תבטיח לי שתזכור תמיד שאתה יותר חזק, יותר אמיץ, ויותר חכם- ממה שאתה חושב" (פו הדוב)

אל תיתן לפחד מהכישלון למנוע ממך להשתתף במשחק.

אלי, תן בי את השלווהלקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם, האומץ לשנות את אשר ביכולתי והתבונה להבחין בין השניים.

אל תתיאשי שכן גם הלבנה מתמלאת ונחסרת. וגם אם אין הדבר ניראה לעין, דעי כי כול מילוי הינו שלם מיזה שלפניו. (רבי נחמן מברסלב)

השמחה- איננה ענין שולי במסעך הרוחני- היא חיונית. (רבי נחמן מברסלב)

יש אנשים שרואים דברים כמו שהם ושואלים, מדוע?אני חולם על דברים שמעולם לא היו ושואל, מדוע לא?!

מסירות נפש זה שאתה נותן מהגוף, מהכוח שלך, מהכסף שלך, מהלב שלך, למען מישהו או משהו-שהוא לא אתה. והמיוחד זה שאתה לא עושה את זה מידי פעם, אלא כל הזמן, יום ביומו" (אלירז פרץ..)

כשהולכים לבד - מגיעים מהר. כשהולכים ביחד - מגיעים רחוק ..

אנשים המנסים להוריד מערכך בסה"כ מנסים להקטין אותך לגודל שלהם"

זה מדהים כמה ששמחה היא החלטה. אתה בטוח ששמחה כמו גם אהבה הן רגשות שבאים לך מבחוץ, לא תלויים בך. אבל לאט לאט אתה מגלה עד כמה שמחה ואהבה הן פשוט החלטות. אז החלטנו להיות שמחים." (אילן הייטנר)

"כיצד להתייחס לקושי ולספק? הקשיים והספקות בדרך אינם תקלות במהלך חייך, אלא מדרגות ומבחנים המקרבים אל האמת" (ליקוטי מוהר"ן)

"המציאות מראה, כי האדם שמציג את האמת שלו מתוך שכנוע פנימי וללא התנצלות, דווקא הוא זוכה להערכה ואף לרצון של הסביבה ללמוד"

"תתחיל לשים לב למה שיש לך ושמח בו! רק כך יהיה לך כח להתמודד עם מה שחסר לך" (הרב קרליבך)

אחת ההחלטות הכי קשות שתצטרך לקבל בחיים זאת הבחירה בין לוותר לבין לנסות חזק יותר.

האנשים שמשוגעים מספיק כדי לחשוב שהם יכולים לשנות את העולם, הם אלה שמשנים אותו.

"אם אתה נולד עני זאת לא אשמתך אבל אם אתה מת עני זאת אשמתך (ביל גייטס)"

"פחד הרס יותר חלומות ממה שכישלון יהרוס אי פעם"

כאב לא סתם מופיע בחיינו בלי סיבה. זה סימן שמשהו צריך להשתנות (מנדי הייל)

האמיצים אולי לא יחיו לנצח –אבל הזהירים לא חיים בכלל. (ריצרד ברנסון(

הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו. (פתגם סיני)

שינוי לא יבוא אם אנחנו נחכה לאדם או זמן אחר.
אנחנו האדם שחיכינו לו אנחנו השינוי שאנחנו מחפשים.(ברק אומבה)

כל אדם מת לא כל אדם באמת חי (וויליאם וולאס)

רוב האנשים שהצליחו מול תנאים שנראו בלתי אפשריים הם אלו שפשוט לא יודעים איך לוותר. (רוברט שולר)

מה שאתה מקבל מלהשיג את המטרות שלך הוא לא חשוב כמו מה שאתה הופך להיות מלהשיג את המטרות שלך (הנרי דייוויד תורו)

חלק גדול מהכישלונות בחיים הם אנשים שלא ידעו כמה קרובים הם להצלחה כשהם החליטו לוותר." (תומאס אדיסון)

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק, אינם קובלים על הכפירה אלא מוסיפים אמונה, אינם קובלים על הבערות אלא מוסיפים חוכמה. (הרב קוק(

ההתעניינות בצד הטוב של כל אחד ואחד, מכסה ממנו באמת את כל הצדדים הרעים שרואה. (הרב קוק)

כשמסתכלים באמת בצד הטוב של כל אחד, מתאהב האדם על הבריות בחיבה פנימית, ואינו זקוק לשום אבק של חנופה. (הרב ראי"ה קוק)

התשובה הראשית שישוב האדם אל עצמו. (הרב קוק)

גדולים אנו, וגדולות הן משוגותינו ומפני כך גדולות הן צרותינו, אך גדולות יהיו גם תנחומותינו (הרב קוק)

הרצון להיות טוב לכל, בלי שום הגבלה. לא בכמות המוטבים ולא באיכות הטוב, זהו הגרעין הפנימי של מהות נשמת ישראל. (הרב קוק)

בן אדם עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים. אל תכחש בם פן יכחשו לך. דרוש אותם - וימצאו לך מיד. (הרב קוק)

אם נשכח את גדולתנו, אנו שוכחים את עצמנו. (הרב קוק)

אל תהיה מן האנשים שמצטערים על העבר ומתחרטים עד כדי כך שאין להם מקום בלב להמשיך הלאה. (הרב שלמה קרליבך(

אם אתה רואה מישהו עצוב ובודד אנא היה חבר שלו. (הרב שלמה קרליבך)

אבותינו הקדושים מלמדים אותנו שבית המקדש נחרב כי לא אהבנו אחד את השני . ואם יש כל כך הרבה אנשים שאתה לא יכול לסבול- אז אתה לא יכול להיות בבית אחד עם הקב"ה. (הרב שלמה קרליבך)

השאלה היא לא אם אתה אוהב או שונא, אלא כמה אתה יכול להתרומם מעל הקטנוניות שבתוכך. (הרב קרליבך)

עיקר הנפילות באות מפני שאינו מאמין בקלותה של תשובה. (הרב אברהם יצחק הכהן קוק(

חייך תמיד. תהיה בידך מתנת חיים להעניקה לאחרים. לעתים, נמצאים אנשים במצוקה קשה, אך אין להם בפני מי להשיח את צרותיהם. אם תופיע כשחיוך נסוך על פניך, תעודד אותם, ותזרים בהם חיים חדשים. (רבי נחמן מברסלב(

כשאדם יודע שכל מאורעותיו הם לטובתו - זאת הבחינה היא מעין עולם הבא. (רבי נחמן מברסלב(

אל תטעה בין שברון-לב לבין עצבות ודיכאון. דיכאון הוא כעס, תלונה נגד האל משום שלא נתן לך את מבוקשך. אך כשלבך שבור, דומה אתה לילד קטן הבוכה משום שאביו נמצא רחוק ממנו. (רבי נחמן מברסלב)

צריך לתת הכל, אם אתה אוהב אז אתה אוהב עד הסוף אם אתה חבר אז אתה חבר עד הסוף.
ואם אתה בצבא בקרבי אז אתה שם עד הסוף.
ונותן שם הכל..

תמיד ייחלץ האדם ממסגרותיו הפרטיות,ותהיה מחשבתו נתונה לכלל האדם והעולם. ומזה תתבסס גם הפרטיות שלו בצורתה הראויה. (הרב קוק(

אדריכלו של היקום לעולם אינו חוזר על עצמו. כל יום הוא בריאה חדשה לגמרי. הפק את מירב התועלת מכל יום חדש. (רבי נחמן מברסלב)

אל תאמר המחר, כי המחר לאלוקים הוא והיום ניתן לך לחיות וליצור. (הרב נריה זצ"ל)

"סוד החיים-הם החיים. הכישרון לחיות, האומץ למצות את עומק החיים, את מלוא תוכנם"

כוון אותי שאהיה כלי לשליחותך
סלול תחתי שבילים זרועים בהצלחה
תן לי אומץ רק לדעת את כוחי
להאמין בעוצמתי, להאמין בשליחותי
לדעת - יש לפיד בוער בנשמתי. (אודי דווידי)

הרגל את עצמך לחשוב אך ורק מחשבות חיוביות; הן תחוללנה בך נפלאות. (רבי נחמן מברסלב)

אין דבר המביא לשלמות בחיים יותר מאנחה היוצאת מעומק הלב (רבי נחמן מברסלב)

יש מפורסמים שעיקר הפרסום שלהם נעשה על ידי מחלוקת. (רבי נחמן מברסלב)

מוטב שאכשל באהבת חינם מאשר בשינאת חינם. (רבי נחמן מברסלב)

אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן. (רבי נחמן מברסלב)

אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות. (רבי נחמן מברסלב(

אהבת ישראל פירושה לאהוב יהודי בלי הבדל אם הוא למדן או יהודי פשוט, ואופן האהבה צריכה להיות בהתגלות האהבה ממש, בנשיקה. כמו באהבת התורה שאתה מחבב ומנשק גם את המעיל של ספר התורה." (הבעש"ט(

כשהפלגתי ללכת בעובי היער, נזדמן לי לראות אדם המקים לעצמו בקתה, מן העצים שחטב. ובכל עץ שהיה בו גדם ובליטה, לא טרח לישר ולהחליק , אלא נקב חור בזולתו – למול הבליטה – וכך חיבר את העצים אחד לאחד. לאהוב- פירושו להתאים עצמך לזולתך, לא על ידי קיצוץ בליטות. עליך לקדוח חור כדי לקלוט ולשבץ אותו בתוכך, ועל ידי זה שאתה מחבר אותו אליך – אתה מחובר אליו. (החוזה מלובלין(

לכל אדם צעיר יש את היכולת לשנות את כל העולם . אבל כל אחד צריך את האומץ לעשות זאת (הרב קרליבך)

יום שאינני עושה בו טובה ליהודי, אינו נחשב בעיניי יום (הרב משה מקוברין)

אל תפחד מזה שאתה מתקדם לאט, יש לפחד רק מעמידה במקום

ככל שהאדם יותר גדול, יותר מסתתרת נשמתו, וצריך יותר לחפש את עצמו, להרבות בהתבודדות, בהתעמקות ובהשתחררות הדעה, עד שסוף סוף תתגלה אליו נשמתו. (הרב קוק(

כל הגדרה של אלוקים מביאה לידי כפירה. ההגדרה של אלוקים היא מעין פסל רוחני. כל התכונות שאנחנו מייחסים לאלוקים הן נכונות, רק כאשר אנחנו זוכרים, שאלו הם רק ניצוצות שמתגלים מתוך האור העליון שאינו יכול להתגלות (הרב קוק)

דברים היוצאים מן הלב נכנסים אל הלב (מסכת ברכות ו')

שינוי הוא חוק בחיים ואלה המתבוננים רק לעבר או להווה- יחמיצו בודאי את העתיד (ג'ון פ. קנדי)

יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו- בן חורין הוא, ומי שכל חייו הם רק במה שטוב ויפה בעיני אחרים- הוא עבד" (הרב קוק)

כאשר חשוך מספיק ניתן לראות את הכוכבים (ההיסטוריון צ‘רלס א. בירד(

אל תאפשר למה שאתה לא יכול, להפריע למה שאתה יכול (ג'ון וודס)

מי שיש לו מה לחיות למענו, יכול לשאת כמעט כל איך. (ניטשה)

אל תדון את חברך, עד שתגיע למקומו. (אבות ב' ה')

כל אהבה התלויה בדבר –בטל דבר בטלה אהבה, וכל אהבה שאינה תלויה בדבר – אינה בטלה לעולם.(מסכת אבות, ה טז)

כשאתה נותן ומתרוקן זו הקרבה, כשאתה נותן ומתמלא זו אהבה. (נורית גוילי)

מדד שביעות הרצון שלך בחיים נקבע על פי המאמץ ולא על פי התוצאה. (אילן הייטנר)

אמר להם הקב"ה לישראל בני אהובי, מה אני מבקש מכם? אלא שתהיו אוהבים זה את זה ומכבדים זה את זה

אני מנסה להתבונן בבני האדם כמו שאני מתבונן בשקיעת חמה נהדרת, ואני מגלה שאנשים יכולים להיות נפלאים לא פחות משקיעת חמה נהדרת. כשאני מתבונן בשקיעת חמה יפה, אני לא מנסה למתוח עליה ביקורת, אני צופה במחזה השקיעה ביראת כבוד כפי שהוא מתגלה אלי. אני מרגיש התעלות אם אני מסוגל להתבונן באנשים ולאהוב אותם. (דוד בן יוסף(

הדיברות של יוני נתניהו.
אני מאמין שאין להעביר את הכדור אל הזולת. כל אחד צריך לעצור אותו בעצמו.
אני מאמין שאין פשרה עם תוצאות. בל נתפשר לעולם על פחות מהטוב ביותר האפשרי. כאשר ידמה לנו שהשגנו אותו נחתור לשכלל ולשפר גם אותו.
אני מאמין שהסכנה בחיי היחידה היא ההיתפסות לשביעות רצון עצמית. הייתי רוצה שאנשים יסתובבו קצת מודאגים שמא יש דבר נוסף שיכולנו להספיק ולא הספקנו, שיכולנו לשפר ולא שיפרנו.
אני מאמין שכל מאמצי הגדוד חייבים להשתעבד למטרה העיקרית. אל לנו להתבלבל בין סדרי עדיפויות שונים.
אני מאמין באמונה שלמה ביכולתנו לבצע כל משימה שתוטל עלינו ואני מאמין בכם.
אני מאמין בישראל ובתחושת האחריות הכללית שצריכה ללוות כל אדם שאכפת לו, ולוחם על גורל ועתיד מולדתו.

אין זה חשוב באמת להחליט בגיל חשוב מאוד מה ארצה לעשות כשאגדל, חשוב הרבה יותר להחליט על דרך בה רוצים לחיות. (גולדה מאיר)

כשכואב, לא צריך לפחד, ובטח שלא לברוח. אלא לפרוס הכל בגלוי, פרט אחר פרט לפני אלוקים במלוא העוצמה, עם כל הכאב, ואפשר לבכות, ואפשר גם לצעוק. אבל לפנות, לבקש עזרה ולדבר למקור כל המקורות, אדון כל המעשים. (דברת צדוק)

צמיחה היא העדות היחידה לחיים. (ג‘ון הנרי ניוומן)

לפעמים פוגשים אדם ושוכחים אותו מיד. כשפוגשים אדם אמיתי זוכרים אותו לעולם. (הרב קרליבך)

ארץ זו עיצבה אותנו ואנו עיצבנו ארץ זו. יש בלי ספק, רבים שהיו רוצים לכבוש ארץ זו או ארצות אחרות, אבל היש עם אחד מלבדנו האוהב ארץ זו? הרבה עמים ניסו וגם הצליחו לכבוש ארצנו זו מתוך רצון לכוח, כמו בכל כיבוש אחר,אבל לא מתוך אהבה לארץ. אהבה זו מיוחדת היא לעמנו בלבד. (דוד בן גוריון(

המונע הגדול ביותר מן האדם להשיג את מבוקשו הוא חוסר האמון שלו שהדבר בכוחו. (ר' נחמן(

אם אנו לא נרצהללכת בשביל הקטן המתפתל, להידקר בקוצים של משעולי בראשית אם נפנה כולנו לדרך המלך הקורצת מי יסלול - את הנתיב לבאים?

האדם דומה לציפור. בכוחה של הציפור לדאות מעלה מעלה,אבל בתנאי שתניע את כנפיה ללא הרף. אם תפסיק מעופה לרגע, הרי היא צונחת ונופלת. (ר' ישראל סלנטר)

השאיפה לשלמות-היא השלמות עצמה (הרב קוק)

חבר טוב הוא אחד שלידו אני רוצה להיות יותר טוב, אבל חבר אמיתי - הוא כזה שלידו אני כבר יותר טוב. (הרב שלמה קרליבך)

אם אתה יודעמצד הגאווה שאתה מיוחד אז אינך יכול לדעת שהשני גם מיוחד. אבל אם אתה יודע מצד הקדושה- אתה באמת מיוחד אם כן- הינך יודע זאת גם על השני (הרב קרליבך(

אלוקי, עד שלא נוצרתי איני כדאי, לפני שנוצרתי ודאי לא היה דבר בעולם שצריך לי, כי אם הייתי חסר בשביל איזו תכלית והשלמה הייתי נוצר וכיוון שלא נוצרתי עד אותו הזמן הוא אות שלא הייתי כדאי עד אז להיבראות. (עולת ראיה).

חזון ללא מעשה- הוא רק חלים בעלמא. מעשה ללא חזון- הוא בזבוז זמן לריק. חזון עם מעשה- יכול לשנות עוko/

האם יש משהו שאתה משתוקק לו, או משהו שהיית רוצה מאוד שיקרה? התמקד בו, בכל יכולת הריכוז שלך. דמיין לך אותו בפרטי פרטים. אם רצונך איתך דיו, וריכוזך עז דיו, תוכל לממש את משאלותיך.רבי נחמן מברסלב

גדולים החולמים חלומות גדולים, הופכים החלומות למציאות.(הרב נריה) .

מטרתה של התפילה היא המריץ את המתפללים ליישם את עולם הערכים אותו הוא מזכיר בתפילתו במסגרת חיי המעשה אילהם הוא יכנס יאחר מכן. בכך מהווה התפילה את ההכנה ההכרחית והטובה ביותר לקראת עבודת ה' בפועל בחיים" רש"ר הירש
"אדם מישראל, שרוצה לזכות לאור חיים באמת, צריך הוא להסכים לשתול את עצמו בכנסת ישראל: לחשוב ישראליות, להרגיש ישראליות, לקנות את הידיעות המיוחדות לישראל,ולראות בשמחת ישראל."הראי"ה קוק זצ"ל

הלוואי שהיה אפשר להרכיב את כל האנושות בגוף אחד, שאוכל לחבק את כולם. הרב קוק.

אם היינו רוצים להצליח- כפי שאנו רוצים לנשום, כל פסגה אפשרית" (איל יפרח הי"ד)

כי חיוך מגביר את האהבה והאהבה מנצחת את הכל

כי את אף פעם לא יכולה לדעת עד כמה החיוך שלך שווה לאחרים

״לפעמים הדברים הקטנים ביותר ממלאים הכי הרבה מקום בלב״ - פו הדב

״אם אתה הולך ביער ומוצא את עצמך חולף שוב ושוב על פני אותה גבעה ייתכן כי גבעת החול הזו עוקבת אחריך״ -פו הדב

״החיים מתחילים היכן שהפחד נגמר״- אושו

״רוב האנשים מאושרים בערך כמו שהם החליטו להיות״ - אברהם לינקולן

״כששואלים אדם מה שלומו והוא עונה ׳רע׳ אומר הבורא: ״ זה רע בעינך? אראה לך מה זה רע״ אבל אם עונה ׳טוב׳ אומר לו הבורא: ״זה טוב בעיניך?, אראה לך מה זה טוב״-רבי נחמן מברסלב

ברגע שהבת איזה מכפות רגליך היא כף הרגל הימנית, כבר אין לך הרבה התלבטויות מי מהן היא הכף השמאלית ואז נותרה הבעיה באיזו מהן להתחיל לצעוד..״ - פו הדב

״החיים הם רצף של שיעורים שחייבים לחיות אותם- על מנת להבין..״

״דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל, דמיון הוא אינסופי!״ -אלברט אינשטיין

״אמור לי מי חברך ואומר לך מי אתה״

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק, אינם קובלים על הכפירה אלא מוסיפים אמונה, אינם קובלים על הבערות אלא מוסיפים חכמה.

בחיים אתה יכול לבחור להתעסק בעצמך ואתה יכול לבחור לעשות דברים גדולים-הדר גולדין.

קללות זה חולשה של הבנאדם - הדר גולדין.

תחייה כל רגע תצחק כל יום ותאהב מעבר למילים .

מחשבה אחת שלילית יכולה ליצור מציאות פגומה ,מחשבה אחת חיוביות יכולה ליצור מציאות טובה.

אני לא מאמין בחיים קלים, לא נראה לי שהגעתי לכאן סתם, או בשביל להעביר את החיים בסבבה. לא בא לי למצוא את עצמי בגיל 80 ולהגיד שלא עשיתי כלום בחיי... אני לא חושב שצריך לחכות לגיל 30 בשביל לעשות משהו משמעותי. בכל זמן ובכל רגע אפשר לתרום ולעבוד קשה! נשמע מפוצץ, ואולי אני סתם חולם? אולי! אבל אני אשתדל שהחלום יתגשם.דוד רובין ז״ל

ישנם שני סוגי אנשים שלעולם לא ישיגו דבר: אלו שאינם יכולים לעשות את מה שאומרים להם, ואלו שאינם יכולים לעשות דבר מלבד מה שאומרים להם

"אני מאמין שאין דרך טובה יותר לחוש את הקשר לארץ ישראל מאשר להלך בה לאורכה ולרוחבה לחצות את עמקיה להפעיל אל פסגות הריה ולסייר בשביליה גם הניצחים ביותר. ורק כאשר אתה מסייר ברגל בארץ ישראל מתבשם כנופיה ורואה בעינייךמאת טבע הארץ שרידיה הקדומים וישוביה החדשים אתה מרגיש את הקשר האמיתי לארץ ישראל ואת היותך בן הארץ הזו" זאב וילנאי

התבונן בילד המתגלש במגלשה, ותבין שעליך לשמוח גם בירידה ר' נחמן

את הדברים היפים ביותר והדברים הטובים ביותר בעולם אי אפשר לראות ואפילו לא לגעת אפשר להרגיש אותם רק דרך הלב

אמונה הינה הכח שבאמצעותו עולם שבור יגיח אל תוך האור

כשדלת אחת של אושר נסגרת, נפתחת אחרת,אך לרוב אנו מסתכלים על הסגורה כלכך הרבה זמן עד שאיננו רואים את זאתי שנפתחת עבורינו

יש ציירים ההופכים את השמש לנקודה צהובה, אבל יש אחרים שבעזרת היצירתיות שלהם הופכים נקודה צהובה לשמש

הצעד הראשון ההכרחי כדי לקבל את הדברים שאתה רוצה בחייך הוא זה: תחליט מה אתה רוצה

אם אתה מתכוון להיות משהו פחות ממה שאתה מסוגל להיות, סביר להניח שתהיה אומלל כל חייך.

כעס, הוא רגש של אנשים המנסים לשלוט באחרים, אבל אינם מסוגלים לשלוט בעצמם

אדם שמצא את עצמו, כבר לא יאבד דבר בעולם הזה, ומי שהבין פעם אחת את האדם שבקרבו, מבין את כל האנשים.

החיים הטובים מתחילים כאשר אתה לא חושב יותר מידי, עושה יותר, צריך פחות, מחייך לעיתים תכופות, חולם בגדול, צוחק הרבה, ומבין עד כמה אתה מבורך על מה שיש לך.

האנשים המצליחים בעולם הזה יוצאים ומחפשים את התנאים שהם צריכים ובמידה והם לא מוצאים אותם, הם יוצרים אותם.

התהילה הגדולה בלחיות אינה טמונה בלא ליפול לעולם, אלא בלקום על פעם שנופלים

זה לא מה שאתם מסתכלים עליו שמשנה, זה מה שאתם רואים.

כמו שיום שנוצל כראוי מביא שינה מאושרת, כך חיים שנוצלו כראוי מביאים מוות מאושר (לאונרדו דה וינצי)

כשאתה משנה את הצורה שבה אתה מסתכל על דברים, הדברים שאתה מסתכל עלייהם משתנים (ווין דייר)

יש 3 סוגי אנשים: אלו שרואים, אלו שרואים מה שמראים להם, ואלו שלא רואים (לאונרדו דה וינצי)

הגישה שלנו כלפי החיים קובעת את הגישה שלנו כלפי עצמנו

הגישה שלך, לא הכישרון שלך, תקבע כמה רחוק אתה תגיע

הסיכון הגדול בחיים הוא לא לקחת שום סיכון

החיים הם לא בעיה שצריך לפתור, אלא מציאות שצריך לחוות.

תלמד מאתמול, תחייה את היום, ותקווה למחר.

אחד הסודות של הצלחה בחיים, זה להיות מוכן לתפוס את ההזדמנות שהיא תבוא אלייך.

כשאני עושה טוב ,אני מרגיש טוב. כשאני עושה רע, אני מרגיש רע.

הרצון לנצח, התשוקה להצליח , הדחף להגיע לפוטנציאל המלא שלך, אלו המפתחות שיפתחו לך את הדרך למצוינות אישית.

תעקבו אחריי החלומות שלכם, הם יודעים את הדרך.

הדרך להתחיל היא להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות.

המתנה הנפלאה ביותר שקיבלתם מעולם-היא הדמיון שלכם.

ניתן להדליק אלפי נרות מנר אחד מבלי לקצר את חייו, אושר לעולם אינו פוחת כשחולקים בו.

המטרה המרכזית בחיים שלנו היא לעזור לאחרים, ואם אתם לא יכולים לעזור להם, לפחות אל תפגעו בהם.

במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש.

אדם לעמל יולד.

מפני שכל רגע ורגע מורכב משניות ומחלקיקים עוד יותר קטנים, וכל חלקיק-אסור שיחלוף לשווא. אני חייב להרגיש, שלא רק ברגע מותי אוכל להגיש דו"ח על התקופה שחייתי, אלא בכל דקה ודקה מחיי אהיה מוכן להתייצב בפני עצמי ולומר- כך וכך עשיתי. (מתוך מכתבי יוני)

צריך שכל אדם ידע שמטבע בריאתו יחיד הוא בעולמו ושאיש בעולם לא ידמה לו, כי אילו איש היה דומה לו, אזי לא היה חפץ בקיומו.

הביטי אל האופק אל המקום בו מתחברים מים ושמיים. הביטי אל האופק ושאפי תמיד להגיע אליו, אל מקום החיבור. וכשתגיעי אליו, תגלי שבעצם נקודת האופק התרחקה, ושוב תביטי אל המקום בו מתחברים מים ושמיים ושוב תשאפי להגיע אליו. כי זו מטרת האדם, להתקדם הלאה, ולשאת מבט אל האופק.

כל רגע ורגע שאדם חוסם פיו (מלדבר לשון הרע), זוכה לאור הגנוז שאין כל מלאך ובריה יכולים לשער... (הגאון מוילנא)

תחייכו כי חיוך זה שמחה ושמחה זה הכוח להמשיך!

תהיה שווה בפיך בלבבך, תעזור תתמוך תסייע לחברך בלי שום כוונה אחרת, פשוט תהיה אדם טוב ובכך תכרות ברית עם בורא עולם.

את הקשה אפשר לעשות מיד. הבלתי אפשרי, הוא זה שלוקח קצת יותר זמן..

אם אתם מחפשים את האדם שישנה את חייכם תסתכלו במראה- הוא שם.

וזכרת את ה אלוקיך כי הוא הנותן לך את הכח לעשות חיל.

וטהר ליבנו לעבדך באמת.

אל תיתן לעולם לשנות את החיוך שלך תן לחיוך שלך לשנות את העולם.

הרחמן הוא יטע תורתו ואהבתו בלבינו ותהיה יראתו על פנינו לבלתי נחטא ויהיו כל מעשינו לשם שמיים.

במקום שיש אמת שם הלב שקט.

לא צריך לחפש מלאכים בשמיים הם מתהלכים בניינו על פני האדמה.

מחשבה יוצרת מציאות.

למדתי שאנשים ישכחו מה אמרתם ומה עשיתם. אבל הם בחיים לא ישכחו איך גרמתם להם להרגיש. (מאיה אנג'לו)

אם אתה לא עומד עבור משהו, אתה תיפול לכל דבר. (מלקולם אקס)

ספינה בנמל היא בטוחה, אבל לא לשם כך ספינות נבנו. (גרייס הופר)

לאלה שיש את הזכות לדעת, יש את החובה לפעול. (אלברט איינשטיין)

אל תיתן לבעיות שלך לדחוף אותך למטה, תן לחלומות שלך להוביל אותך למעלה.

חלק גדול מהכישלונות בחיים הם אנשים שלא ידעו כמה קרובים הם להצלחה כשהם החליטו לוותר. (תומאס אדיסון)

אם תמיד תנסו להיות נורמלייםאתם בחיים לא תדעו כמה מדהימים יכולתם להיות. (מאיה אנג'לו)

בסוף, אנשים הולכים לשפוט אתכם בכל מקרה. אל תחיו את החיים בניסיון להרשים אחרים. תחיו את החיים בניסיון להרשים את עצמכם.

בכל דבר יש משהו יפה, אבל לא כל אחד יכול לראות את זה.

יש יומיים בשנה שבהם אי אפשר לעשות כלום. אחד מהם נקרא אתמול והשני נקרא מחר. היום הוא היום הנכון לאהוב, להאמין, לעשות ובעיקר לחיות. (דלאי לאמה)

הסתכלתי במראה כל בוקר ושאלתי את עצמי: 'אם היום היה היום האחרון בחיים שלי, האם הייתי רוצה לעשות את מה שאני הולך לעשות היום?' ובכל פעם שהתשובה הייתה 'לא' יותר מדי ימים ברציפות, ידעתי שאני חייב לשנות משהו. (סטיב ג'ובס)

תאמין שאתה יכול ואתה כבר בחצי הדרך לשם. (תאודור רוזוולט)

כישלון הוא בסך הכל הזדמנות להתחיל שוב, הפעם בצורה חכמה יותר. (הנרי פורד)

חסר גלגל? - אני הגלגל. חסרים מסמר, בורג, גלגל תנופה? קחו אותי. צריך לחפור אדמה? אני חופר. צריך לירות? אני חייל. משטרה? רופא? עורכי דין? מורים? שואבי מים? בבקשה, אני עושה את הכל. אין לי פרצוף, אין פסיכולוגיה, אין רגשות, אין לי אפילו שם: אני- האידיאה הטהורה של שירות, מוכן לכל, אינני קשור בשום דבר; אני יודע רק ציווי אחד: לבנות! (יוסף טרומפלדור)

אמרתי לשמחה: "אם תבואי - אני אחייך". ענתה לי השמחה: "אם תחייך - אני אבוא"

לכל אחד יש את המקדש האישי שלו. את הנשמה שלו, שלפעמים חרִבה ולפעמים נבנית. לפעמים אפילו לא מרגישים בקיומה. יש לנו את היכולת לתקן ולבנות את המקדש האישי שלנו, לברר את דרכנו ואת מעשינו ולא לתת לחשבון הנפש לעבור לידינו, מאחורינו. כשהמקדשים הקטנים ייבנו ויעמדו זקופים, נהיה מוכנים למקדש הגדול, הבית העולמי, שיחזיר את השכינה לעולמנו. (נעם אפטר)

על פי כל חוקי האווירודינמיקה ועל ידי הדגמה במנהרת אוויר, הוכח שהדבורה אינה יכולה לעוף. הסיבה לכך שמשקלה, מבנה וגודל גופה ביחס הכללי של אורך כנפיה אינם מאפשרים לה זאת. אך הדבורה אינה מודעת כלל וכלל לעובדות מדעיות אלו ועקשנית מאוד בדעתה, לכן היא עפה ואפילו מייצרת קצת דבש!

בכל לילה קורים שני הדברים ביחד. הנשמה מתעלה והגוף יורד. ובבוקר צריך לאסוף את ההארות שהגיעו לנמה, ולטהר מחדש את הגוף.

הספקנות מקומה בשכל אבל הרגש יותר עמוק הוא, ואצלו נמצאת הוודאות. הלב רואה הלב שומע.

הדיבור הסתמי והמיותר מגביר את הטשטוש הנפשי. נשמת האדם שופעת ונובעת, ומביאה תובנות והארות רבות, אבל האדם שמרבה בדיבורים ריקים, חוסם בכך את תודעתו, ולא מאפשר להארה לחול עליו. (הרב קוק)

כשאדם משתוקקלהסיר את הגאווה מלבבו, נעשים כל שונאיו אוהבים לו בלבבם. (מידות הראיה)

כל זמן שהענווה גורמת לעצבות, היא פסולה, וכשהיא ענווה כשרה מוסיפה היא שמחה, גבורה וכבוד פנימית (מידות הראיה)

מי ששונא את הגאווה באמת, כל מחשבותיו שעולות על לבו הן דברי תורה. (מידות הראיה)

תכף שמגיע האדם לארץ ישראל מתחברת נשמתו האישית אל אוצר הנשמות של כל ישראל. (אורות ישראל)

יש שמחה חיצונית ויש שמחה פנימית. שמחה חיצונית היא אשליהשאדם משועמם יוצר לו באופן מלאכותיכדי לברוח מעצמו.ואילו שמחה פנימיתנובעת מליבו של אדם בריא - כמו מעיין חי. היא מאירה לאדם את עצמוומחזירה אותו של נשמתו וטבעו האמיתי. כי השמחה עצמה היא המצב הטבעי של הנשמה. (הר' אלימלך בר שאול)

השמחה אינה בחפצים שסביבנו - אלא בתוכינו (בנג'מין פרנקלין)

הבלתי אפשרי הוא לפעמים הבלתי מנוסה.

הרי לך הדרך בה תדע אם משימתך עלי אדמות הושלמה: אם חי אתה, סימן שלא! (ריצ'ארד בך)

תנו לכל דבר את מקומו. אל תזניחו כלום.

אי אפשר למצוא מעמד מבוסס לרוח כי אם באוויר האלוהי.

תאהבו את עצמכם, תאהבו את המשפחה, תאהבו את החברים, תאהבו את המגזר, תאהבו את עם ישראל, תאהבו את כל האנושות, תאהבו את כל עולם הצומח, תאהבו את כל העולם, תאהבו את הגלקסיות כולם, תאהבו את המציאות כולה, תאהבו את מקור החיים כולם. יופי! עכשיו אתם אוהבים את ה'! (להרחבה עיינו היחס למושג האלוהי הרב גיורא רדלר)

דא מאין באת ולאן אתה הולך.

החיים קצרים מכדי לבזבז זמן על שנאת חינם.

אין דרך אל האושר, האושר הוא הדרך.

כל אדם שאתה פוגש יודע לפחות דבר אחד שאתה לא יודע. תהיה צנוע.

הגעגוע הוא רגש שמזכיר לנו דברים שאנחנו רוצים לחוות שוב.

אדם חכם לא שוכח את האנשים שהיו שם בשבילו כשהיה זקוק לעזרה.

סוף כואב זה לפעמים סימן שהגיע הזמן להתחלה חדשה.

ככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו מבינים שהדברים הקטנים בחיים, הם בעצם הדברים הגדולים בחיים.

עדיף לנסות ולהתאכזב מאשר להתאכזב שלא ניסית.

הקרב הכי גדול שלך הוא בן מה שאתה יודע לבין מה שאתה מרגיש.

כשאתה עובר משבר אתה שונא את הרגע אבל אלה הרגעים שבהם הפכת למי שאתה היום.

גדולתו של האדם היא יכולתו להמשיך ולהתחזק, מדברים שאמורים להחליש אותו.

דברים טובים נהרסים כדי שדברים טובים יותר יבנו במקומם.

99%דברים שאתה דואג שייקרו אף פעם לא קוראים בכלל.

אין כאב בעולם הזה ,שלא מוליד משהו חדש, וטוב יותר.

עדיף להסתכל אחורה בחיים ולהגיד "אני לא מאמין שעשיתי את זה" מאשר להסתכל אחורה בחיים ולהגיד "הלוואי והייתי עושה את זה".

תדחו למחר רק את מה שאתם מוכנים למות לפני שעשיתם.

אדם חזק מאד הוא אדם שמעדיף שיפגעו בו עם האמת, מאשר שינחמו אותו עם שקר.

הדברים שקשה לנו לומר הם לרוב הדברים שצריכים להיאמר.

הנשק הכי קטלני מול האויב שלך הוא החיוך שלך.

אף פעם אל תשכח את האנשים שפינו מהזמן שלהם כדי לבדוק מה איתך.

אף אחד לא כמוך וזה בעצם הכח שלך.

אל תהרוס אושר של אנשים אחרים רק בגלל שאתה לא מוצא את האושר שלך.

מי שמאמין בבורא עולם מאמין גם בתזמון שלו.

מילים יכולות לפגוע יותר משאתה חושב שהן יכולות.

לפעמים הדבר שאת הכי פוחדת לעשות הוא הדבר שישחרר אותך.

אם היה לי את השכל של היום לא הייתי עושה את הטעויות של פעם, אבל בלי הטעויות של פעם לא היה לח את השכל של היום.

זה נחמד להיות חשוב אבל יותר חשוב להיות נחמד.

ותמיד תלך בשדות של אמת, בשדות של שמחה ויופי (אביתר בנאי)

החיים הם תמיד הזדמנות

אנשים חזקים לא מורידים אנשים למטה הם מעלים אותם למעלה

אתה לא צריך להיות איש גדול כדי לעשות מעשים טובים. אתה צריך להתחיל לעשות מעשים טובים כדי להיות איש גדול.

המסע מביא את האדם אל האושר, לא היעד.

לתת כמו הפרחים המפיצים ריח טוב לכולם בלי חשבון בלי תמורה רק משום פרחים..

הבחירה במסגרת האפשר היא סוד החיים.

לתת משמעות נצחית לרגע בר חלוף.

על כורחך אתה נולד ועל כורחך אתה מת, אבל ברצונך החופשי אתה חי.

אל תחפש את הדרך אל האושר- תחפש את האושר שבדרך.

אל תשאיר מאחורה את מי שצעד איתך קדימה.

אם אתה יכול לחלום על זה אתה יכול לעשות את זה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן.

לא צריך לחפש מלאכים בשמים, הם מתהלכים בינינו, על פני האדמה (רמי קלינשטיון)

כל הזמן לחשוב לאן אתה רוצה להגיע.

ו"ואילו פינו מלא שירה כים ולשוננו רינה, וידינו פרושות כנשרי שמים ורגלינו קלות כאריות, אין אנחנו מספיקים להודות לך.."

כל המקבל את הקיים בהבנה מאושר הוא. האושר נמצא בהישג ידך ואין לחפשו במקום רחוק או אחר. (ר' נחמן)

והכלל, אהובי אחי, חזק ואמץ מאוד, ואחוז עצמך בכל הכוחות לשאר קיים בעבודתך! וצריך להיות עקשן גדול בעבודת השם.." (ליקוטי מוהרן(

כל אשר תמצא ידך לעשות בכחך עשה.

אדרבא תן בלבינו שנראה כל אחד מעלת חברינו ולא חסרונם. (רבי אלימלך מליזנסק)

סור מרע ועשה טוב.

תמיד תהיה עצמך, בטא את עצמך, תהיה בעל אמונה בעצמך, אל תצא ותחפש אישיות מוצלחת כדי לשכפל ותה.

"שימו לבבכם על דרכיכם" (חגי א' ,ה')

כל העולם כולו ארמונו של מלך.. כל אחד יודע שבתוך ארמון רק רצון המלך נעשה.. (בני לנדאו(

בעולם הזה אין לאף אחד תעודת ביטוח!

תתארו לכם אותנו מגשימים את כל החלומות. (שלמה ארצי(

תמיד לזכור לרגע לעצור ולהודות על מה שיש לנו ומאיפה שבאנו (עידן רייכל)

לפעמים אדם לא יודע כמה חזק הוא, עד שלהיות חזק זו האופציה היחידה שלו.

לא לקמץ בחיוכים

שאלו פעם את הרב שך- למה אומרים "שלא עשני גוי " ולא שעשני יהודי? ענה הרב ואמר: הקב"ה עושה שלא תהיה גוי, אתה עושה שתהיה יהודי"

לבורא עולם לא משנה כמה נכשלת, משנה לו כמה התגברת!

כולם עצובים שלוֵרד יש קוצים אבל אני שמח שלקוצים יש ורד.

את הקשה, אפשר לעשות מיד. הבלתי אפשרי הוא מה שלוקח קצת יותר זמן.

"הוי מתפלל וחוזר ומתפלל, ויש שעה שיתנו לך" (דברים רבה)

מכל דבר שקורה בחיים חייבים למצוא את הטוב שבדבר, אחרת לא יהיה לנו איך להתחזק מדברים, כי דברים נעשים כדי שנלמד מהם, ולא כדי שנפול מהם..

אם אתה רוצה להיות מצליח זה מאוד פשוט. תדע מה אתה עושה. תאהב את מה שאתה עושה ותאמין במה שאתה עושה.

קמת בבוקר כל השאר זה בונוס!

הכל משתבש לטובה.

איפה שיש רצון יש דרך.

יום אחד החיים יחלפו לך מול העיניים, וודא שהם יהיו שווים צפייה.

לא צריך דבר רק מעט פשטות.

שיהא הכל נחת רוח אליך.

אדם השואל מהי חובתו ולא מהי זכותו - עולמו לגמרי שונה (הרב נריה זצ"ל)

ועשית הישר והטוב בעיני ה' למען ייטב לך.

"בלתי אפשרי" אמרה הסיבה, "זה לא חכם" אמר הניסיון "אין לזה טעם" אמר האגו, "אבל תנסה ולעולם אל תפסיק" אמר החלום.

במקור שלי אני טוב גמור, אבא. ושם אני מאמין בעצמי. שכל מה שאני עובר בדרך. יהפוך חולשה לעוצמה גדולה. (אביתר בנאי)

את האלוקים ירא ואת מצותיו שמור, כי זה כל האדם.

הווי דן את כל האדם לכף זכות.

אם אין אני לי, מי לי וכשאני לעצמי, מה אני.

יום ללא חיוך הוא יום מבוזבז.

גישה היא דבר קטן שעושה הבדל גדול.

תחיה את היום כאילו זהו יומך האחרון, כי חיים רק פעם אחת.

אל תאמר אי אפשר צור אי של אפשר.

הפתע את עצמך ועשה דבר שאינו כתוב בתפריט חייך. גלה כי במקום אשר חשבת שאתה מסתיים, אתה רק מתחיל (רבי נחמן)

תחייכו, כי חיוך זה שמחה ושמחה זה הכוח להמשיך הלאה

החיים הם לא לחכות שהסערה תחלוף, אלא ללמוד לרקוד בגשם.

הכל פתוח עוד לא מאוחר. זה ייתכן ,זה אפשרי.

צריך את האנשים המשוגעים שיעשו את הדברים הלא נורמאליים כדי שכל שאר האנשים יוכלו להיות נורמאליים.

יגעת ומצאת, תאמין!

הקב"ה לא נותן לאדם ניסיון שהוא לא יכול לעמוד בו.

אתה משנה את העולם אם אתה רוצה או לא רוצה.

לעולם אל תסתכל על האדם מלמעלה, אלא אם כן אתה עוזר לו לקום.

לחשוב חיובי ולהאמין בעצמך הם הסוד להצלחה.

אם תלמד להגיד תודה על מה שיש לך, לא תרצה את מה שאין לך.

מי שיש לו למה שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל איך.

בפנים בפנים עמוק, שם כולנו גיבורים. הבעיה היא שאנחנו לפעמים שוכחים שזה ככה. (הרב קוק)

כל מה שהאדם מתגדל, מתגדל העולם עימו. (הרא"יה קוק)

כל רגע ורגע זו הזדמנות ליצור משהו חדש.

באדם יש לב אחד אם בו נשנא באיזה נאהב?

דעי שלתחושת השליחות ערך גדול: כי מה יחוש האדם ואין לא שליחות אמת? (ביה ריין הי"ד)

עשו לכם כלל שלאורו תלכו בכל אשר תפנו: היו מצוינים בכל דבר (נדב מילוא ז"ל)

מי שחי בא"י צריך לדעת לקבל באהבה את קוציה.

דברים תמיד נראים בלתי אפשריים עד שהם נעשים (נלסון מנדלה)

יש אנשים כ"כ עניים שכל מה שיש להם זה רק כסף.

אדם צריך להתחרות מול צדדיו השליליים, ולא מול התכונות הטובות של חברו. (הרב אוהד תירוש)

זה לא העומס ששובר אותנו, זו הדרך שבה אנו סוחבים אותו (לנה הורן)

לא לרגוז, לא להתעייף ולא להתייאש, שאין לך מחלה קשה מן הייאוש, ולא להיות קצר רוח ולרצות בגמר המעשה. (ר ישראל מסלנט)

אם אינך חש בשמחה, העמד פנים. אפילו אם אתה שרוי בדיכאון התאמץ לחייך, התנהג כאילו אתה שמח. והשמחה האמיתית... בוא-תבוא. (רבי נחמן מברסלב)

כאשר אתה מרגיש שאתה עומד לוותר, זכור את הסיבה שבגללה הצלחת להחזיק עד כה לכתחילה.

כאשר מישהו אומר לך שזה לא יכול להתבצע, זוהי השתקפות של ההגבלות שלו, לא שלך.

השמחה- איננה ענין שולי במסעך הרוחני- היא חיונית. (רבי נחמן מברסלב)

במקום ששם נגמר השכל שם מתחילה האמונה.

עבדו את ה בשמחה.

אין עוד מלבדו.

שיהא הכל נחת רוח אלייך.

אדם הוא בסך הכל תוצר של מחשבותיו, מה שהוא חושב- הוא נהיה." (מוהנדס גנדי)

בכל רגע אתה בוחר להיות מי שאתה, אולם האם בכל יום אתה בוחר את עצמך

ה' עזור לי לזכור שכלום לא יקרה לי היום מבלי שאתה ואני נוכל לעמוד בו ביחד.

לא חכמה לרוץ מהר, חוכמה לרוץ נכון.

קול אמר לי ללכת אז הלכתי כי אמר הקול (חנה סנש)