מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

אשכול: פרובוקציה מצולמת: ילדה פלסטינית קיללה חייל

הסמל האישי של E_M
    E_M E_M מנותק מפקח
    שם פרטי
    עדן :)
    קיבל לייק
    210 פעמים

פרובוקציה מצולמת: ילדה פלסטינית קיללה חייל

לדים נגד חיילים - זה המסר שניסו להעביר לעולם מארגני ההפגנה הפלסטינית השבועית למרגלות הכפר נבי סאלח. בקליפ שעלה ליוטיוב נראית ילדה פלסטינית כבת 10 כשהיא מגדפת חייל ויורקת עליו. ילדים נוספים מתגרים בחיילים בזמן שצלמים רבים עומדים מסביב ומחכים למעידה - שלא הגיעה.

צפו בסרטון:

הפלסטינים טוענים כי מתנחלים השתלטו שלא כחוק על אדמות סמוכות. בסרטון שתיעד את ההפגנה מיום שישי האחרון, שהועלה אתמול ליוטיוב וכבר גרף כ-4,000 צפיות, נראית קבוצת ילדים, בראשות ילדה פלסטינית כבת עשר שצועקת ותוקפת מילולית במשך לפחות חמש דקות את חיילי צה"ל, בהם שני קצינים ולוחם מג"ב.

קבוצת החיילים נותרה מאופקת ואדישה לגידופי הילדים, למרות שבשלב מסוים, כאשר החיילים המשיכו להתעלם, נראים הילדים כדוחפים את החיילים. בקטע מסוים נראה שפלסטינית צעירה דוחפת בכוח ילד קטן אל עבר גופו של החייל שלא מגיב. במקום נכח גם מפקד גדוד דוכיפת מחטיבת כפיר שאחראי על הגזרה, סגן-אלוף שי בן ישי, שפיקד על הכוחות.

הפלסטינים: אחיה של הילדה נעצר באלימות רבה
    במשך כל הזמן היו סביב החיילים והילדים מספר צלמים פלסטינים ואירופים שלא חדלו מלצלם את האירוע בווידאו ובסטילס. במהלך האירוע, לפי הסרטון, נורה לאזור רימון הלם, שלא פגע בנוכחים ולאחר מכן נמשכו ניסיונות ההתגרות בחיילים. לקראת סוף הסרטון, החיילים רדפו אחרי צלם זר שהיה בנקודה אחרת ולאחר שדרשו ממנו להזדהות עיכבו אותו לחקירה.
    הילדה הפלסטינית צעקה לעבר החיילים בערבית: "לאן לקחתם אותם? לאן לקחתם אותם? אתה תת רמה, אתה בוגד, אני יודעת שאתה מדבר ערבית. יש לנו חיילים יותר חזקים מהחיילים שלך. אני שוברת לך את הראש". לאחר שירקה על פרצופו של החייל, אמרה לו: "טפו על הפרצוף שלך, תשמור על אמא שלך במקום להתעמת עם ילדים קטנים. אתה בוגד והורג אנשים כדי לקבל כסף מהכלבים". הילדה הוסיפה וקיללה את החיילים.

עביר קובטי, דוברת ועדת התיאום למאבק עממי שלוקחת חלק בהפגנות בנבי סאלח, אמרה בתגובה: "לא ברורות לי טענות הצבא שמכניס חיילים לתוככי כפר פלסטיני ולאחר מכן מעז עוד להציג עצמו כקורבן על כך שתושבי הכפר אינם שמחים על כך. באופן ספציפי, הווידאו המדובר מתעד ילדה שאחיה נעצר דקות קודם לכן על ידי חיילים באלימות רבה, ועל כן כעסה. האח שנעצר, קטין בן 16, דרך אגב, שוחרר ממעצר אתמול על ידי בית המשפט הצבאי, בין השאר מאחר שהתברר שזכויותיו הופרו, הן במהלך המעצר והן בזמן החקירה, וכי הוא הוכה על ידי החיילים שעצרו אותו".

"אנחנו מקפידים לא ליפול בפח"
    גורם צבאי בכיר בגזרה הסביר לאחרונה ל-ynet כי לפי ממצאים מודיעיניים שהתקבלו בצה"ל, הפעילים הפרו-פלסטינים משלמים כמה עשרות שקלים לילדים פלסטינים מכפרי רכס ההרים הצפוני לנבי סאלח, כדי שיגיעו מדי שישי להפגין מול החיילים.

לדבריו, בעבר ההפגנות ההלו כללו מאות מפגינים מדי שבוע, אך ככל שחלף הזמן המספר ירד לכמה עשרות, ורובם מגיעים מחוץ לאזור: פעילים ישראלים או אירופאים שמתכנסים במעלה הכפר, סמוך למסגד, ומתחילים לרדת לכיוון הכביש האזרחי המרכזי באזור בו נוסעות מכוניות פלסטיניות וישראליות כאחד. חלק מהם מיידים לכיוון הכביש אבנים.

לדברי הגורם, אחת הסיבות לירידה בכמות המפגינים היא התיעוד שלהם ומעצריהם בהמשך השבוע, בהם הם מוזהרים שלא להפר את הסדר. כחלק מההתמודדות עם ההפגנה השבועית, צה"ל מפעיל מזל"ט גדודי מסוג רוכב שמיים, שמסייע למפקד הכוח, לרוב המג"ד הגזרתי או סגנו, לזהות מפגינים שזולגים לכיוון הכביש.

"מוסבר לחיילים שאלו הפגנות פרובוקציה, שכל מטרתן היא לתפוס את החיילים כאלימים, לסרטון קצר שיופץ לאחר מכן לעולם ויפגע בתדמית צה"ל", הסביר הקצין. "לכן אנחנו מקפידים לא ליפול בפח הזה, להדוף את ההפגנות באמצעים לפיזור הפגנות ולשמור על איפוק".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כוחות צה"ל פועלים תחת קווים מנחים של איפוק וריסון לצד נחישות להכלת הפרות סדר, ופיזורן במידה והינן אלימות ובלתי חוקיות".

תראו כמה הערבים זבלים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4301343,00.html

Yonatan Yonatan מנותק נינג'ה
    שם פרטי
    יונתן
    קיבל לייק
    445 פעמים
    נו מה אני אגיד לך סתם ערבייה מטומטמת
    איך היא דחפה אותי אני הייתי הורג אותה כבר איך הוא שמר סבלנות ככה

הסמל האישי של MaGnuM
    MaGnuM MaGnuM מנותק עתיק
    שם פרטי