מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

אשכול: MAXON CINEMA 4D (תוכנה לעיצוב תלת מימד) שווה כניסה..!

leon.yac leon.yac מנותק טירון
    שם פרטי
    לאון
    קיבל לייק
    0 פעמים

MAXON CINEMA 4D (תוכנה לעיצוב תלת מימד) שווה כניסה..!

שם התוכנה:
    Cinema 4D

יצרנית:
    Maxon Computers

סוג התוכנה:
    תוכנת תלת-מימד.

אתר התוכנה:
    http://www.maxon.net

בשנים האחרונות תחום העיצוב התלת-מימדי הופך נפוץ יותר ויותר וצובר תאוצה.
    אחת הסיבות העיקריות לכך היא שמעצבי תלת-מימד זוכים לרווח כספי גדול מאוד על עבודותיהם ומשתכרים גבוה, והביקוש למעצבים כאלו גדול מאוד בשוק העבודה. עיצוב תלת מימדי זה למעשה עיצוב סצנה שכוללת אובייקטים, סביבה, צבעים ואנימציה.
    כמובן שלא כל העבודות, ואפשר לומר שרובן, אינן כוללות את כל האלמנטים הללו.

הביקוש לעיצובים תלת-מימדיים בתעשייה גבוה משום שהפרסומות בעיתונים ובטלוויזיה מבוססות על עיצובים אלו, האפקטים המדהימים בסרטים נוצרות ע"י תוכנות תלת-מימד, כנ"ל לגבי משחקי-המחשב למיניהם ועוד הרבה תחומים.
    ניתן לקחת כדוגמה פרסומת למכונית בעיתון שמצורפת אליה תמונה של המכונית מבריקה ובוהקת, ומי שמסתכל בטוח כי זה הוא צילום אמיתי של המכונית כאשר מדובר במעצב תלת-מימד שקיבל שרטוטים של המכונית, עיצב אותה בתלת-מימד והוסיף לה צבע מבריק, תאורה, סביבה יפה ועוד פרטים על דעת עצמו. בכך המפרסמים יכולים להעביר לצופה תחושה טובה לגבי המכונית, למשל כשהוא רואה ג'יפ נוסע בסביבת הרים, מים וטבע ושורד את זה בקלות כשבעצם זהו הדמיון של המעצב וההוראות שהוא קיבל ואין מדובר בסצנה מתוך המציאות. הצופה מתבלבל וחושב שמצלמה צילמה את הג'יפ המקורי נוסע במקומות אלו ושורד.

בתעשיית הסרטים, הסרט מצולם במציאות כמובן, אבל אחרי הוספת האפקטים של האש, העשן והפיצוצים בתלת-מימד הסרט ניראה אחרת לגמרי, ולכן הביקוש לעיצובים בתלת-מימד הוא גדול מאוד.
    יש כמה תוכנות נפוצות בשוק התלת-מימד:

• Autodesk Maya
    • Autodesk 3ds Max
    • Maxon Cinema 4D
    • Newtek LightWave 3D
    • Softimage|XSI

כאשר השתיים האחרונות מיועדות בדרך-כלל לתחומים מסוימים כגון אנימציה, עיצוב למשחקי מחשב וכו'. השלוש הראשונות הן נפוצות בכל תחומי התלת-מימד. ההבדלים בין התוכנות הם שיטות העבודה בלבד, עם כולן ניתן להגיע לאותה התוצאה אבל בדרך שונה.
    זה הרקע הכללי והבסיסי שמוטב לדעת לפני הסקירה על התוכנה Cinema 4D.

Cinema 4D, או בקיצור C4D, נחשבת לתוכנה מתקדמת בתחום התלת-מימד במידול (עיצוב) ואנימציה.
    מספר לא מבוטל של אמנים בינלאומיים משתמשים בתוכנה זו כאשר הם יוצרים את עבודותיהם, אך עם-זאת השימוש בה בתעשיית התלת-מימד קטן לעומת התוכנות האחרות מבית היוצר של Autodesk, כמובן כל זאת באופן יחסי ולא מוחלט.

C4D ידועה בשל הממשק הנוח, הידידותי והגמיש שלה (וזו גם הסיבה שהרבה מתחילים בתחום בוחרים להשתמש דווקא בה), מגוון האפשרויות והכלים ומנוע רנדר מתקדם (רנדר הוא תהליך שהופך מודל תלת-מימדי לתמונה סופית, איכות מנוע הרנדר שווה לאיכות התמונה).

ל-Cinema 4D היסטוריה ארוכה (מ-1989), מה שבולט בהיסטוריה זו הוא שהתוכנה הקדימה את כל התוכנות המתחרות בתמיכה במערכות, לדוגמה, Cinema 4D היא תוכנת התלת-מימד הראשונה שהוציאה גירסה שתומכת במחשבי המקינטוש הישן והמקינטוש החדש (עם מעבדי ה-Intel), הראשונה שהוציאה גירסה ללינוקס, הראשונה שנכנסה לתחום ה-64 ביט ומעבדים מרובי-הליבות.
    יתרון זה הקנה לה קהל רב והכריח את החברות המתחרות לייצר גירסאות מותאמות גם משלהן.

יתרון נוסף ובולט הוא התמיכה ושירות הלקוחות של יצרנית התוכנה Maxon, הם נענים לכל בקשה ללא עיכובים ומשרתים את הלקוח בצורה הטובה ביותר (יש האומרים שבניגוד מוחלט למתחרות שלה) ובאריזת התוכנה מצורפים מדריכים ארוכים מאוד שחוסכים ללקוח כסף וזמן רב.

הגירסה האחרונה של C4D היא R10.5, ובקרוב מאוד נזכה גם לראות את R11 (החברה הכריזה רשמית על תאריך השחרור). סביר להניח כי זו תהיה עליית מדרגה משמעותית בתחום, שכן החברה פירסמה כבר רשימה חלקית של שיפורים שיהיו בגירסה החדשה. Cinema 4D משווקת במספר גירסאות:

• הגירסה הסטנדרטית.
    • גירסאות Bundle (הכוללות עזרים):
    ...- גירסת XL-Bundle כוללת את התוכנה הסטנדרטית ועוד תוספות למיניהם (אפקט אש PyroCluster, תוספות ושיפורים
    .....למנוע הרנדר, פלאגינים, תוספות-עזר חיצוניות ועוד) ושלושה רשיונות ל-NET RENDER (האצת תהליך הרנדר ע"י העברת
    .....המודל אל מפעלי-רינדור מקצועיים דרך הרשת).
    ...- גירסת ה-Studio Bundle שכוללת מודלים מוכנים (עבודות מוכנות שניתן ללמוד ולהשתמש בהן).
    ...- גירסת ה-Production Bundle שעם קנייתה מקבלים שרת עזר פרטי ותמיכה כוללת בנושאי-מידול והכנת עבודות.
    • גירסת Architecture Edition הכוללת ויזואליזציות ודימויים של ארכיטקטורה, שרטוטים ארכיטקטיים, כלי-עזר לעיצוב חדרים ומבנים ועוד כלים לארכיטקטים.
    • גירסת Engineering Edition המיועדת למהנדסים וכוללת שלל אופציות בתחום ההנדסה והתכנון.

ברוב המקרים כל אחד ימצא שימוש בכל גירסה (הגירסה הסטנדרטית קיימת בכל חבילה), ההבדלים בין הגירסאות נוגעות בעיקר לאנשים שעוסקים בתחום התלת-מימד במוסדות וצריכים מענה מיוחד לצרכיהם. גם הבדל המחירים בין הגירסאות אינו משמעותי.

הבעיה או החיסרון היחיד שמתקשר לתוכנה הוא כמות המדריכים ברשת לתוכנה, מספר המדריכים הוא מבין המצומצמים ביותר לתוכנות תלת-מימד ברשת. זה מהווה קושי אדיר למתחיל ואף לעתים לייאוש.

חוות דעת וניסיון אישי

אני בעל ניסיון בעיצוב תלת-מימד כשנתיים, וכשהתחלתי בתחום זה התוכנות שהוצגו בפניי היו Cinema 4D ו-Autodesk Maya.
    אלו התוכנות ששמעתי עליהן, כיום מבחר התוכנות הרבה יותר רחב.
    לבסוף החלטתי לנסות את שתיהן ולהחליט על-פי רושם ראשוני, והבחירה שלי הייתה Cinema 4D.
    אני מרוצה מאוד מהתוכנה ויש בה הרבה שימושים, כלים שאין בתוכנות אחרות וממשק נוח.

מהניסיון שצברתי בשנתיים האחרונות יצא לי להשתמש ברוב התוכנות שמוצעות בשוק כיום (לרבות XSI, 3ds Max, LightWave 3D וכו'), ואני יכול להעיד בעצמי שהנוחה ביותר מביניהן היא Cinema 4D ועולה עליהן בהרבה קריטריונים נוספים (כמובן שיש גם קריטריונים שהיא נופלת מהן). לי באופן אישי היא מספיקה לחלוטין ואין לי כל תלונות עליה מכל סוג שהוא כיום, אך בעבר אני יכול להגיד שבתור מתחיל היה לי מאוד קשה להגיע למצב של שליטה מלאה בתוכנה עקב חוסר המדריכים.

דרישות מערכת:

מערכות הפעלה:

- Windows XP (בגירסאות 32 ו-64 ביט)
    - Windows Vista (בגירסאות 32 ו-64 ביט)
    - Linux בהפצות העיקריות (תמיכה מוגבלת).
    - Mac OS X 10.4 ומעלה.

חומרה:

במחשבי ה-PC, מעבדי Intel או AMD בלבד.
    במחשבי Mac מעבד PowerPC G5 ומעלה או Intel.
    זיכרון פנימי 1GB לפחות.
    כונן DVD נחוץ לקריאת דיסק ההתקנה של התוכנה.

תמונות בשפע.. =]

הורדה :

Megaupload :

תהנו ,אני מצפה להרבה תגובות!!

ודרך אגב התוכנה המלאה.... ואת כל התמונות שאתם רואים כאן.,אספתי אחד אחד מכל מיני אתרים .. רק בישבילכם.3>
    נערך בפעם האחרונה על ידי leon.yac : 24/02/10 ב 20:20

BlackJoker BlackJoker מנותק משתמש חסום
    שם פרטי
    MAX
    קיבל לייק
    0 פעמים
    נראה נדיר

leon.yac leon.yac מנותק טירון
    שם פרטי
    לאון
    קיבל לייק
    0 פעמים