עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 21 עד 37 מתוך 37

אשכול: הפרדת דת ומדינה

X_SniperPro_X X_SniperPro_X מנותק עתיק
    שם פרטי
    מי רוצה �
    קיבל לייק
    260 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי pvtdeath צפה בהודעה
    תגיד לי על סמך מה קבעת שאני שמאלני בכלל?
    זה שאני אנטי כפייה דתית אומר שאני שמאלני?
    כרגע אתה זה שמציג את עצמו כמפגר תשים לב למה אתה מגיב בכלל.
    אתה מנבל פה אז איך אוכל לנהל איתך דיון?

ואיזה כפייה דתית אתה רואה במדינה?ראש ממשלת ישראל אמר שקודם כול שיכירו בנו כמדינה יהודית ואז יעשו איתנו שלום,הוא התכוון למדינה יהודית דמוקרטית ולא דיקטטורית.

הסמל האישי של pvtdeath
    pvtdeath pvtdeath מנותק מתקדם
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי X_SniperPro_X צפה בהודעה
    אתה מנבל פה אז איך אוכל לנהל איתך דיון?

ואיזה כפייה דתית אתה רואה במדינה?ראש ממשלת ישראל אמר שקודם כול שיכירו בנו כמדינה יהודית ואז יעשו איתנו שלום,הוא התכוון למדינה יהודית דמוקרטית ולא דיקטטורית.
    לקחת את זה למקום אחר.. בוא ננסה להסביר לך לאט אולי תבין:
    מדינת ישראל היא מדינה יהודית וגם מדינה דמוקרטית (מה שלא יכול להיות, תבין תכף).
    במדינת ישראל, יש חוקים שנלקחו מהתורה היהודית, ואזרחים מחויבים לפעול על פיהם, כגון:
    -איסור מכירת חמץ.
    -איסור עבודה בשבת.
    -איסור גידול חזיר.
    יש עוד הרבה חוקים שנגזרים מהתורה, לא נרחיב.

עכשיו:
    מדינה דמוקרטית - מדינה שכל אזרחיה שווים, לכולם אותן זכויות ואותן חובות (בין אם זה זכות הציבור לדעת ובין אם זה חובת השירות בצבא או תשלום המיסים).

בוא נסתכל על ישראל, מבחינת דמוקרטיה, ישראל עוברת על החוקים של עצמה (ולכן אין כאן דמוקרטיה!):
    לא לכולם יש אותן זכויות וחובות ויש קבוצות אוכלוסיה ש"מועדפות" על פני אוכלוסיות אחרות (אני בכלל לא מדבר על ערבים, הם בעיה אחרת).
    למשל:
    החברים הטובים שלך-החרדים:
    שמעת פעם על אברכות? על ההטבות שלה? ממה שאני שמעתי, הם מקבלים כסף שנלקח כמיסים ממני, ממך, לא יודע בן כמה אתה, אז מההורים שלך, מההורים של חברים שלך, מכל בן אדם במעגל העבודה (או יותר הפרה שהמדינה חולבת).
    נכון שהם לא לוקחים את כל המיסים שלנו כמשכורת, אבל תראה לי איפה הזכות לשוויון באה לידי ביטוי כשהם חיים על חשבוננו!
    אני אוכל להבין אם הם יתקיימו מתרומות של אנשים שמאמינים שהחרדים באמת נחוצים למדינה שלנו, אבל באמת שאני לא מסכים לממן אותם.

אני חושב שאני אבהיר את עצמי טוב יותר, כשאני אגיד לך דבר כזה:
    במדינה דמוקרטית כל בן אדם רשאי לעשות מה שבזין שלו כל עוד זה לא פוגע במישהו אחר!
    אם אני ארצה לפתוח את החנות שלי בשבת/בחג, למה אני צריך לשלם קנס על זה?
    אולי שבת הוא יום המנוחה של היהודים (נתייחס פה לחרדים לדוגמא?) מי אתה שתגיד לי לא לנסוע בשבת? שתבטל לי את התחבורה הציבורית בשבת? שתגיד לי לא לעבוד בשבת? מי אתה בכלל ואיפה יש לך זכות לעשות דבר כזה?!
    יש אנשים שעובדים כל השבוע ולא מתבטלים בקריאת ספרי תורה כל היום ורוצים לנוח וללכת לפארקים, קניות, סרטים, למה לעזאזל אסור שבתי עסק ייפתחו בשבת? הרי זה יביא רק טוב !

אני מקווה שהבנת למה אני מתכוון, אין פה שום שמאלנות, ימניות, שום נטיות פוליטיות, זה נטו מה שאני חושב על הדת במדינה וכמה שהיא מעודדת כפייה דתית
    עצוב לי שלא כולם רואים את מה שהולך פה.
    נערך בפעם האחרונה על ידי pvtdeath : 05/01/13 ב 17:56

הסמל האישי של Eran
    Eran Eran מנותק גורו
    שם פרטי
    אנג
    קיבל לייק
    450 פעמים
    אני חושב שצריך לעשות את המדינה מדינה דתית לבטל את הצבא כי כולם דתים אז לא יהיה צבא להקים עוד ישיבות ובכך לחזק את צבא השמיים ככה המשיח יגיע מהר ולא יהיה צורך בצבא וישאר לנו רק אמונה טהורה !

shemensoia shemensoia מנותק מתקדם
    שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים
    ...
    מדינת ישראל היא כן דמוקרטית..יש לנו מספיק חוקים דמוקרטיים. אולי לא דמוקרטיה מושלמת אבל אין דבר כזה.
    יש לנו במדינה דמוקרטיה חזקה ואפשר לנצל אותה. והרבה עושים את זה. גם דתיים קיצונים, גם שמאלנים קיצונים, גם ימנים קיצונים.
    (אז בעצם היא חלשה)
    ציטוט במקור פורסם על ידי Eran צפה בהודעה
    אני חושב שצריך לעשות את המדינה מדינה דתית לבטל את הצבא כי כולם דתים אז לא יהיה צבא להקים עוד ישיבות ובכך לחזק את צבא השמיים ככה המשיח יגיע מהר ולא יהיה צורך בצבא וישאר לנו רק אמונה טהורה !
    ואני רוצה שבר רפאלי תופיע מולי ערומה ושסנטה קלאוס יוריד משקל כי הוא שמן(וזה לא טוב, הוא יכול למות) ומן הסתם שאני מקווה שלמבחן מחר אני אתכונן קצת יותר מ20 דקות.

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    אבל זאת לא דמוקרטיה!! אתה אומר "בוא נתן לכולם שוויון אבל לאלה ואלה נתן יותר זכויות" אז איפה השוויון שלך????

שם פרטי
    מי רוצה �
    קיבל לייק
    260 פעמים
    לקחת את זה למקום אחר.. בוא ננסה להסביר לך לאט אולי תבין:
    מדינת ישראל היא מדינה יהודית וגם מדינה דמוקרטית (מה שלא יכול להיות, תבין תכף).
    במדינת ישראל, יש חוקים שנלקחו מהתורה היהודית, ואזרחים מחויבים לפעול על פיהם, כגון:
    -איסור מכירת חמץ,אז אתה רוצה לגרום להתגרויות בין חרדים לחילונים?
    -איסור עבודה בשבת.אז אתה רוצה לבטל את יום מנוחה של כל אנשים שרוצים לעשות יום כיף עם משפחה וכו'?
    -איסור גידול חזיר.כי זה לא בריא ועוד כמה סיבותץ.
    יש עוד הרבה חוקים שנגזרים מהתורה, לא נרחיב.

עכשיו:
    מדינה דמוקרטית - מדינה שכל אזרחיה שווים, לכולם אותן זכויות ואותן חובות (בין אם זה זכות הציבור לדעת ובין אם זה חובת השירות בצבא או תשלום המיסים).

בוא נסתכל על ישראל, מבחינת דמוקרטיה, ישראל עוברת על החוקים של עצמה (ולכן אין כאן דמוקרטיה!):
    לא לכולם יש אותן זכויות וחובות ויש קבוצות אוכלוסיה ש"מועדפות" על פני אוכלוסיות אחרות (אני בכלל לא מדבר על ערבים, הם בעיה אחרת).
    למשל:
    החברים הטובים שלך-החרדים:
    שמעת פעם על אברכות? על ההטבות שלה? ממה שאני שמעתי, הם מקבלים כסף שנלקח כמיסים ממני, ממך, לא יודע בן כמה אתה, אז מההורים שלך, מההורים של חברים שלך, מכל בן אדם במעגל העבודה (או יותר הפרה שהמדינה חולבת).
    נכון שהם לא לוקחים את כל המיסים שלנו כמשכורת, אבל תראה לי איפה הזכות לשוויון באה לידי ביטוי כשהם חיים על חשבוננו!
    אני אוכל להבין אם הם יתקיימו מתרומות של אנשים שמאמינים שהחרדים באמת נחוצים למדינה שלנו, אבל באמת שאני לא מסכים לממן אותם.

אני חושב שאני אבהיר את עצמי טוב יותר, כשאני אגיד לך דבר כזה:
    במדינה דמוקרטית כל בן אדם רשאי לעשות מה שבזין שלו כל עוד זה לא פוגע במישהו אחר!
    אם אני ארצה לפתוח את החנות שלי בשבת/בחג, למה אני צריך לשלם קנס על זה?
    אולי שבת הוא יום המנוחה של היהודים (נתייחס פה לחרדים לדוגמא?) מי אתה שתגיד לי לא לנסוע בשבת? שתבטל לי את התחבורה הציבורית בשבת? שתגיד לי לא לעבוד בשבת? מי אתה בכלל ואיפה יש לך זכות לעשות דבר כזה?!
    יש אנשים שעובדים כל השבוע ולא מתבטלים בקריאת ספרי תורה כל היום ורוצים לנוח וללכת לפארקים, קניות, סרטים, למה לעזאזל אסור שבתי עסק ייפתחו בשבת? הרי זה יביא רק טוב !

אני מקווה שהבנת למה אני מתכוון, אין פה שום שמאלנות, ימניות, שום נטיות פוליטיות, זה נטו מה שאני חושב על הדת במדינה וכמה שהיא מעודדת כפייה דתית
    עצוב לי שלא כולם רואים את מה שהולך פה.
    קודם כול אין לי חברים אברכים או חרדים,אולי אחד אבל הוא לא מקבל שום כסף מהממשלה,בגלל שהוא בעל נכות הוא מקבל קצבה של 2000 ש''ח ואתה רצה להגיד לי שהוא יכול לחיות עם הכסף הזה?

קודם כול מי שאמר לך שהחרדים לוקחים ממך כסף זה שקר,אני מביא לך עובדה מהשטח,החרדים מקבלים קצבאת ילדים כמו כל החילונים,הוא לא מקבלים יותר ממך ולא פחות ממך,הממשלה מתנהלת על ידי מיסים וכל אחד צריך לשלם מיסים,מהמסים האלו אתה מקבל קצבה אם יהיה לך ילדים,ההורים שלך גם מקבלים קיצבאת ילדים אז אתה רוצה לבטל לכולם את הקצבאה?

קודם כול תלמד את העובדות שבשטח ולא להאמין ישר למה שהתשקרות אומרת לך.

הסמל האישי של Marionette
    Marionette Marionette מנותק ותיק
    שם פרטי
    בתאל
    קיבל לייק
    144 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Joly צפה בהודעה
    הפיתרון הוא סמים, רק סמים.
    חחח ואללה צודק!!!

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי X_SniperPro_X צפה בהודעה
    קודם כול אין לי חברים אברכים או חרדים,אולי אחד אבל הוא לא מקבל שום כסף מהממשלה,בגלל שהוא בעל נכות הוא מקבל קצבה של 2000 ש''ח ואתה רצה להגיד לי שהוא יכול לחיות עם הכסף הזה?

קודם כול מי שאמר לך שהחרדים לוקחים ממך כסף זה שקר,אני מביא לך עובדה מהשטח,החרדים מקבלים קצבאת ילדים כמו כל החילונים,הוא לא מקבלים יותר ממך ולא פחות ממך,הממשלה מתנהלת על ידי מיסים וכל אחד צריך לשלם מיסים,מהמסים האלו אתה מקבל קצבה אם יהיה לך ילדים,ההורים שלך גם מקבלים קיצבאת ילדים אז אתה רוצה לבטל לכולם את הקצבאה?

קודם כול תלמד את העובדות שבשטח ולא להאמין ישר למה שהתשקרות אומרת לך.
    ה"תשקורת" זה הדבר האחרון להאמין לו במדינה הזאת, לגבי העובדות, עובדה שחרדים פטורים מצבא? עובדה..
    עובדה שהם פטורים ממסים? עובדה..
    המדינה מעודדת בטלנות וכל זה על חשבון סוס העבודה שנקרא מעמד הביניים.

שם פרטי
    מי רוצה �
    קיבל לייק
    260 פעמים
    ה"תשקורת" זה הדבר האחרון להאמין לו במדינה הזאת, לגבי העובדות, עובדה שחרדים פטורים מצבא? עובדה..
    עובדה שהם פטורים ממסים? עובדה..
    המדינה מעודדת בטלנות וכל זה על חשבון סוס העבודה שנקרא מעמד הביניים.
    הוכחה לכך שהם פטורים ממס?

וחרדים פטורים מהצבא?החודש כ3000 חרדים קיבלו צו להתייצב בלשכת הגיוס,אני מאמין שזה יגדל מיותר מ3000.

שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים
    אבל זאת לא דמוקרטיה!! אתה אומר "בוא נתן לכולם שוויון אבל לאלה ואלה נתן יותר זכויות" אז איפה השוויון שלך????
    דמוקרטיה זה לא "שוויון לכולם בהכל". כמובן שזכויות משפטיות, פוליטיות, טבעיות-כל אדם מקבל במדינה שלנו. (לא תמיד, אבל כמו שכתבתי-אין דבר כזה דמוקרטיה מושלמת)
    אבל הדוגמאות שהבאת עם החוקים הקיצוניים הדתיים-זה דבר שמוריד תערך של הדמוקרטיה. אני לא מתווכח. אבל זה לא אומר שישראל היא דיקטטורה.

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    אני לא אמרתי בשום שלב שישראל היא דיקטטורה, קראתי לה עיוות לא מוסבר של דמוקרטיה.
    ל"sniperpro" לגבי היום חופש בשבת - לא לבטל את יום החופש.. לבטל את האיסור לעבוד בשבת ! -_- בכל מקום יש יום חופש (לרוב הוא ביום ראשון..).
    לגבי הגיוס של החרדים זה עצוב שרק עכשיו שמים לב לזה ופועלים נגד הבטלנות שלהם. אני מקווה שבעוד כמה שנים אני אגיד "לקחתי הכל בחזרה" בגלל שהם כולם מתגייסים ואין אחד שפטור משירות (בין אם צבאי או לאומי) בגלל הדת.

הסמל האישי של Marionette
    Marionette Marionette מנותק ותיק
    שם פרטי
    בתאל
    קיבל לייק
    144 פעמים
    איך אחרי כל דיון אנחנו שוב מגיעים לחרדים???!!
    בארץ חוץ מהחרדים קיימים אין ספור מעוטים שגם לגביהם קיים חוק הפלייה מתקנת!
    לא רק חרדים חיים על חשבון המדינה זה קורה לנו גם עם הערבים ועוד הרבה הרבה אחרים, אני לא מצדיקה פה אפחד שום צד אפעם לא יצא צודק מכל הסיפור אבל אם אתם מדברים כבר על כבוד בין הצדדים בואו נתחיל אנחנו לכבד,נראה קצת נכונות להבין את הצד השני!
    הם לא מתגייסים כי הם רואים בזה אסון לאנושות לדת-אפחד לא אמר שזה נכון וצודק
    אבל אני מבינה מאיפה זה נובע.
    לאומת זאת אנחנו רואים בזה יריקה לתוך הבאר שממנה הם שותים-גם בזה יש צדק והיגיון!!
    אי אפשר להבדיל בין דת למדינה ולהתחיל לשנות אותה עד שלא נשנה את הדעות הקדומות שלנו ואת עצמנו בחיים לא יהיה שלום בארץ עד שלא יהיה שלום בין האנשים שחיים בה...איך נצא נגד העולם כולו כשאנחנו בתוך עצמינו כל כך מפוצלים???

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Marionette צפה בהודעה
    איך אחרי כל דיון אנחנו שוב מגיעים לחרדים???!!
    בתאל, זהו דיון לגבי הפרדת דת מהמדינה, לכן הגענו לנושא של חרדים (הם הרי התמצית של הדת, לא?)

PeTRiK PeTRiK מנותק ג'וניור
    שם פרטי
    פטריק סט
    קיבל לייק
    22 פעמים
    שאלה לפורום הזה למה שאני מקלל אני מקבל ישר באן ואנשים אחרים לא מה זה האפליות האלה באמת שזה עצוב שאתם כאלה מעפנים חסרי כבוד
    הסיבה שהפורום הזה לא גדל כי המנהלים מתיחסים אל זה ככה עושים אפליות בין משתמשים לא ראיתי פורום אחר שגדול שעושה כאלה דברים

שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי avazi_The_King צפה בהודעה
    שאלה לפורום הזה למה שאני מקלל אני מקבל ישר באן ואנשים אחרים לא מה זה האפליות האלה באמת שזה עצוב שאתם כאלה מעפנים חסרי כבוד
    הסיבה שהפורום הזה לא גדל כי המנהלים מתיחסים אל זה ככה עושים אפליות בין משתמשים לא ראיתי פורום אחר שגדול שעושה כאלה דברים
    חחחחחחחחח אתה מסתלבט נכון?
    אם כבר פה לא עושים אפליות(אני לא ראיתי..)
    ולא ראית פורום גדול שעושה אפליות בין משתמשים? מה עם כספ?..

PeTRiK PeTRiK מנותק ג'וניור
    שם פרטי
    פטריק סט
    קיבל לייק
    22 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי shemensoia צפה בהודעה
    חחחחחחחחח אתה מסתלבט נכון?
    אם כבר פה לא עושים אפליות(אני לא ראיתי..)
    ולא ראית פורום גדול שעושה אפליות בין משתמשים? מה עם כספ?..
    דוגרי שמה אין אחי כולם שווים לא יודע באיזה קטגוריות אתה גולש אחי אולי למנהלים וותיקים עושים קצת פרוטקציות בפורום שאתה נמצא בו
    אבל איפה שאני כולם מקבלים אזהרה שווה באן שווה על כל משהו שהם עושים
    אם אתה חושב ככה אז זכותך המלאה אחי

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    זה בגלל שקוראים לך אווזי XD

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12

נושאים דומים

1. בקשה דחופה[דת!]