מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

אשכול: המרד הכי גדול במכבי חיפה

DarkLake DarkLake מנותק תואר כבוד
    שם פרטי
    בן
    קיבל לייק
    568 פעמים

המרד הכי גדול במכבי חיפה

הטענות, ההאשמות, הדרישות: העימות בין סארי פלאח למכבי חיפה ישפיע לא מעט על עתיד המועדון, ואף אחד לא מתכוון להתקפל: לא המועדון, שמתאר ילד שהשתן עלה לו יותר מדי לראש. ולא השחקן, שעשוי על הדרך לעשות טעות ולחתום בקבוצה שלא מתאימה לו

אף אחד מהצדדים לא יוצא טוב מהסיפור הזה. סארי פאלח (צילום: קובי אליהו)
    יום שלישי שעבר, מגדלי עזריאלי. למשרדו של עו"ד אודי שוכטוביץ מגיע הבלם סארי פלאח מלווה באביו, עפיף, ובעורך דין שייצג אותו בוועדת המשמעת, זו שכללה גם את המנכ"ל איתמר צ'יזיק. לשני הצדדים יש דעות חלוקות מאז שפלאח המריא כדי לסכם בגנט ללא ידיעת המועדון, שטוען שלבלם יש חוזה לעוד שנתיים. מהרגע הראשון, מספר גורם שנכח בחדר, המתח הורגש היטב באוויר.

אחרי ששמע את דברי הפתיחה של אנשי חיפה, פלאח החליט להשאיר את אביו לבד ויצא מהחדר עם פרקליטו. בשלב הזה, האב נשא נאום שממחיש יותר מכל מה עובר על בנו העונה. "כמה חודשים אנחנו מראים לכם שכואב לנו משהו, שאנחנו רוצים לשבת אתכם, ואתם מתעלמים? לא אכפת לכם. עד היום לא שאלתם מה כואב לנו. סארי היה ילד שעלה מהנוער והתחיל מצוין את העונה, כמעט הגעתם איתו לליגת האלופות, הוא שיחק טוב מאוד בליגה האירופית, כמעט לא עשה טעויות בהגנה. מדוע הוא שילם את המחיר? מדוע אלישע עולה לדבר ברדיו ואמר: מאז שהגיע צוצאליץ ההגנה התייצבה?"
    "מדוע זרקתם את כל הכישלון העונה על ילד, מדוע לא חיפשתם את האמת?", המשיך האב. "יכול להיות שאתה צודק, אבל לא צריך להתנהג כך", ענה שוכטוביץ', ופלאח השיב: "אבל מי שהביא אותו להתנהג כך זה אתם, התעלמתם ממנו". השניים הבהירו לפלאח כי בנו שיחק לא מעט משחקים העונה (18 משחקים פתח בהרכב בליגה – א.י). פלאח ענה: "כולם ראו שהוא היה הכי טוב בהגנה. לא אגיד כמה גולים קיבלו אחרים באשמתם. ההגנה התייצבה לפני צוצאליץ, הוא היה אשם בשלושה או ארבעה שערים".לעימות המתמשך הזה יש השלכות לא קטנות על מכבי חיפה. הגם שמדובר בבלם צעיר, מכבי חיפה לא רוצה ליצור תקדים ולאבד שחקן שיכול לסמן את שביל הבריחה עבור שחקנים אחרים בגילו. מכבי חיפה לא אוהבת ששחקנים צעירים עושים מולה שרירים, בטח לא כאלה שנוסעים לחו"ל ללא אישורה. את אייל גולסה היא הצליחה להחזיר לארץ, אבל סארי פלאח ממשיך את המרד הזה ללא חשש. האם זה אגו מוגזם של שחקן שקיבל את חולצת ההרכב בגיל צעיר? האם הילד המוכשר לא הולך שולל אחרי עצות רעות ומנסה לעבור למועדונים שגדולים עליו? האם זה נכון למכבי חיפה להשאיר אותו בכוח – אלו שאלות מפתח עבור שני הצדדים הנצים.בחיפה המומים "מהחוצפה" של הילד, אבל אביו לא מפחד לענות להם גם בשיחה עם וואלה! ספורט ולהסביר בדיוק לאן נושבת הרוח. "במצב שנוצר", אומר לנו השבוע אביו, "אולי דרושה מעט חוצפה כדי שהוא יראה דשא. אלכס צ'מברליין פתח בהרכב של נבחרת אנגליה בגיל 18, נראה לך שלמאמן אכפת שיש לו שחקני ספסל ותיקים? כל הזמן הם חוזרים על זה שהילד שלי בן 20, ואני אומר: אם הוא יותר טוב מבוליאט, הוא היה צריך לשחק".
    מכבי חיפה לא אוהבת ששחקנים צעירים עושים מולה שרירים, בטח לא כאלה שנוסעים לחו"ל ללא אישורה. את אייל גולסה היא הצליחה להחזיר לארץ, אבל סארי פלאח ממשיך את המרד הזה ללא חשש. גולסה (צילום: קובי אליהו)
    בעיה: עודף ביטחון עצמי

בתחילת העונה שעברה בחרנו בסארי פלאח כאחד מחמשת השחקנים הכי מוכשרים במחלקת הנוער, והנסיקה הגיעה מהר מאוד. יוריצה בוליאט ואנדריי פיליאבסקי נפצעו ופלאח הוקפץ מקבוצת הנוער לקדמת הבמה – חולצת ההרכב במשחקים באירופה. אלא שכבר אז התחדדה לה שאלה לגביו – האם הביטחון העצמי הרב שלו הוא תוצאה של ילד שעלה מהר מדי לגדולה, או שמא מדובר בדבר חיובי. בחודש נובמבר פלאח עלה לכותרות בגלל יריקה על שחקן נבחרת צרפת במהלך המשחק של הנבחרת הצעירה. פלאח זומן לשיחה עם גיא לוזון ועלה לוועדת משמעת בהתאחדות, שם נקבע כי יורחק לשני משחקים על תנאי. ללא קשר, מאז התקרית ההיא דקות המשחק של פלאח הלכו ופתחו. "אני משוכנע שבגילאים הצעירים פלאח הוא אחד הבלמים היותר טובים שיש לנו, עובדה שהוא שחקן כמעט קבוע בהרכב של האולימפית", אמר השבוע מאמנו גיא לוזון. "מלבד התקרית ההיא, לא מדבור בשחקן בעייתי".אלא שבחיפה יש מי שחושב אחרת ומדבר על שחצנות מיותרת. שחקן בנבחרת רואה זאת קצת אחרת: "כשסארי לא משחק, הראש למטה. אבל אצל כולם זה ככה. אני יכול לומר לך שהופתענו מאוד כשהוא ירק על שחקן, כי לא היו לו תקריות באימונים. מצד שני, אני חושב שאולי יש לו עודף ביטחון עצמי. בגילאים האלה, זה תוצאה של אנשים שמנפחים אותך וגורמים לך להאמין שאתה פויול. יש לו עתיד, אני הייתי מייעץ לו להתרכז במגרש ולא במה חושבים עליו. אני יודע בוודאות שמאוד חשוב לו מה אחרים אומרים עליו".פלאח בחר מהר מאוד לא לדפוק חשבון למכבי חיפה כמו עוד שחקן צעיר שקיבל זה עתה הזדמנות. דברים כמו "אני בשנה הבאה לא פה", כפי שאמר לחבריו, הגיעו לאוזניו שלאלישע לוי. תוסיפו כניסה לחדר ההלבשה בראש מורכן אחרי ניצחונות של חיפה לקראת סיום העונה, ותבינו שהילד לא מראה סימנים של התקפלות. בטח כשלצידו נמצא גם נציגו, דודו דהאן – הסוכן היחיד איתו יעקב שחר לא מוכן יותר לשבת בחדר אחד, גם כשצריך לנהל מו"מ.

לכתבה המלאה:
    http://sports.walla.co.il/?w=/196/2541692

הסמל האישי של RapeJoiNt
    RapeJoiNt RapeJoiNt מנותק מפקח
    שם פרטי
    אלון
    קיבל לייק
    580 פעמים
    לדעתי הבלם הכי טוב בארץ לגילו ויכול להיות אריק בנאדו הבא
    אבל זה בהחלט הבעיה עם שחקנים צעירים נותנים להם דקות והם חושבים שהם הולכים להיות כוכבים הם צריכים לתת עבודה קשה ולא להקשות על המועדון כי בסוף הם יתבזבזו והם יידפקו ובתור אוהד מכבי חיפה אני נורא אוהב את השחקן הזה אבל עם מה שהוא עשה... צריך לשלוח אותו לחו"ל שיתייבש שם על הספסל הרבה יותר ממה שבמכבי חיפה ויראה מה זה

יוסי16 יוסי16 מנותק טירון
    קיבל לייק
    0 פעמים
    קבוצה בלאי

נושאים דומים

1. פרסום| השרת הכי גדול בישראל [HardCore Cracked]
    על ידי aviel131 בפורום Call of Duty
    תגובות: 12
    הודעה אחרונה: 19/02/08, 18:00
  2. מה המשחק הכי גדול שהייתם בו?
    על ידי תרנגולז בפורום כדורגל
    תגובות: 24