הטקס נערך לאחר שכחלק מפרשת שמירת האיברים במכון לרפואה משפטית התברר שליבו וריאותיו של טופז לא נקברו בהלווייתו ב-2009. אחיו הגיש עתירה נגד המכון: "ביזוי כבוד המת"

נקבר פעמיים. טופז (צילום ארכיון: יותם רונן)

בעקבות פרשת 8,000 האיברים והרקמות שנשמרו בצנצנות במכון לרפואה משפטית באבו כביר, ביניהם גם ליבו, ריאותיו ואיברים נוספים של דודו טופז, משפחתו ערכה לו הבוקר (רביעי) טקס קבורה שני. "אני לא מאחל לשונאים שלי לעבור דבר כזה – יש דברים שאליהם לא מכינים אותך במשך החיים", אמר היום מיקי גולדנברג, אחיו של טופז, לאחר הטקס. במהלך הטקס הוטמנו האיברים של טופז לצד גופתו.דודו טופז אמנם נקבר באוגוסט 2009, אך עם חשיפת פרשת האיברים התברר כי לא כל איבריו נקברו אז, ובעקבות נתיחת גופתו במכון לאחר שהתאבד בתא המעצר בכלא ניצן, חלק מאיבריו נשמרו ולא הובאו לקבורה. על כן, החליטה משפחתו לקיים טקס נוסף לשם קיום מצוות כבוד המת וכדי שיזכה למנוחת עולמים."אני אדם שקבר את אביו, את אמו וגם את אחיו, אבל לא הכינו אותי לקבורה שנייה של אותו אדם, במיוחד שזה דודו, שליווה אותי מהשנייה הראשונה שנולדתי ועד השנייה האחרונה שהוא חי", אמר אחיו של טופז. "עם כל היותנו אחים לצרה, עברנו את הדברים בחיים יחד ופתאום אני רואה שהוא השאיר אותי די לבד להתמודד עם דברים שאני לא מאמין שיש הרבה אנשים שעוברים כאלה".

לכתבה המלאה:
http://news.walla.co.il/?w=/10/2537493