מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

אשכול: גמר הגביע האנגלי

הסמל האישי של RapeJoiNt
    RapeJoiNt RapeJoiNt מנותק מפקח
    שם פרטי
    אלון
    קיבל לייק
    580 פעמים

גמר הגביע האנגלי

היום, 17:00, ספורט 2 איצטדיון וומבלי, לונדון.

VS

אברהם גרנט עשוי לסיים היום את הקדנציה שלו בפורטסמות' ואם כן, הוא בהחלט יעשה את זה בהרבה סטייל, כאשר קבוצתו תפגוש בגמר הגביע האנגלי את האלופה וקבוצתו הקודמת, צ'לסי.
    עצם ההעפלה של פורטסמות' לגמר הגביע האנגלי היא אחת ההפתעות הגדולות של העונה באירופה ואין ספק שניצחון של פומפי בגמר ייזכר להרבה הרבה זמן במולדת הכדורגל.
    בסיומה של עונה מאוד לא קל שעברה על פורטסמות', שכללה משבר כלכלי, הפחתת 9 נקודות ממאזנה וירידת ליגה, פומפי העפילה לגמר אחרי הניצחון 1:2 על טוטנהאם בוומבלי, לאחר ההארכה.
    על צ'לסי, לעומתה, עברה אחת העונות הטובות בתולדותיה, שכללה 103 שערי זכות במשחקי הליגה ואליפות ראויה בהחלט.
    הבלוז אמנם גם רצו לזכות בגביע אירופי, אבל אם קרלו אנצ'לוטי ישלים דאבל, שביעי בתולדות הכדורגל האנגלי, הוא בהחלט יוכל לסגור עונה מאוד מאוד מוצלחת מבחינתו.
    הסיפור הפיקנטי של הגמר הוא כמובן המפגש בין גרנט לבין קבוצתו לשעבר, אחרי שהיה, והוא עדיין, המאמן היחיד בתולדותיה שהוביל אותה לגמר ליגת האלופות. למרות ההישג הגדול, גרנט פוטר לאחר ההפסד בפנדלים למנצ'סטר יונייטד וישנו הרושם שהוא ישמח "לנקום" על המעשה ההוא של רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי.
    גרנט הגיע העונה למשחק בסטמפורד ברידג' והפסיד 2:1, אך הוא העמיד את שחקניו בצורה יפה מאוד והפסיד רק בדקות הסיום. במשחק השני בין הקבוצות הסיפור כבר היה אחר לחלוטין, כאשר צ'לסי ניצחה בפורטסמות' 0:5 בקלות. גרנט כבר היה בעבר בגמר אנגלי אחד, כאשר הפסיד עם צ'לסי בגמר גביע הליגה לטוטנהאם בשנת 2008.
    הבוקר מתפרסמים בתקשורת האנגלית ציטוטים מתוך הספר החדש שכתב ניקולס אנלקה, חלוץ צ'לסי שהגיע לקבוצה על ידי גרנט ויפגוש אותו בגמר. הצרפתי, שלכולם היה נדמה כי יחסיו עם גרנט היו נהדרים בתקופתו, מציג בספרו זוויות חדשות לחלוטין.
    בספרו, אנלקה מתייחס לגמר ליגת האלופות ההוא נגד היונייטד, בו החמיץ את הפנדל האחרון של צ'לסי. "גרנט לא הראה בי שום ביטחון. הוא זרק אותי כמחליף בלי להודיע לי מראש. הביטחון שלי היה בריצפה. את האמת? ידעתי שאני הולך להחמיץ את הפנדל האחרון מול ואן דר סאר".
    "אברהם היה נוהג לזלזל בי. הוא חשב שאני צריך להיות אסיר תודה ולא לבקש שום דבר בגלל שלא הוא רכש אותי". הספר של ניקולס אנלקה ייצא למכירה מחר ועיתוי חשיפת הציטוטים מן הסתם לא מקרי ונועד לקדם מכירות, שעות ספורות לפני שהגמר יוצא לדרך.

אברהם גרנט אמר לקראת גמר הגביע: "אני לא מאמין שצריך לחשוש בכדורגל. נגד הקבוצה הזו נצטרך להיות מאוד מאוד זהירים, הם יכולים לכבוש מכל מקום. צ'לסי קבוצה מצויינת והם ראויים לאליפות. הם ניצחו הרבה משחקים בסטייל".
    גרנט לא חושש מהפער של 67 הנקודות בין הקבוצות בטבלה ואומר: "אנו יודעים שאנחנו האנדרדוג. אני לא אוהב להיות אנדרדוג, אבל זה מה שאנחנו. יכול להיות שהם יהיו טובים יותר לפני ואחרי המשחק, אבל בזמן המשחק אנחנו נשתדל להיות יותר טוב מהם".
    "על המגרש אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו, בלי לעבוד קשה אף אחד לא ישיג כלום ב-90 אחוזים מהזמן, 10 אחוזים מהדברים יכולים לקרות ללא שום הגיון בכדורגל. העבודה הקשה זה מה שיש לנו, אנחנו חזקים בזה וזה הכי חשוב", הוסיף גרנט.
    המאמן הישראלי המשיך לזלזל בשאלות על נקמה וקארמה, והמשיך לדרוש עבודה קשה משחקניו : "הרבה אנשים מדברים על גורל, אבל אז זה אומר שלא צריך לעשות שום דבר, כי זה בכל מקרה יקרה. אני מאמין בשילוב, יש לאדם את היעד שלו והוא צריך לגרום לזה להצליח. ההצלחה לא תגיע אליו בלי מאמץ".
    "נגד צ'לסי אנחנו קודם כל צריכים לעשות את העבודה שלנו ואז לקוות למשהו, שאין לי שום השפעה עליו. נשחק כדורגל, את זה אני יכול להבטיח". גרנט השווה בין התקופה הזו לבין תקופתו בצ'לסי ואמר : "זה כמו חלום, כשהגעתי לצ'לסי אף אחד לא האמין שנגיע עד לגמר האלופות ואני חושב שאף אחד גם לא היה שם פאונד על זה שפורטסמות' תעלה לגמר העונה. זה הישג אדיר".
    "כשהגעתי עם צ'לסי לגמר האלופות, לא היה פער גדול בינינו לבין המועדונים הגדולים האחרים. העונה שיחקנו מול מועדונים הרבה יותר טובים מאיתנו, אז זה היה הרבה יותר קשה. אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו. אחרי הכל, כדורגל משחקים 11 נגד 11"

ג'ון טרי, האיש שהחטיא את הפנדל שהיה יכול להפוך אותו ואת גרנט לאלופי אירופה, דיבר על המנג'ר הישראלי לקראת הגמר ואמר : "אנחנו מכירים את אברהם ממש טוב, הוא היה תקופה בצ'לסי ואז הגיע לפורטסמות' וייצב את הספינה".
    "פורטסמות' יהיו מאוד קשוחים. כולם חושבים שאנחנו פייבוריטים, אבל אני וחבריי לא רואים את זה ככה. פומפי הוכיחו שיש להם המון גאווה עצמית ואומץ כדי לעשות מה שהם עשו. להגיע לגמר עם גרנט היה דבר גדול בשבילם והם יגיעו עם רוח חופשית, בתקווה לנצח את המשחק", אמר הבלם והקפטן של צ'לסי, שחושש מהאופן שבו גרנט יכין את החניכים שלו לגמר כאנדרדוג, בדיוק כפי שעשה עם צ'לסי במוסקבה מול מנצ'סטר.
    על האפשרות שצ'לסי תזכה לראשונה בתולדותיה בדאבל, אמר טרי : "זה יהיה חשוב מאוד עבורי אם נזכה בדאבל הראשון של צ'לסי, זו הזדמנות גדולה בשבילנו השחקנים. דיברתי עם דייויד ג'יימס, שוער פומפי, והם מוכנים לזה. אין להם שום דבר להפסיד".
    טרי מאמין שזכיה של צ'לסי בגביע תהיה טובה עבור נבחרת אנגליה לקראת המונדיאל בקיץ ואמר: "אם נוסיף את הזכיה בגביע לזכיה באליפות, נוכל לקחת את המומנטום הזה איתנו לגביע העולמי".

סלומון קאלו, החלוץ הצעיר והמצויין של צ'לסי ,חושש גם הוא מהגמר : "אנשים חושבים שבגלל שפומפי ירדה ליגה ואנחנו אלופים, אז יהיה משחק קל, אבל זה לא יהיה קל. ראינו בעבר איך קבוצה קטנה מקשה על קבוצות גדולות. יכול להיות שזה ייקח 90 דקות או 120 דקות או יותר, נצטרך להיות מוכנים לכל תרחיש".

שוערה האנגלי של פורטסמות', דייויד ג'יימס, בהחלט יגיע חדור אמונה וניסיון לוומבלי ואמר : "אם אזכה בגביע האנגלי וגם בגביע העולמי עם הנבחרת זה יהיה מדהים, אני מקווה שזה יקרה. הגמר הראשון שלי, במדי ליברפול, לא היה כזה סיפור גדול כי הליגה היתה חשובה להם יותר. עם אסטון וילה זו היתה הפעם הראשונה שלהם וזה היה יום גדול".
    ג'יימס היה כבר ב-3 גמרים והכי זכור עבורו היה האחרון, עם פורטסמות' לפני שנתיים : "זה היה גמר ענק ומדהים, כי זו היתה הפעם הראשונה שפורטסמות' העפילה לאירופה בהיסטוריה שלה. מאוד חיכינו לגמר ההוא וזה היה יום נפלא כשניצחנו". השוער מאוד מקווה לשחזר את ההישג גם מול צ'לסי, גם כאשר המצב נראה כמעט אבוד.

מהמר על צ'לסי אבל כל כך רוצה שאברהם יקח !

הסמל האישי של RapeJoiNt
    RapeJoiNt RapeJoiNt מנותק מפקח
    שם פרטי
    אלון
    קיבל לייק
    580 פעמים
    סיום : צ'לסי ניצחו 1:0 משער של דרוגבה בדקה ה-59 וזכו בדאבל ראשון בתולדות המועדון.

הסמל האישי של Idan
    Idan Idan מנותק מנהל האתר
    שם פרטי
    עידן
    קיבל לייק
    573 פעמים
    לאברהם יש תחת עד שזה מגיע לפנדלים... חחחחח

zakarum zakarum מנותק ותיק
    שם פרטי
    שחר
    קיבל לייק
    10 פעמים