מציג תוצאות 1 עד 12 מתוך 12

אשכול: היגיון צבאי

Yurjah Yurjah מנותק ותיק
    קיבל לייק
    17 פעמים

היגיון צבאי

‎אחד ממיליוני סיפורי צבא חסרי הגיון, הנה לכם דוגמה אמיתית של מה שיכול להיות ותעברו בזמן שירותכם: (נכתב על ידי אדם\חייל אחר)

"היגיון צבאי"

30 חיילי הפלוגה הקטנה התקבצו ברחבת הפלוגה בשביל ערב פלוגה, אבל מסתבר שערב פלוגה תוכנן על ידי הקצינות בשני חלקים - חלק חינוכי וארוע הענקת דרגות עם הפסקה של כמה דקות בינהם.

על פי אחד החיילים ששמעו את ההוראה - וגם לפי הסמ"פ, ההוראה "לשוב בעוד רבע שעה" (לטובת החלק השני של הענקת דרגות) נאמרה תוך כדי השלב של תנועת חיילי הפלוגה לטובת עזיבת הרחבה. אני יכול להגיד במצפון נקי שאני לא שמעתי את ההוראה לשוב, אפילו שהייתי בין האחרונים שקמו.

בזמן ארוע הענקת דרגות הייתי בחדר מגורים עם אוזניות על האוזניים, משוכנע שאינני צריך להיות באף מקום אחר. אחרי סוף הענקת הדרגות נקראתי למשרדה של סגנית מפקדת הפלוגה בשביל שיחת הבהרה (על פי המ"פ - נזיפה) בנושא העדרותי מארוע הענקת הדרגות. תוך כדי השיחה עם הסמ"פ הסברתי שאני פשוט לא שמעתי את ההוראה לחזור לאחר רבע שעה, ואף הזכרתי שלא רק אני אלא עוד 5 חיילים לא שמעו את ההוראה.

השיחה:
    - (סמ"פ) "אם לא שמעת ,סימן שהיית צריך להתיישב קרוב יותר. אני סמכתי עליך שאם אתה יושב איפה שאתה ישבת - סימן שאתה שומע."
    - (החייל) "אני הייתי בטוח שאם את לא אומרת לי להתקרב, סימן שאת מרוצה מהמיקום הנוכחי שלי. הרושם הזה הייה מגובה בכך ששמעתי את השיחה שהתנהלה."
    - (סמ"פ) "אני לא אמורה לדעת מי שמע ומי לא."

זאת אומרת שהייתי צריך להגדיל ראש ולשבת קרוב מספיק. מכאן נובע, שאני אחראי לדאוג לשמוע כל מה שנאמר, לא משנה באיזה שלב של השיחה או כמה מפתיע או מהר זה נאמר. משמעות כל השרשרת הזו היא: אם לא שמעתי, הכל או חלק קטן ככל שהיה - דמי בראשי. יותר מזה המפקד האחראי קובע כמה ההסבר שאני נותן מקובל עליו - ואם ההסבר לא מקובל עליו, אז אני טועה, ומכאן שהוא צודק. אבל איך אני, החייל, אמור להגדיל ראש ולקחת את היוזמה לעבור קרוב יותר, אם בכלל לא ידעתי שצריך להגדיל ראש מלכתחילה? הרי איך אני אמור לדעת שנאמר משהו חשוב בסוף של דיון אם לא שמעתי את זה, ואיך אני אמור להטיל ספק בזה שלא נאמר משהו חשוב (הגדלת ראש), אם שמעתי את השיחה יחסית בסדר כשלא היה תנועת חיילים ורעש?

למרות שבטענות האלו יש תוקף לא מבוטל ואם לא הקודם אז מקום להפעלת שיקול דעת או התחשבות, התחשבות הסמ"פ הייתה בזה שהיא הקשיבה יותר זמן מהרגיל לטענותי החוזרת. כנראה שכחתי את הביטוי "אל תהיה צודק, תהיה חכם" ובגלל שסירבתי לקבל אחריות על זה שלא שמעתי את ההוראה, ולהודות שטעיתי השיחה התארכה כפליים. את האפשרות של להפיל את האשמה על החייל הפשוט דירבנה את הקצינה לסבב נוסף של טחינת מים, והשיחה קיבלה אופי ממש ילדותי. כל ניסיון לעמוד על שלי היה נחשב להתחצפות יתרה מפעם לפעם. כל פעם שחזרתי על עצמי, הסמ"פ הישתכנעה יותר ויותר שאני לועג לה בזה שאני לא מבין ולא מקבל את מה שהיא אומרת. אבל אם מנקודת המבט שלי, הצד השני (הס.מ.פ.) טועה, למה זה לא נחשב להתחצפות שאני לא מקבל את דבריה? בגלל שהצד השני גבוהה ממני בדרגה? בגלל שהוא יותר מנוסה ממני?

לבסוף הסמ"פ התייאשה ואמרה שאני לא מבין כלום - וכשטענתי שאני כן, אמרה שכנראה היא לא בעלת כושר הסברה טוב מספיק ואמרה שעליי ללכת למשרדה של הקצינה בדרגה גבוהה יותר (המ"פ) על מנת שתסביר לי טוב יותר.

אחרי שנכנסתי למשרדה של המ"פ התברר לי שעכשיו אני אשם גם בוויכוח וגם בהתחצפות, והתברר שבנוסף לנזיפה התווסף גם יום ריתוק לבסיס. כל הטענות שלי הפכו לתירוצים - וגם כל הנסיונות לפנות להגיון בריא של המ"פ להיתחכמויות הגובלות בהתחצפות. כל שנייה שהמשכתי לדבר התסיסה את המ.פ. עוד יותר.

לאחר כמה דקות של וויכוח , הוא הסתכם ב:
    - (סמ"פ) "אתה לא שמעת, זו בעיה שלך. אתה גם צריך לדעת באיזה דרך צריך לנהל שיחה עם הסמ"פ."
    - (חייל) "את יכולה להסביר לי, באיזו דרך אז? איפה אני טעיתי? היום ריתוק הזה היה מחיר קטן יחסית ללקח הזה."
    - (סמ"פ) "בטח שלא בשעה 11 בלילה"
    - (חייל) "אז מתי?"
    - (סמ"פ) "כבר נראה."
    - (חייל) "אוקיי, אז ההסבר לא עכשיו אבל יום ריתוק כן?"
    - (סמ"פ) "בוודאי."

גיוס "נעים" (;
    נערך בפעם האחרונה על ידי Yurjah : 20/09/12 ב 20:58

eminem772 eminem772 מנותק טירון
    שם פרטי
    אמיר
    קיבל לייק
    0 פעמים
    ועל זה נאמר "ההגיון נגמר בש"ג" אני קיבלתי משפט על זה שלא עניתי למפקדת שלי בפלא (בזמן שהייתי בבסיס)

יוסי16 יוסי16 מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים
    חחחחח ההגיון נגמר בש"ג

eli32 eli32 מנותק ג'וניור
    שם פרטי
    תומר
    קיבל לייק
    3 פעמים
    חחחח איזה באסה

הסמל האישי של shaico
    shaico shaico מנותק נינג'ה
    שם פרטי
    מר מבין עניין
    קיבל לייק
    6 פעמים
    יום ריתוק.. נו זה גו'בניקים מפגרים ככה זה

DaddyDrinksBeer DaddyDrinksBeer מנותק טירון
    שם פרטי
    איציק קא
    קיבל לייק
    0 פעמים
    באסה לחייל

cobra10 cobra10 מנותק טירון
    קיבל לייק
    4 פעמים
    לאדם נורמטיבי ובעל היגיון פשוט, קשה לקבל כזה דבר. באמת היו לי הרבה סיטואציות שהעלו כל מיני תהיות איפה באמת נמתח "ההיגיון" הצבאי.
    לדוגמה הסיפור הבא אמור להמחיש את הבעיה בדרגות בצבא,
    כמה חיילים נסעו במהירות בתוך בסיס מסוים, אחד הקצינים הבכירים של הבסיס ראה והעיר להם על כך. הם יצאו מהרכב והרביצו לקצין. עד כאן ההגיון אומר שהם יקבלו עונש מסוים ואכן הם קיבלו, אבל את המפקד שלי אני התקלתי בשאלה אם זה היה שהקצין היה מרביץ האם גם הווא היה מקבל משפט הוגן, או "שיתפרו" לו תיק נוח ונעים עם קנס או השעיה לשבוע, כמובן שיש עוד אופציות קשות בצבא כמו התרת חוזה [פיטורים]. זה אחד הדברים שהכי עיצבנו אותי, לא משנה מה הדרגה תמיד יהיה נוח להפיל על חייל זוטר את האשמה. בתור גובניק שעובד על חלקים שעולים על מטוס, תמיד פחדתי שאחד הנגדים [כאלה שלא באותו מקצוע כמו שלי] יעשו עבודה שאני יודע ובסוף אם יקרה חס וחלילה ויפול מטוס, כמובן שהם כבר 10 שנים ומעלה בתוך המערכת הצבאית אז הם יפילו את התיק הזה על חייל שמשתחרר עוד קצת. וכמובן הם יקבלו 100% גיבוי הרי למי תאמין נגד שיש לו 10 שנים או חייל שהתגייס ועובד בשבילך למשך 3 שנים??

הסמל האישי של lidoryakov
    lidoryakov lidoryakov מנותק גורו
    שם פרטי
    לידור
    קיבל לייק
    431 פעמים
    אני שונא את המסגרת הזאת
    ואני שונא את המדינה הזאת
    אני אוהב את הארץ הזאת
    ואת חלק מהאנשים שכאן

350 שקל לחודש ואני כלבה שלהם
    בחוץ לא הייתי עובד כמו שאני עובד שם

אני פאקינג עבד!
    עוד שנה למניאק עד מתי

עדיף להיות שערה במנוש מאשר בחיל חימוש!

shemensoia shemensoia מנותק מתקדם
    שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים
    הורדת לי קצת תרצון להתגייס חח..

eilon12 eilon12 מנותק טירון
    שם פרטי
    אילון
    קיבל לייק
    1 פעמים
    מוזר מאוד..
    אצלנו ממש לא ככה!

Yurjah Yurjah מנותק ותיק
    קיבל לייק
    17 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי eilon12 צפה בהודעה
    מוזר מאוד..
    אצלנו ממש לא ככה!
    זה מאוד תלוי אילו מפקדים יש לך, וכנראה שנפלת על נורמליים שבינהם.

ציטוט במקור פורסם על ידי shaico צפה בהודעה
    יום ריתוק.. נו זה גו'בניקים מפגרים ככה זה
    אתה ג'ובניק D:

sarussi sarussi מנותק טירון
    שם פרטי
    רועי
    קיבל לייק
    0 פעמים
    חחחחח מסכן!

נושאים דומים

1. קוסם צבאי, אחראי שוקו ושאר מקצועות מוזרים.
    על ידי דון קישוט בפורום צבא וביטחון
    תגובות: 11
    הודעה אחרונה: 30/11/07, 20:44
  2. מילון צבאי - חחחחחחחחחחח גדול כנסו $%&^$%
    על ידי Spit-Fire בפורום מה שבראש
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 11/04/06, 00:01

תגיות עבור נושא זה

eXTReMe Tracker