מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

אשכול: יורו U21 ; משחק הפתיחה! ישראל - נורבגיה, היום 19:00

הסמל האישי של RapeJoiNt
    RapeJoiNt RapeJoiNt מנותק מפקח
    שם פרטי
    אלון
    קיבל לייק
    580 פעמים

יורו U21 ; משחק הפתיחה! ישראל - נורבגיה, היום 19:00

ישראל - נורבגיה
    היום, 19:00, שידור ישיר בערוץ 11

אתם כבר סופרים את הדקות? גם אנחנו. אחרי אינספור הכנות, יריית הפתיחה של יורו 2013 לנבחרות צעירות מתקרבת בצעדי ענק. המשחק שיפתח את הטורניר המסקרן יתקיים באצטדיון החדש בנתניה כאשר הנבחרת של גיא לוזון תתמודד ב-19:00 מול הנבחרת של נורבגיה בבית 1.

מספרים וטריוויה

* ישראל לא כבשה ביורו הקודם שבו השתתפה, ב-2007, בהולנד. הנבחרת הפסידה שלוש פעמים, 1:0 להולנד, 1:0 לבלגיה ו-4:0 לפורטוגל.
    * ישראל חיכתה שש שנים מאז ההופעה הבודדת שלה במפעל? נורבגיה חיכתה מאז 1998 - הטורניר האחרון שבו השתתפה - אך אז סיימה במקום השלישי.
    * הנורבגים העפילו לטורניר האחרון לאחר שסיימו במקום השני בשלב המוקדם, עם מאזן של חמישה ניצחונות, תיקו ושני הפסדים (הפרש שערים 7:13). ואז התגברו הסקנדינבים על צרפת עם 3:5 מדהים שבא לאחר הפסד 1:0.
    * זה יהיה המפגש הראשון בין שתי הנבחרות במעמד יורו הצעירות. באליפות אירופה לנוער, עד גיל 19, ניצחו הנורבגים את ישראל 0:2. בוריס קליימן ישב אז על הספסל.
    * פיצוחים: עומאר אלבדלואי וניר ביטון כבר נפגשו בעבר - שניהם שותפו במשחק האימון של מנצ'סטר סיטי נגד אל איהאל, ביולי 2012 באוסטריה.
    * אור ברוך, חלוץ נבחרת ישראל, כבש חמישה שערים בנבחרת הצעירה תחת גיא לוזון, אך כבש רק שער ליגה אחד העונה בבני יהודה.
    * כיבושי הנורבגים חולקו יפה בין שחקני הסגל שהגיעו לישראל. אף לא שחקן אחד כבש יותר משני שערים במוקדמות יורו 2013. עם הצמדים: תומאס רוגנה, הארמט סינג, ג'ו אינגה ברגט ומרקוס פדרסן.
    * בישראל, שעלתה באופן אוטומטי עקב היותה מארחת, בלטו במשחקי הידידות: אור ברוך (5 שערים), מונס דאבור ומוחמד כליבאת (4 שערים לכל אחד).

מפתחות והכנות

ישראל: הנבחרת הצעירה ערכה אתמול אימון בנתניה, לקראת משחק הפתיחה של היורו מול נורבגיה, היום ב-19:00. החלק העליון של כל מושבי האצטדיון כוסה בניילונים כחולים ולבנים, אותם צפויים יושבי היציע להניף מחר. מעבר לכך, אלפי בלונים כחולים ולבנים יחולקו לאוהדים שיגיעו למגרש, ועשרות דגלי ישראל בגדלים שונים נתרמו ויונפו מחר בשני היציעים. אלי דסה אמר הערב: "מתחילים להרגיש את זה, המתח והאדרנלין זורמים בדם, מרגישים שמחר זה יום מיוחד בקריירה עבור כולנו".
    על פי האימון המסכם, המאמן גיא לוזון יפתח עם ההרכב אותו תרגל ביומיים האחרונים ויכלול את מונס דאבור ואור ברוך בחוליית ההתקפה. בהגנה צפוי לוזון לעלות עם שני מגינים התקפיים, טאלב טואטחה ואלי דסה. מוחמד כליבאת צפוי לפתוח כקשר ימני על חשבון סינטאיהו סלליך.
    "אני יודע שהנבחרת הנורבגית מהירה", אמר לוזון במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול, "נבחרת שניצחה את צרפת שמבחינתי היתה הטובה האירופה בגילאים האלה וזה אומר בעצם הכול על הנורבגים. לדעתי הם יילכו עד הסוף באליפות הזו. מההכרה שלי עם הנבחרות, נורבגיה נבחרת לא פחות טובה מאיטלה ואנגליה, למרות שזה לא נשמע ככה. נורבגיה תנצח את אנגליה ואיטליה".
    על ההכנה הוסיף לוזון: "אני לא מפחד מאף שחקן ואף נבחרת, המונח הזה לא קיים אצלי ולא קיים בספורט. אנחנו לא מתעסקים ולא מכירים את השחקנים באיטליה, נורבגיה ואנגליה. אנחנו מרוכזים רק בנבחרת שלנו".
    על יתרון הביתיות אמר המאמן: "תהיה אווירה טובה, הקהל ידחוף אותנו קדימה וייתן לנו את התמיכה שאנחנו צריכים. אני בטוח שזה יעזור לנו, אבל לפני הכול נצטרך להביא את הכדורגל שאפיין אותנו בשנתיים האחרונות".

נורבגיה: הנבחרת של טור אולה סקולרוד הגיעה לישראל בשבת. אין פצועים חדשים בסגל, לאחר שאלכסנדר גרובן הוחלף בקשר AZ (אלקמאר) מרקוס הנריקסן. הנבחרת בכל זאת תיאלץ להסתדר בלי ארבעה שחקנים - ואלון ברישה, ג'ושוע קינג, הווארד נורדטויט ומרקוס הנריקסן - שישחקו בנבחרת הבוגרת של נורבגיה במוקדמות המונדיאל, מול אלבניה, ביום שישי. הבלם תומאס רוגנה שסבל השבוע ממחלה ושחקן ההגנה מרטין לינס, שלא כשיר ב-100 אחוז, לא אמורים לפתוח.
    "הראנו לשחקנים את הווידאו של נבחרת ישראל", אמר המאמן הנורבגי טור אולה סקולרוד. "מדובר בנבחרת טובה, מאורגנת, יש לה יכולות פיזיות. אני חושב שזה יהיה משחק צמוד. אני לא מודאג משחקנים מסויימים, אלא מהקבוצה כולה, כי היא בנויה כקבוצה ועובדת טוב ביחד. אני לא טוב בשמות. ראיתי את המספרים, אבל אני לא מכיר שמות. הוכחנו לעצמנו שאנחנו מסוגלים להתחרות אחרי שניצחנו את צרפת. שיחקנו טוב, ואני אופטימי לגבי הטורניר שלנו".
    "אני חיובי מאוד", המשיך המאמן. "אני חושב שיש לנו מחליפים טובים במקום ארבעת השחקנים שלנו שלא ישחקו, ויהיה לנו הרכב חזק מאוד למחר."
    קפטן נבחרת נורבגיה, סטפן סטרנדברג, התייחס ליריבה מחר ואמר: "ישראל נבחרת מאורגנת, היא שיחקה הרבה משחקים יחד, ככה שיהיה משחק קשה וכל אחת מהנבחרות מסוגלת לנצח". הקפטן נשאל האם משפחות השחקנים היו מודאגות מהמצב בישראל לקראת הנסיעה, ואמר: "אני לא חושב שמישהו היה מודאג, ואנחנו לא מודאגים. תל אביב היא עיר נחמדה מאוד כמו כל עיר אירופית, וזה מקום נחמד להיות בו".

יעמוד למבחן: עמרי בן הרוש

50 שערים ספגה מכבי נתניה העונה בליגת העל, לפני שירדה לליגת המשנה בסופה של שנה קשה ומאכזבת. שנה קשה ומאכזבת היתה באופן פרטני גם לעמרי בן הרוש. הבחור בנוי נהדר, וסוחב פוטנציאל ארוך כבר כמה שנים, אך עדיין לא פרץ. למרות העונה הלא טובה, שמו של בן הרוש עדיין נקשר בעסקאות מול מועדוני צמרת בישראל, וטורניר טוב ביורו יכול לעזור מאוד להקפיץ אותו להמשך קריירה נוצץ יותר. אחרי שביורו הצעירות ב-2007 הנבחרת לא כבשה, כבר ברור שלהגנה יהיה תפקיד מכריע ביותר בטורניר. הדרך לכך עוברת ברגליים של עמרי בן הרוש.

שימו לב ל... הארמט סינג

השחקן הכי מנוסה ביורו הנוכחי (35 הופעות בנבחרת הצעירה של נורבגיה) מוכן להרמת המסך של הטורניר. קשר פיינורד ההולנדית שולט במרכז השדה הנורבגי מאז שהיה בן 18, בהופעת בכורה מול אסטוניה ביוני 2009. הוא היה דמות מפתח בניצחון הכולל 4:5 על צרפת בפלייאוף, שהעלה את הנורבגים לטורניר ראשון מאז 1998. סינג חושב שאנגליה ואיטליה הן הפייבוריטיות, ומודע ליתרון הביתיות של נבחרת ישראל, אבל הוא מגיע אופטימי בעיקר בגלל הניסיון שלו. לאתר אופ"א אמר: "אם ננצח במשחק הראשון יהיה לנו סיכוי טוב מאוד. הניסיון שלי בשלבים האלה חשוב מאוד, במיוחד מול הנבחרות הגדולות".

הרכבים משוערים

ישראל: בוריס קליימן, אלי דסה, עמרי בן הרוש, אדי גוטליב, טאלב טואטחה, מרואן קבהא, ניר ביטון, אייל גולסה, מוחמד כליבאת, מונס דאבור, אור ברוך.
    נורבגיה: ארילד אוסטבו, עומאר עלאבדלאווי, פרדריק סמב ברגה, סטפן סטרנברג, וגאר אגן הדנסטאד, מגנוס אייקרם, סטפן יוהאנסן, הארמט סינג (אנדרס קונראדסן), ג'ו אינגה ברגט, יאן אריק דה לנליי, מרקוס פדרסן.

​שיהיה לנבחרת בהצלחה!!

הסמל האישי של RapeJoiNt
    RapeJoiNt RapeJoiNt מנותק מפקח
    שם פרטי
    אלון
    קיבל לייק
    580 פעמים
    ישראל ספגה שיוויון בדקה ה-91 והמשחק הסתיים בשיוויון 2

תגיות עבור נושא זה

eXTReMe Tracker