אדגר דווידס זוכרים? הקשר ההולנדי בן ה-37, שפרש לפני שנתיים כששיחק באייאקס חוזר למגרשים. היום (שישי) הודיעה קריסטל פאלאס מהצ'מפיונשיפ (ליגת המשנה באנגליה) על החתמתו של השחקן הססגוני, שפרט לאייאקס, שיחק בעבר גם במילאן, אינטר, יובנטוס וטוטנהאם. דווידס ערך אימון ראשון עם הקבוצה כבר היום וצפוי לנסוע עם הקבוצה למשחק מול איפסוויץ' מחר.

"זה זמן מאוד מרגש בשביל המועדון וזה זמן מרגש מאוד גם עבורי", אמר דווידס לאתר הרשמי של המועדון, "אני רק רוצה ליהנות מהכדורגל ולעשות את הכי טוב שאני יכול". מנג'ר הקבוצה, ג'ורג' ברלי, התייחס לחיזוק המפתיע: "שוחחנו עם אדגר והייתה לנו פגישה איתו מוקדם יותר השבוע. השחקן הרגיש התלהבות והוא התאמן עם אייאקס. טוב לראות שהוא חתם וישחק אצלנו".

קצת פרטים על הקשר ההולנדי האגדי :
דווידס החל את הקריירה באייאקס בשנת 1991. כעבור חמש עונות בהן שיחק 120 פעם וכבש עשרים שערים עבר למילאן האיטלקית, שם לא הרבה לשחק ועבר ליובנטוס בשנת 1998. כעבור עונה אחת כמושאל במועדון הכדורגל הספרדי ברצלונה עבר לאינטר מילאנו. הועבר לאנגליה ולטוטנהאם באוגוסט 2005 בהעברה חופשית.
לקראת שנת 2007 חזר לקבוצת נעוריו אייאקס, עימה שיחק עונה אחת לפני שפרש ממשחק.
הוא נודע באופיו הבעייתי ונטייתו להסתכסך עם מאמנים כמו במקרה המתוקשר בו אמר דווידס למאמן נבחרת הולנד "שק לי בתחת!", וסולק מהנבחרת. עם זאת, הוא נחשב לאחד מכוכבי נבחרת הולנד על אף מעולם לא זכה באף תואר במדים הכתומים. הישגו הגדול ביותר עם הנבחרת הגיע במונדיאל 1998 בצרפת בסיבוב השני נגד נבחרת יוגוסלביה שם הבקיע שער נהדר בוולה חזק, מה שהעלה את הנבחרת לרבע הגמר שם הפסידו לארגנטינה.
הוא סובל מגלאוקומה, מה שמכריח אותו לשחק עם משקפיים.
ב-17 במאי 2001 הושעה דווידס על ידי פיפ"א לאחר שבגופו נמצאו סטרואידים.
במרץ 2004, הוא נבחר על ידי פלה לאחד מ-125 שחקני הכדורגל החיים הטובים בעולם.

תמונה שלו :

אני מת על המשחק שלו, קריסטאל פאלאס לא פראיירים !