הקרב בין מיכאל שומאכר (פרארי) לפרננדו אלונסו (רנו) שבר הבוקר (ראשון) שיאים חדשים - הגרמני הוביל לאורך כל המירוץ בגראנד פרי של יפן. אך 17 הקפות לסיום, החלום התנפץ.

המנוע של מכונית הפרארי שבק והגרמני פרש מהמירוץ - אלונסו טייל לקו הסיום והגדיל את הפער ל-10 נקודות, שבועיים לפני המירוץ האחרון בברזיל (22 באוקטובר).

שומאכר (זינק שני) פתח מצוין ונטל את ההובלה מחברו לקבוצה, פליפה מאסה (זינק ראשון). הגרמני שמר בקנאות על הפסגה אך תשומת לבו היתה נתונה למה שקורה מאחוריו.

הספרדי (זינק חמישי), צעד אחרי צעד, חלף על פני ראלף שומאכר ומאסה כדי להתייצב מאחורי הגרמני הוותיק.

17 הקפות לסיום, שומאכר יצא מהעצירה כשהוא מוביל בבטחה על הספרדי. אך אז מנוע הפרארי אמר די ונתן את האות לחגיגות בסככה של קבוצת רנו.

לאלונסו תספיק עכשיו נקודה בודדת בברזיל כדי לזכות באליפות העולם, בפעם השניה ברציפות.

לאחר הפרישה, שומאכר, כמו ספורטאי גדול, ניגש לצוות פרארי ההמום וחיבק כל אחד מהם, למרות האכזבה העמוקה. אם זה משנה בכלל לאנשי פרארי, מאסה סיים שני.

רנו יכולה להיות מרוצה גם מהמקום השלישי אותו השיג פיסיקלה, עניין שמשפר גם את הסיכויים בתחרות הקבוצתית מול פרארי.

ג'נסן באטן (הונדה) הבריטי סיים רביעי וקימי רייקונן (מקלארן), שצפוי להחליף את שומאכר בפרארי, סיים חמישי.

DisplayFlash ("flash_round_450x250.swf", "450","250","1"); מכונית הרנו של אלונסו חולפת על פני הסככה של פרארי (רויטרס)

ראלף שומאכר (טויוטה), שזינק שלישי, אכזב וסיים רק במקום השביעי.

כזכור, גם את האליפות בעונה שעברה לקח אלונסו הרבה "בזכות" תקלות חוזרות ונשנות איתן נאלץ שומי להתמודד בעיקר בשל צמיגי הברידג'סטון, שפשוט פישלו בגדול ולא עמדו בקצב של המישלן של רנו.

גם את העונה הנוכחית הספרדי התחיל טוב יותר, ואחרי המירוץ במונטריאול, הרביעי ברציפות אותו סיים במקום הראשון, הוא כבר הוליך את טבלת הנהגים בבטחה ונראה כמי שעושה את הדרך לאליפות שניה בקלות.

DisplayFlash ("flash_round_450x250.swf", "450","250","1"); מיכאל שומאכר מאוכזב לאחר הפרישה (רויטרס)

אולם אז שומאכר ופרארי התעוררו, הגרמני השיג חמישה ניצחונות בשבעה מירוצים לעומת אפס של הספרדי, וכאמור, המירוץ הקודם בסין הוא הדהים את כולם למרות שזינק מהגריד רק מהמקום השישי ועלה למקום הראשון בדירוג. ואז, כששוב זה נראה גמור, הפעם לטובת שומי ופרארי, הגיע המירוץ היום ביפן.

אלונסו מוליך את הסבב עם 126 נקודות, שומאכר שני עם 116 נקודות. הגרמני יתפלל לתסריט הבא: מקום ראשון בברזיל, מאסה מתנגש באלונסו ושניהם מסיימים את המירוץ ללא נקודות. אפשרי? אולי...

אלונסו: "זה גדול עבורי ועבור הקבוצה. מהונגריה רצינו לנצח אך לא הצלחנו לעשות את העבודה. האליפות למרות הכל, תוכרע בברזיל - הכל יכול לקרות.

DisplayFlash ("flash_round_450x250.swf", "450","250","1"); מכונית הפרארי של מיכאל שומאכר רגע לאחר הפרישה (רויטרס)

"אנחנו רוצים לזכות גם באליפות היצרנים. האמנתי שאני יכול לסגור את הפער משומאכר, גם לפני שהוא פרש. הניצחון הזה משמעותי במיוחד, לא רק עבורי אלא עבור כל הקבוצה. זה יחזיר לנו את הביטחון".

"בתחילת המירוץ חשבתי שאנחנו לא בכושר טוב, אבל טעיתי", הוסיף אלונסו. "למען האמת היינו מאוד תחרותיים, טובים לפחות כמו פרארי וטובים יותר מטויוטה".

"הייתי כבר די מרוצה מהמקום השלישי", סיפר בגילוי לב אלוף העולם, "אבל אחרי הבעיה של מיכאל המצב נהייה הרבה יותר טוב בשבילנו. הניצחון הזה הוא הפתעה לכולנו, והפתעה יפה".

DisplayFlash ("flash_round_450x250.swf", "450","250","1"); אוהד פרארי מאוכזב בסיום המירוץ

"אנחנו הולכים לברזיל כדי לזכות באליפות", אמר שומאכר, שלו הייתה זו שפיכת המנוע הראשונה אחרי יותר משש שנים".

"הקבוצה שלנו מצוינת", שיבח שומאכר. "הבחורים שלנו הם הטובים ביותר שאני מכיר. אני מאוד מרוצה מכל המכונאים והמהנדסים של פרארי. ככה זה, אתה מנצח ומפסיד ביחד. כולנו ניסינו היום ככל יכולתינו, אבל אני לא מאוכזב. ככה זה בחיים וככה זה במירוצים".

קרדיט לאתר www.one.co.il