איזה קרב היה הבוקר (שבת) במירוצי הדירוג לקראת הגראנד פרי של יפן. בסופו של יום, זכה הברזילאי של פרארי, פליפה מאסה, בפול-פוזישן היוקרתי.

מאסה עצר את השעון על דקה, 29 שניות ו-599 מאיות. בכך, הקדים הברזילאי את חברו לקבוצה, מיכאל שומאכר, ב-0.112 מאיות השניה.

בסיום אמר פליפה מאסה: "זו תוצאה מצויינת, לא עשיתי טעויות ולהתחיל ראשון זה בהחלט נהדר עבורי. אני שמח ששומאכר סיים שני, ושרנו נמצאים הרחק מאחורינו. אני מקווה שנוכל לשמור על הפער הזה".

אבל עם כל הכבוד למאסה, מה שבאמת מעניין, שני מירוצים לתום העונה, הוא הקרב בין שומאכר לפרננדו אלונסו.

הספרדי של רנו סיים בזמן של דקה, 30 שניות ו-371 מאיות, זמן שהספיק לו רק למקום ה-5. הגרמני עצר את השעון על דקה, 29 שניות ו-711 מאיות.

מיכאל שומאכר היה מרוצה בסיום: "עד כה, זה היה סוף שבוע נפלא עבורינו (קבוצת פרארי). אנחנו נראים מצוין, אנחנו פותחים ראשונים כאשר רנו תפתח רק בשורה השלישית".

יום מוצלח היה גם לקבוצת טויוטה - ראלף שומאכר סיים שלישי (1.29.989) וחברו, יארנו טרולי האיטלקי, סיים רביעי עם זמן של דקה, 30 שניות ו-039 מאיות.

DisplayFlash ("flash_round_450x250.swf", "450","250","1"); פרננדו אלונסו ופליפה מאסה היום ביפן. הספרדי אכזב (רויטרס)

אלונסו נדחק במורד הדירוג הודות לתצוגה הפנטסטית של טויוטה, שנהגיה, כאמור, סיימו במקומות 3 ו-4. זו היתה הפעם הראשונה שמכוניות עם צמיגי ברידג'סטון מסיימות בשני המקומות הראשונים מאז 2001.

פרננדו אלונסו: "אני חושב שהתוצאה שלי היא בסדר גמור. נכון שהתוצאה שלי היא לא הכי טובה בקרב על האליפות, אבל כבר ראינו מהפכים גדולים העונה".

כזכור, שומאכר ואלונסו עם 116 נקודות כל אחד, כאשר הגרמני נמצא בראש בזכות ניצחון אחד יותר מיריבו הספרדי.

ג'יאנקרלו פיסיקלה החליט לתמוך באלונסו, חברו לקבוצה, למרות הדברים שאמר בסוף השבוע - כי לא יעזור לספרדי. ניק היידפלד מקבוצת ב.מ.וו וניקו רוסברג השלימו את העשירייה הראשונה..

DisplayFlash ("flash_round_450x250.swf", "450","250","1"); פליפה מאסה. סיים ראשון במקצה הדירוג (רויטרס)

המאכזבת הגדולה המירוץ היתה מקלארן, שלא הצליחה להיכנס לעשירייה ועומדת בפני עונה ללא ניצחונות לראשונה מאז 1996. קימי ראיקונן הפיני סיים במקום ה-11 וחברו לקבוצה פדרו דה-לה-רוסה גמר במקום ה-13.

קרדיט לאתר www.one.co.il