עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 21 עד 34 מתוך 34

אשכול: דיון יהדות.. כנסו

psycho. psycho. מנותק מתקדם
    קיבל לייק
    0 פעמים
    הדבר שהכי הצחיק אותי פה זה שיש פה כמה חברה שזורקים מילים לאוויר ללא שום בסיס וללא שום הוכחה, פשוט מדברים ומדברים.
    טוב אז הנה תרומתי לנושא למי שלא יודע מה כל הקטע עם השטן וה' והגיהנום והשאר.
    טוב אז למי שלא יודע לה' יש צבא, צבא של מלאכים, גם אצלו יש מפקדים ויש עוזרים ויש ויש ממש כמו צבא רגיל. באותו צבא לפני הרבה זמן היה מלאך עם תפקיד גדול שהיום אותו מלאך נקרא שטן. באחת הישבות המלאך חלק על דבר ה' והתמרד נגדו, מפה לשם זה התגלגל להתמרדות יותר רצינית והפך למרד ממש גדול. ה' שלא מצא חן בעיניו יצר את הגיהינום והכניס וכלא שם את השטן, בנתיים השטן ברא לעצמו צבא עצום בתוך הגיהינום, מכאן מגיענ קט השטן, הם למעשה חיילי השטן על כדה"א שתפקידים הוא לשחרר את השטן מהגיהינום ולעזור לו להרוג את ה' ובכך לשלוט בעצם על היקום. לפי מה שמספרים גם בכד"א מי שילך בדרך השטן ז"א רוע ושקר וכל מה ששלילי הוא נכלל בצבא הגיהינום של השטן ולכן הוא ילך לגיהינום. מי שילך בדרך הטובה והחיובית הוא נכלל בצא ה' והוא ילך לגן עדן.
    אני לא יודע מה איתכם אבל לפי דעתי אפילו הסיפור של סינדרלה נשמע יותר מציאותי מזה, לא מאמין בה' לא מעניין אותי אם יש או אין אני יודע שנכון להיום אין הוכחה שמראה שאני יחיה יותר מפעם אחת אז אני חיי הכי טוב שאני יכול וזהו.
    לא לוקח צ'אנס שאולי יש סיכוי שהסיפור הזה אמיתי. חוץ מזה שלא חייב להאמין בה' כדי להיכנס לגן עדן, כל עוד אני לא משרת את השטן אני נכלל בצבא ה'.

OmriH OmriH מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Yochay
    שמע אחי אני לא דתי אבל יש לי שכן דתי וכל מוצאי שבת הוא עולה אלינו נותן לנו שיעור תורה והוא תמיד אומר שאסור לכפות על בן אדם לחזור בתושבה כמו שאתה מנסה לעשות עכשיו לכמה אנשים בפורום.
    אווווווווווווווווו וואי וואי...
    רז תנעל,לדעתי זה סתם היה ספאם לפתוח ת'נושא הזה,כל אחד מה שבא לו,איך שבא לו וכמה שבא לו...

Happy Little Boozer Happy Little Boozer מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    אל תנעל כלום.
    וכמה שPSYCHO צודק :]

OmriH OmriH מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    0 פעמים
    כל מה שסיפרת חרא,רק המשפט האחרון נכון...

-Yoneh -Yoneh מנותק ותיק
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ילה ילה תינעלו לפני שיהיה פה מכות

רבי נחמן נחמן מאומן נחמן מאומן נחמן נחמן מאומן
    הפזמון זה נומה נומה יאי נומה נומה יאי מה יה איייייייייייייייייייי מה יה אוווווווווווווו

SwS SwS מנותק ותיק
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Apollyon
    בכל דת יש כוח עליון , או מס' כוחות עליונים.
    למשל במיתולוגיה היוונית , יש המון אלים.
    לכל דבר יש אל.
    אם תסתכלו טוב גם בדת הזאת יש היפוכים.
    אלים שהם היפוך אחד גדול מהשני.
    אחד אל הרסני , אל מלחמה ( "הרס" ( ARES) או כמו בפי הרומאים "מרס"(MARS))
    והשני אל בורא , אל אהבה ( "אפרודיטה" (Aphrodite) ).

תסתכלו גם בדת הנוצרית , דת עכשוית שנמצאת בכל העולם , יש את הכוח היוצר , הטוב ("אלוקים" ( GOD) ).
    ויש את הכוח הרע , ההרסני שכל הזמן מנסה לגרום לכוח הטוב סבל ( הוא מכונה בהרבה מאוד שמות , אז אני אכתוב את השם היותר נכון שלו, Lucifer , "שטן").

עכשיו אם תסתכלו טוב ותקראו את המיתולוגיה היוונית , הרומאית והויקינגית , תראו שהכל מאוד דומה.
    הכל מותאם , רק בגירסה ושמות קצת שונים.
    גם המיתולוגיה , הסיפורים עצמם מאוד דומים.
    לכל עם יש את ההרקולס שלו , את הזאוס שלו , את הארס שלו (אל המלחמה) וכו'.

גם בתרבויות העכשויות זה ככה.
    יש לכל עם את השטן שלו ואת ה' שלו , את המלאכים שלו ואת השדים שלו.
    למשל הדת המוסלמית מדברת על אללה , הוא בקלות יכול להיות גם האלוקים שלנו.
    בלי שום קשר לכך שהדת שלהם בכלל מאוד דומה לשלנו.

נראה לי שבין הדת היהודית לדת הנוצרית אין בכלל מה להשוות , לפחות מפני שהדת שלנו היא הבסיס לנצרות ( הברית הישנה ) .

אז כשחשבתי על זה עלו בי כמה שאלות, וכמה מחשבות.
    התחלתי להאמין שיש שטן , שיש ה' שיש מלאכים ושדים.
    תקראו לי ילד קטן וטיפש אבל אני מאמין.
    אבל אני לא מאמין בצורה שאנשים מתארים את זה.
    לא מאמין שהם יצורים עם כנפיים והילה מעל הראש , או עם קרניים.
    אני מאמין שהשדים והמלאכים , הם אנשים עצמם.
    אני מאמין שהיטלר לדוגמה , היה השטן של אותה תקופה , מטיל האימה ורוצח עם.
    ואני מאמין שהברית שעצרה אותו , הינה התגלמות הטוב .

ותראו שגם לפי התורה , השטן לא מיוחס ליצור בעל קרניים .
    גם הנחש ששיכנע את חווה לאכול את התפוח שגרם לסילוקם של אדם וחווה מגן עדן , גם הוא נקרא שטן.

אז המחשבה הסופית שלי , לא בעצם המסקנה הסופית , זה שאין כזה דבר כוח שמימי , או כוח עליון כמו שאתם מכנים.
    השטן , והאלוקים , או הוונוס וארס אל המלחמה , הם לא כוחות שמיימיים.
    בכל דור יש את השטן שלו ואת האלוקים שלו.
    אני חושב ששטן ואלוקים זה פשוט ההגדרה שאנשים נתנו לטוב ולרע.
    זה יותר האופי של האנשים מאשר כוח עליון ושמיימי.
    אם תשימו לב אצלכם בכיתה וגם מקום שבו אתם נמצאים בו , תמיד יהיה אחד שהוא יהיה פשוט רע ויהיה בו הרבה שנאה , ויהיה את הזה שטוב ועושה הכל טוב ואוהב אנשים וכמעט ולא רב.
    רק תשימו לב וזהו.
    Every thing is a mythology

הסמל האישי של aviad
    aviad aviad מנותק מנהל ראשי
    שם פרטי
    אביעד
    קיבל לייק
    21 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי GarGaMeL-
    איש צדיק באמונתו יחייה
    כל כך צודק

SwS SwS מנותק ותיק
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי psycho
    הדבר שהכי הצחיק אותי פה זה שיש פה כמה חברה שזורקים מילים לאוויר ללא שום בסיס וללא שום הוכחה, פשוט מדברים ומדברים.
    טוב אז למי שלא יודע לה' יש צבא, צבא של מלאכים, גם אצלו יש מפקדים ויש עוזרים ויש ויש ממש כמו צבא רגיל. באותו צבא לפני הרבה זמן היה מלאך עם תפקיד גדול שהיום אותו מלאך נקרא שטן. באחת הישבות המלאך חלק על דבר ה' והתמרד נגדו, מפה לשם זה התגלגל להתמרדות יותר רצינית והפך למרד ממש גדול. ה' שלא מצא חן בעיניו יצר את הגיהינום והכניס וכלא שם את השטן, בנתיים השטן ברא לעצמו צבא עצום בתוך הגיהינום, מכאן מגיענ קט השטן, הם למעשה חיילי השטן על כדה"א שתפקידים הוא לשחרר את השטן מהגיהינום ולעזור לו להרוג את ה' ובכך לשלוט בעצם על היקום. לפי מה שמספרים גם בכד"א מי שילך בדרך השטן ז"א רוע ושקר וכל מה ששלילי הוא נכלל בצבא הגיהינום של השטן ולכן הוא ילך לגיהינום. מי שילך בדרך הטובה והחיובית הוא נכלל בצא ה' והוא ילך לגן עדן.
    אני לא יודע מה איתכם אבל לפי דעתי אפילו הסיפור של סינדרלה נשמע יותר מציאותי מזה, לא מאמין בה' לא מעניין אותי אם יש או אין אני יודע שנכון להיום אין הוכחה שמראה שאני יחיה יותר מפעם אחת אז אני חיי הכי טוב שאני יכול וזהו.
    לא לוקח צ'אנס שאולי יש סיכוי שהסיפור הזה אמיתי. חוץ מזה שלא חייב להאמין בה' כדי להיכנס לגן עדן, כל עוד אני לא משרת את השטן אני נכלל בצבא ה'.

חחחחחחחחחחחחחחחחחח וואי אחי אתה נכנסת לי לראש בדיון הקודם כתבתי הודעה לפני שנכנסתי לפה ואמרתי שהיה כתוב משהו על האגם בגן עדן שהוא בין הפרת להחידקל ולא יודעים איפה זה חחחחחחחחחחחחחחחח ואז אמרתי אני מעדיף להאמין בסינדרלה מאשר לגן עדן יחחחחחחחחח ואני קורא ת'הודעה שלך ואני פתאום רואה את זה נגנבתי =] יפה אותו ראש אנחנו.

Lance Vance Lance Vance מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים
    שלום אני אולי לא מוכר פה אבל אני משחק טקטיקל די הרבה זמן, אני ראיתי את הדיון הזה ונזכרתי בדיאלוג אחד שראיתי בפורום אחר של פרופסור אתאיסט וסטודנט מאמין, הנה זה:

פרופסור אתיאיסט לפילוסופיה מרצה לכיתתו על הבעיה שיש למדע עם האל הכל-יכול. הוא מבקש מאחד מתלמידיו החדשים לעמוד

הפרופסור: אתה מאמין באלוהים?

הסטודנט: בהחלט, אדוני.

הפרופסור: האם אלוהים הוא טוב?

הסטודנט: בוודאי.

הפרופסור: האם אלוהים הוא כל-יכול?

הסטודנט: כן.

הפרופסור: אחי מת מסרטן למרות שהוא התפלל לאלוהים לרפא אותו. רובנו היינו מנסים לעזור לאחרים חולים, אבל אלוהים לא. איך זה מראה שהוא טוב?

(הסטודנט שותק)

הפרופסור: אינך יכול לענות, נכון? בוא נתחיל שוב. האם אלוהים טוב?

הפרופסור: האם השטן טוב?

הסטודנט: לא.

הפרופסור: מאיפה הגיע השטן?

הסטודנט: מ... אלוהים...

הפרופסור: נכון. אמור לי, בני, האם יש רוע בעולם?

הפרופסור: הרוע נמצא בכל מקום, לא כן? ואלוהים ברא הכל, נכון?

הפרופסור: אז מי ברא את הרוע?

(הסטודנט לא עונה)

הפרופסור: האם יש מחלות? חוסר מוסריות? שנאה? כיעור? כל הדברים הללו קיימים בעולם, נכון?

הסטודנט: כן, אדוני.

הפרופסור: אז מי ברא אותם?

(הסטודנט לא עונה)

הפרופסור: המדע אומר שיש לך חמישה חושים בהם אתה משתמש לזהות ולשרת את העולם סביבך. אמור לי, בני, האם ראית את אלוהים?

הסטודנט: לא, אדוני.

הפרופסור: שמעת אותו?

הסטודנט: לא, אדוני.

הפרופסור: האם אי פעם הרגשת את אלוהים, טעמת אותו, הרחת אותו? האם הייתה לך תפיסה חושית כלשהי של אלוהים?

הסטודנט: לא, אדוני, לצערי לא.

הפרופסור: אך אתה עדיין מאמין בו?

הפרופסור: בהתאם לנוהלי בדיקה אמפיריים וניתנים למדידה, המדע אומר שאלוהים אינו קיים. מה יש לך להגיד על זה, בני?

הסטודנט: יש לי רק את האמונה שלי.

הפרופסור: כן, האמונה. וזו הבעיה שיש למדע.

הסטודנט: פרופסור, האם יש דבר כזה "חום"?

הפרופסור: כן.

הסטודנט: והאם יש דבר כזה "קור"?

הפרופסור: כן.

הסטודנט: לא, אדוני, אין דבר כזה.

(הכיתה משתתקת)

הסטודנט: אדוני, יש הרבה סוגים של חום, סופר-חום, מגה-חום, חום לבן או קצת חום, אבל אין דבר כזה שנקרא "קור". אנחנו יכולים לחמם 458 מעלות מתחת לאפס, מה שיהיה חסר חום, אבל אי אפשר לרדת מתחת לכך. "קור" הוא רק מילה בה אנחנו מתארים את העדרו של החום. אי אפשר למדוד קור. חום הוא אנרגיה. קור הוא לא ההיפך מחום, רק העדרו.

(דממה מוחלטת בכיתה)

הסטודנט: מה עם חושך, פרופסור? יש דבר כזה "חושך"?

הפרופסור: כן. מהו הלילה אם לא חושך?

הסטודנט: טעית שוב, אדוני. החושך הוא העדרו של משהו. יכול להיות לך אור חלש, אור רגיל, אור בוהק, אור מהבהב... אבל אם אין לך אור באופן רצוף, אין לך כלום, וזה נקרא "חושך", לא כן? במציאות, החושך אינו קיים. אם הוא היה קיים, היית יכול לעשות אותו יותר חשוך, נכון?

הפרופסור: אז מה הטענה שלך, בחור צעיר?

הסטודנט: אדוני, הטענה שלי היא שהנחת היסוד הפילוסופית שלך פגומה.

הפרופסור: פגומה? אתה יכול להסביר?

הסטודנט: אתה עובד מתוך הנחת יסוד של דואליות. אתה טוען שיש חיים ויש מוות, אלוהים רע ואלוהים טוב. אתה רואה את מושג האלוהים כמשהו סופי, משהו שאתה יכול למדוד. אדוני, המדע לא מסוגל להסביר אפילו מחשבה. הוא משתמש בחשמל ומגנטיות אבל מעולם לא ראה, ובוודאי שלא הבין לחלוטין, אף אחד מהם. לראות את המוות כהופכי לחיים משמעו להתעלם מהעובדה שהמוות לא יכול להתקיים כישות עצמאית. מוות אינו ההיפך לחיים, רק העדרם. עכשיו אמור לי, פרופסור, האם אתה מלמד את תלמידיך שהם התפתחו מהקוף?

הפרופסור: אם אתה מתייחס לתהליכי האבולוציה הטבעיים, כן, בהחלט.

הסטודנט: האם אי פעם ראית אבולוציה במו-עיניך, פרופסור?

(הפרופסור מניע בראשו בחיוך כשהוא מבין לאן הטיעון מוביל)

הסטודנט: מאחר ואיש מעולם לא ראה את תהליך האבולוציה בפעולה ואינו יכול להוכיח כי הוא ממשיך להתרחש, האם אינך מלמד בעצם דעה, אדוני? האם אתה איש מדע או מטיף?

(הכיתה כולה גועשת)

הסטודנט: האם מישהו בכיתה ראה פעם את מוחו של הפרופסור?

(הכיתה רועמת בצחוק)

הסטודנט: האם מישהו שמע את מוחו של הפרופסור, חש אותו, נגע בו, הריח אותו? אף אחד... אזי בהתאם לנוהלי בדיקה אמפיריים וניתנים למדידה, המדע אומר שאין לך מוח, אדוני. ועם כל הכבוד, איך אתה רוצה שנבטח בהרצאותיך?

(הכיתה שקטה. הפרופסור בוהה בסטודנט)

הפרופסור: אני מניח שתצטרך להאמין להן, בני.

הסטודנט: זהו זה, אדוני. הקשר בין האדם לאלוהים הוא האמונה.

זהו.

תסיקו מסקנות בעצמכם.

SwS SwS מנותק ותיק
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי psycho

כל הקטע שחניבעל חושב שהוא מושיע אותנו תאמינו וזה, אחי אנחנו לא בבלאק אנד וויט, גם אם לא נאמין ונניח שיש אלוהים, הוא ידע מי אני באמת ולא לפי המצוות שאני עושה או לא עושה... אז לטעמי הדיון פה כבר נחתם......
    ובוא נסכם על זה: סבבה אני חיי טוב עכשיו, אם אלוהים קיים חבל אז אני יעשה אמבטיית לבה בגהנום אם לא, אתה סתם הפסדת צ'יסבורגר, שזה אחד הדברים הטעימים.
    והכוונה שלי לא להתגרות אלא להסביר לך את פרוש המשפט איש איש באמונתו יחיה.

סלמנטק

הסמל האישי של aviad
    aviad aviad מנותק מנהל ראשי
    שם פרטי
    אביעד
    קיבל לייק
    21 פעמים
    ההוע למעלה LANCE VANCE
    ממש יפה מה שהבאת

Happy Little Boozer Happy Little Boozer מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    חוץ מזה שאלה.
    הגיהנום שאתה מתאר זה מקום חם עם אש וסבל אינסופי.
    ועכשיו לא בציניות , אתה מודע לזה שיש אנשים מזוכיסטים , אבל ברמות.
    אז איזה גהנום יהיה להם?
    גם אותו האש?
    האם זה יהיה גיהינום בשבילהם או גן עדן?
    תסיק מסקנות.

GarGaMeL- GarGaMeL- מנותק מנהל בדימוס
    קיבל לייק
    11 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי SwS
    כל הקטע שחניבעל חושב שהוא מושיע אותנו תאמינו וזה, אחי אנחנו לא בבלאק אנד וויט, גם אם לא נאמין ונניח שיש אלוהים, הוא ידע מי אני באמת ולא לפי המצוות שאני עושה או לא עושה... אז לטעמי הדיון פה כבר נחתם......
    ובוא נסכם על זה: סבבה אני חיי טוב עכשיו, אם אלוהים קיים חבל אז אני יעשה אמבטיית לבה בגהנום אם לא, אתה סתם הפסדת צ'יסבורגר, שזה אחד הדברים הטעימים.
    והכוונה שלי לא להתגרות אלא להסביר לך את פרוש המשפט איש איש באמונתו יחיה.

סלמנטק
    אתם מוכנים בבקשה להפסיק לעוות את הפסוק איש צדיק באמונתו יחייה?

ציטוט במקור פורסם על ידי Apollyon
    חוץ מזה שאלה.
    הגיהנום שאתה מתאר זה מקום חם עם אש וסבל אינסופי.
    ועכשיו לא בציניות , אתה מודע לזה שיש אנשים מזוכיסטים , אבל ברמות.
    אז איזה גהנום יהיה להם?
    גם אותו האש?
    האם זה יהיה גיהינום בשבילהם או גן עדן?
    תסיק מסקנות.
    אני זוכר פעם ששמעתי פרשנות יפה לגיהנום וגן עדן, משהו כזה:

הגיהנום וגן עדן זה אותו מקום - כולם שם לומדים תורה. לצדיקים זה גן עדן ולרשעים זה גיהנום.
    Proud Member of EvoLuTioN Clan :: #eVo.team @ Quakenet »

הסמל האישי של Freedom
    Freedom Freedom מנותק קרנבל! (:
    שם פרטי
    Freedom
    קיבל לייק
    0 פעמים
    טוב אני מתאר לעצמי שמיצינו ת'עניין, נעלתי.

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12

נושאים דומים

1. דיון|כולם כנסו
    על ידי iCeDRaGoN בפורום FlyFF
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 16/04/10, 17:27
  2. דיון | בנושא חילול שבת כנסו!
    על ידי DarkLake בפורום יהדות ותורה
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 23/03/09, 18:40
  3. דיון|איך אתם מחוררים את הנייר כסף שלכם! כנסו...
    על ידי KalCarMan בפורום הזולה למעשן ולמנרגל
    תגובות: 24
    הודעה אחרונה: 17/11/08, 23:41
  4. דיון רשמי מארק הנרי כנסו שווה..
    על ידי ^Lny בפורום האבקות
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 14/07/06, 06:51
eXTReMe Tracker