבינונית
    יש פתיחות ספרדית איטלקית בלה בלה בלה
    יש סגנון משחק התקפי או הגנתי
    יש אחד שהוא תחבולן
    שמהמר על כמה חיילים רק כדי להיות במצב יותר
    ועוד מלא דברים
    קיצר אמרתי לך כבר אין מצב שאתה יודע לחשב 5 מהלכים קדימה ואם אתה חושב שכן אתה צריך לקרוע אותי ואני מזמין אותך!!!

שם פרטי
    mike
    קיבל לייק
    1 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי GaLaXy
    מייק בוא אני יגיד לך כמה דברים על שחמט שאני יודע
    יש דברים כאלה תיאוריות
    שזה מצבים ידועים ויש להם מהלכים והם קורים די הרבה ברמה הבינונית
    יש פתיחות ספרדית איטלקית בלה בלה בלה
    יש סגנון משחק התקפי או הגנתי
    יש אחד שהוא תחבולן
    שמהמר על כמה חיילים רק כדי להיות במצב יותר
    ועוד מלא דברים
    קיצר אמרתי לך כבר אין מצב שאתה יודע לחשב 5 מהלכים קדימה ואם אתה חושב שכן אתה צריך לקרוע אותי ואני מזמין אותך!!!
    למה נראה לך שאני צריך לדעת את זה? פרשתי מזמן משחמט, זה היה רק קטע, כל יום שעובר ניהיה לי יותר משעמם ממשחקים איטיים, אני מרגיש שזה עושה אותי איטי וזקן, בגלל זה אני מעדיף לשחק קווייק וUT או warsow שזה משחקים מהירים מאוד, ואני מזמין כל אחד פה למשחק נגדי בהם.

ושחמט אני לא משחק אונליין כי זה לא עושה לי את זה שאני לא יכול לשחק משחקי מוח עם היריב, ודרך אגב שיחקתי שחמט סיציליאני אגריסבי-דפנסיבי שזה לתקוף תמרכז מאשר להדוף התקפות, ואם עד עכשיו אתה לא הכרת אותי אז אני כן מסוגל לחשוב קדימה, זה לא כל כך קשה להשקיע טיפת מחשבה, אחרי כמה זמן זה ניהיה הרגל טבעי, בדיוק כמו בTO. זהו.

myth אורח
    מייק אתה מבריק

נושאים דומים

1. TAC-OPS EFFECT PART #4
    על ידי mikewithbike בפורום Tactical Ops
    תגובות: 23
    הודעה אחרונה: 13/09/07, 11:25
  2. TAC-OPS EFFECT PART #5 (BONUS PART INCLUDED
    על ידי mikewithbike בפורום Tactical Ops
    תגובות: 61
    הודעה אחרונה: 21/11/06, 03:26
  3. TAC-OPS EFFECT PART #6