מציג תוצאות 1 עד 17 מתוך 17

אשכול: יום סימולציה (של יום סיירות) 26/11 - רעל

הסמל האישי של נתיניו
    נתיניו נתיניו מנותק xGs Clan Leader במיל'
    שם פרטי
    Natinho
    קיבל לייק
    25 פעמים

Thumbs up יום סימולציה (של יום סיירות) 26/11 - רעל

אהלן חבר'ס, בנושא הזה אני ייפרט על היום סימולציה שנערך היום בחוף פולג (ספידו) בנתניה,
    מטרת הנושא היא להגביר את המודעות שלכם, לתת זריקת רעל (100CC ), לתת עצות וטיפים ובנוסף אשמח לענות על שאלות.

אז אני משתתף בקבוצה של "אחריי לצה"ל", הארגון עובד בשיתוף צה"ל והפעם הם אירגנו לנו יום הדמייה ליום סיירות שיידמה לנו יום סיירות בדיוק כמו שיהיה לנו כדי שנדע מה נוכל לשפר, כל חוליה\צוות קיבל מדריך שמשרת בצה"ל ביחידה קרבית שיעביר לנו את היום כמה שיותר חרא ושינסה להכשיל כמה שיותר חח.
    אז קמנו ב 4.30 בבוקר, וקר וחושך מצרים בחוץ, בכבישים ראיתי רק כלב אחד מסתובב.. לוקחים עלינו את התיק שכלל בתוכו (2 סנדוויצ'ים, סוכרים למיניהם.. חטיפי אנרגיה וכו', חולצה ארוכה ומכנס ארוך כי הסיום הוא בערב וקר).

נפגשים עם הקבוצה בתחנת רכבת ומתחילים בנסיעה, ישנו כולה 5 שעות מקסימום בלילה וגם הפעם לא ממש נרדמנו, הפרפרים בבטן מתחילים.
    הגענו לעיר הפשע נתניה משם קצת התברברנו אבל בסופו של דבר הגענו לחוף המדהים שהוא ליד מתחם וינגייט.
    כבר לא כ"כ קר, דווקא אחלה מזג אוויר והולכים להירשם לקבל מספר, צוות ולצאת לדרך.

הגעתי לצוות 12 מחכים קצת והמדריך מגיע, מאדר פאקר קשוח, משקפי שמש שעד לסוף היום לא הורדו, חולצה עם סמל יפה מאחורה, נעלי הרים וגלוק על המכנס ויאלה בלאגן
    מתחילים קצת תיזוזים (הקפתם את X ב Y שניות ככה כמה פעמים) ואז חימום.
    אח"כ ניגשים לבוחן בר-אור (ריצת 2000, כפיפות בטן, שכיבות סמיכה), הציונים היו טובים בשבילי לפחות מי שחייב לדעת כמה עשיתי שישאל בפרטי חחח אבל זה לא כ"כ חשוב כי זה לא החלק העיקרי להיום.

המדריך שולח בחורים לקחת ציוד, מים, שקי פק"ל ויאלה לדיונות.

מתחילים בשקי פק"ל על הגב והוא נותן לנו תיזוזים. (חשוב מאוד לעמוד בזמנים, בין כל תרגיל הוא ייבקש למלאות שק פק"ל בחול ולקשור אותו.. ועוד כל מיני דברים כאלה - תעמדו בזמן, אם אתם רואים שאתם לא עומדים בזמן תבקשו הארכה לפעמים זה עוזר, אם עדיין לא אז תעזבו את זה ותחזרו לטור\שורה\ח') (שיהיה לכם איזה סטופר בשעון להקריא זמנים זה חשוב לקבוצה) .
    לאחר התרגיל שארך מספיק זמן ובאמת נקרענו, (2 פרשו באמצע) ואנחנו מתחילים במשימת חשיבה:
    המדריך נותן לנו סיטואציה ושאלה: "קרה מקרה אמיתי שפיקדתי על כוח שחצה את הגבול לשם משימת מודיעין סודית ברצועת עזה, באמצע המשימה קרה שפגשנו ברועה ערבי בשטח מסויים, מה עושים?" ופה מתחיל דיון: בלי לדבר שטויות, לחשוב על כללל האופציות על כל הפרמטרים ולחשוב לפני כל מילה שיוצאת מהפה, לא לדבר יותר מידי, פשוט לדבר לעניין ולתת כבוד לחברים האחרים שמדברים, לפעמים לנסות לעשות סדר בדיון זה לא נורא אז תנסו גם את זה ופשוט תעלו פתרונות יצירתיים והגיוניים, אני כבר אומר שלקשור אותו לעץ או להשאיר משגיח עליו זה לא הגיוני כי לא משאירים לוחם לבד בחיים אבל מצד שני יש קוד אתי שאתה לא יכול להרוג סתם. אז זה דיון באמת קשה אבל נחמד ופה הוא רוצה לראות מי מדבר שטויות בעיקר.
    זה נתן אחלה רעל הנושא חשיבה הזה, פה הבנו שהמדריך הזה לא סתם והוא בחור רציני.. בלי קשר שהוא היה קשוח, ובאמת תעלומה איפה הוא היה.

אח"כ הוא מבקש לפתוח אלונקה ומתחילים בתזוזה לעבר אסון טבע מלחיץ אבל אנחנו נעמוד בהכל, עוצרים ממש מול האסון והמדריך מבקש להתחיל בספרינטים, לעלות על דיונה כזאת להקיף סלע ולרדת חזרה עם סדרי הגעה (1,2,3,4).
    עושים את זה כמה פעמים ואח"כ הוא מוסיף את האלונקה: עושים את המסלול שהוא אמר עם העלייה והירידה, ה 4 הראשונים מרימים אלונקה מקיפים ג'ריקן וחוזרים (על חול ים מישורי) ואלו שלא עלו לאלונקה חוזרים על המסלול של העלייה עוד פעם אחת.
    ככה כמה פעמים, התרגיל הזה הלך לי טוב ואז זחילות...
    פה המדריך מסביר לנו שהזחילות בצבא זה דבר חשוב ומתחיל להכניס אותנו לסרטים, הזחילות מצילות חיים, יורים עלינו ואנחנווו לא מפסיקים ורק דוחפים עוד ועוד ובולעים עוד חול טעים, המדריך מבקש כמה פעמים להקיף את הג'ריקן, גם פה יש סדרי הגעה ופעם אחת שהוא מבקש שנהרוג אחד את השני כדי להגיע ראשונים (פה הגעתי ראשון בצורה מצחיקה חח).
    אחרי ההסבר שלו על הזחילות הוא אומר לנו לפרוש, מוציא אוכל, פירות וסתם מעצבן אותנו.. בנוסף לכך לפני כל תרגיל הוא אומר שיש לנו עוד שעתיים לעשות חחחח ואנשים לוקחים רציני אבל תחמן לא מתחמן תחמן.

באמצע יש תרגיל של ידיים סטטי: להחזיק בקבוק ליטר וחצי בצורה ישרה, זאת אומרת מול הפנים כשהבקבוק מאוזן ___ והמרפקים ישרים, הברכיים קצת כפופות והגב ישר. (תרגיל קשה שלא עמדתי בו הרבה כי זה חרא חח) התרגיל הזה התקיים פעמיים, פעם אחת שכל הצוות מסתכל אחד על השני, פעם שניה שכולם הפוכים עם הפנים החוצה.

אח"כ עוד קצת עם האסון טבע, עוד תרגיל חשיבה קצר ואז מגיע הילד שאומר "נתפס לי השריר", המדריך תופס אחלה טרמפ על העניין, מעלים את הפצוע הקדוש על האלונקה ומתחילים במסע עם קצת עליות קצת ירידות ובעיקר חול ים טובעני חחח, המדריך שנשאר בגדר תעלומה שוב מכניס אותנו לסרט השני בסדרה - הפעם אנחנו ניסוגים ממבצע בלבנון ויש לנו פצוע, חחח אחלה רעל
    אח"כ הבחור יורד ושוב עושים מסע, זה קשה ומעצבן אבל לא מוותרים פשוט אין מה לעשות זה מה יש.
    אחרי סיום המסע הוא מוריד אותנו ואז שכולם חושבים שהכל נגמר הוא הקפיץ שוב פעם אחרונה דופקים ספרינט עם האלונקה כולם מותשים והופה המסע נגמר כולם יושבים ושוברים דיסטנס עם המדריכים.

המדריך, קצין במגלן (רס"ן בן 27) שהתחיל בסיירת צנחנים ועבר למגלן, מפקד על כמה פלגות ביחידה - פשוט בן אדם שפיץ, אדיר.. מנהיג בצורה קטלנית ובאמת בחור משכמו ומעלה ורואים שהוא כבר עשה הרבה ועבר הרבה את הגבול ועשה משימות בעלות משמעות ובאמת היה כיף אחרי כל החול שאכלנו לשבת ולדבר ולקבל מחמאות. (גם המדריך שלי באחריי היה קצין במגלן, זה כבר נהיה מסורת.. יחידה של תותחים אמיתיים)

היום התחיל ב 9.30 בערך עם בוחן בר-אור ונמשך בערך עד 4.. יש הרבה תיזוזים הרבה דברים קשים אבל תבואו בגישה שאתם עוברים ותעברו והכי חשוב לא להישבר, מי ששואף להיות ראשון בכלל מצליח ויהיה לו אחלה יום.

### זה יישמע לכם מוזר אבל אנשים שרוצים להצליח תעבדו על זחילות, יש לכם ים? לכו תזחלו, תבקשו מחבר להתעלל בכם עם הזחילות, תקרעו את עצמכם בזחילות זה טוב גם לא כ"כ מזיק אבל לא להפוך ללטאות...
    להגיע לשם בראש שלא מוותרים, "הכל בראש זו אומנם קלישאה, אבל קלישאה נכונה".. והיום אני מסכים עם זה לגמרי.. תמיד טוב להגיע מוכן אבל הכל מתחיל בראש ומסתיים שם. ###

### חשוב חשוב: בכל הימי סיירות האלה והמבחנים גם אם זה גיבוש אם אם זה יום סיירות או מה שלא יהיה, לא להראות שביזות, אתם מסיימים ספרינט שהדופק 180, אתם נותנים נשימה עמוקה ועומדים זקוף!!! ואפילו מעלים חצי חיוך, אם ייפול עליכם מדריך מפלגת מתסערבים בדובדבן אתם תבינו את זה יותר טוב אבל אני בכל זאת אומר, זה חשוב מאוד מאוד, זה התדמית שלכם, זה מה שאתם מציגים, ומה שאתם מציגים למדריכים זה חשוב ###

אומרים לכם בסוף הסימלוציה מה עשיתם טוב, מה לא.. לא אומרים לאיזה יחידה הייתם מתקבלים לפחות הפעם לא אמרו... אבל אומרים אם אתה מתאים בעיקרון...
    היום היה מעולה, עבר לי מצויין ואני מרגיש באמת אחלה, הגעתי לבית סמוך לשעה 9 (יצאנו משם ב 5.30 בערך.... )

אז פה זה נגמר. שוב: אני אשמח לענות על כל שאלה ומקווה שתקחו מהנושא הזה משהו ומקווה שעזרתי פה לכמה חבר'ה טובים.
    שיהיה לילה טוב ושבת שלום
    נערך בפעם האחרונה על ידי נתיניו : 26/11/09 ב 23:05

הסמל האישי של Hila
    Hila Hila מנותק תואר כבוד
    שם פרטי
    הילה
    קיבל לייק
    114 פעמים
    ראתי שאם מתגיסים להנדסה קרבית אב"כ ,צריך לעבור תבר אור 3 פעמים...

אם אני יגיע לשם ללא כושר גופני זה ממש ישפיע? הבר אור הזה עד כדי כך קשה?

Cr0cker Cr0cker מנותק גורו
    שם פרטי
    gil
    קיבל לייק
    17 פעמים
    עוד לא יצא לי לפגוש מישהו שעשה את שניהם כדי לדעת מה יותר קשה..

אבל אחי סיפר לי מהיום סיירות שלו את הכל.. התרגילים הם אחד לאחד והוא גם הדגיש לי את החשיבות ביצירתיות..

אחי יצא ליום סיירות בשיא הכושר שלו וקיבל גיבוש שייטת, והוא אמר שיום סיירות זה קייטנה ביחס לגיבוש.

בכל מקרה אחלה פירוט.. קראתי הכל - מאוד מעניין.

הסמל האישי של נתיניו
    שם פרטי
    Natinho
    קיבל לייק
    25 פעמים
    לגבי הבר-אור זה בסה"כ בוחן של 2000+שכיבות סמיכה+כפיפות בטן אני לא חושב שיהיה את זה שם 3 פעמים או משהו כזה, ביום סיירות משתמשים בזה כדי לדרג את הבחורים לצוותים כדי שמי שעשה 7.20 באלפיים יהיה עם עוד 12 כאלה וככה יוכלו לראות מי יורק דם...

להיות בכושר טוב בעזרת ריצות ותרגילי כוח מאוד עוזרים לבר-אור עצמו וגם לגיבושים

בהצלחה

Cr0cker Cr0cker מנותק גורו
    שם פרטי
    gil
    קיבל לייק
    17 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי נתיניו צפה בהודעה
    לגבי הבר-אור זה בסה"כ בוחן של 2000+שכיבות סמיכה+כפיפות בטן אני לא חושב שיהיה את זה שם 3 פעמים או משהו כזה, ביום סיירות משתמשים בזה כדי לדרג את הבחורים לצוותים כדי שמי שעשה 7.20 באלפיים יהיה עם עוד 12 כאלה וככה יוכלו לראות מי יורק דם...

להיות בכושר טוב בעזרת ריצות ותרגילי כוח מאוד עוזרים לבר-אור עצמו וגם לגיבושים

בהצלחה
    אז בתאכלס לא עדיף להוציא תוצאה נמוכה בכוונה בבר אור, להצתוות לקבוצה שקצת פחות בכושר ולהיות שם שפיץ?

הסמל האישי של נתיניו
    שם פרטי
    Natinho
    קיבל לייק
    25 פעמים
    גם אני חשבתי על זה אבל הם ייקחו את זה בחשבון,
    עדיף להצתוות לצוות שפיץ ולירוק שם דם (גם אם לא להגיע ראשון) מאשר לעשות תוצאה נמוכה ב 2000 ולשחק אותה ראשון... הם יראו בדיוק מי נלחם ומי לא ומי נתן 200% ומי ויתר לעצמו בתרגילים וכו' וכו', אתמול היה לנו על 10 אנשים שתי מדריכים שראו הכל ורשמו הכלללללל בכל תרגיל היה להם מה לרשום..

זה כבר שיקול שלך ואמינות זה דבר חשוב שם

הסמל האישי של ^Evya
    ^Evya ^Evya מנותק נינג'ה
    שם פרטי
    אביתר
    קיבל לייק
    1 פעמים
    ווואי אני חולה על הדברים האלה
    אבל בעיה,אני עוד צעיר ^^
    יש עוד 3 שנים לצבא בערך שנתיים לדבר הזה
    נשמע שפתחת תתחת אבל נהנת קצת צודק?

הסמל האישי של נתיניו
    שם פרטי
    Natinho
    קיבל לייק
    25 פעמים
    יש רגעים שאתה אוכל חול, ממש אוכל אותו, בזחילות במיוחד... והרבה רגעים קשים אבל לא שוברים
    כיף אמיתי

^UareHistorY^ ^UareHistorY^ מנותק גורו
    קיבל לייק
    0 פעמים
    צעיר יקר תדע לך שאם אתה רוצה להגיע למקומות טובים באמת, היום סיירות הזה הוא בטן גב אמיתי..ואני מדבר בתור בן אדם שעבר גם גיבוש מטכל וגם גיבוש טייס..אם אתה באמת רוצה לבוא מוכן תרוץ בדיונות, תעשה ספרינטים בדיונות..רק תרוץ כל השאר זה חרטא הרי כולם מתעייפים אחרי תרגיל או שניים ואז המלחמה היא רק פסיכולוגית..הכל הכל בראש מי שבאמת רוצה, יצליח.

שיהיה בהצלחה בחורים.

הסמל האישי של נתיניו
    שם פרטי
    Natinho
    קיבל לייק
    25 פעמים
    עידווווווווווווווווו איגואנהההההההההההההההההההההה שלייייייייייייייי תדברררררררררררררררררר איתיייייייייייייייי יא שפיץץץץץץץץץ עולם @*$)*)*)@%*)@%*%*)(

חחח איזה התרגשות.. אם יהיה לך זמן תיכנס אחי 3125189 !!!

ושיהיה בהצלחה אח יקר

הסמל האישי של b1gwAve
    b1gwAve b1gwAve מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    0 פעמים
    יום סיירות אמיתי לא סימולציה זה כיף חבל על הזמן יאוו

קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי נתיניו צפה בהודעה
    עידווווווווווווווווו איגואנהההההההההההההההההההההה שלייייייייייייייי תדברררררררררררררררררר איתיייייייייייייייי יא שפיץץץץץץץץץ עולם @*$)*)*)@%*)@%*%*)(

חחח איזה התרגשות.. אם יהיה לך זמן תיכנס אחי 3125189 !!!

ושיהיה בהצלחה אח יקר

חח כפרה עלייך האיסי שלי נדפק תביא מסנגר או שלח הודעה פרטיית פה אח שלייי

HaZoKa` HaZoKa` מנותק נינג'ה
    קיבל לייק
    1 פעמים
    עזוב שטויות בוא ל-יהל"ם יהיה בסדר תוכל חרא
    כולם פה מזיינים תמוח סיירות סיירות איזה סיירת יטמבלים אתם ביכלל לא יודע מה זה סיירת אתם חושבים שזה משחק
    אבל תחכו ותגיעו לאיזה מקום שהוא סיירת אתם תירצו למות מרוב שיהיה לכם סבל זה ממש לא כיף אז שלא תחשבו שסיירת זה משהו טוב
    פשוט יתגאו בך יותר אבל גם מי ביכלל יקבל אותכם לסיירת יטמבלים אתם צריכים ליהיות שפיצים על כמו עידו אחרי זה תדברו על סיירת
    בקושי הייתי מקבל אותכם לקד"צ נהיגה יאהבלים

הסמל האישי של נתיניו
    שם פרטי
    Natinho
    קיבל לייק
    25 פעמים
    סתם כורדי אתה

הסמל האישי של GaLaXy
    GaLaXy GaLaXy מנותק גולנצ'יק :)
    קיבל לייק
    6 פעמים
    הכל בראש בסופו של דבררר

קיבל לייק
    0 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי HaZoKa` צפה בהודעה
    עזוב שטויות בוא ל-יהל"ם יהיה בסדר תוכל חרא
    כולם פה מזיינים תמוח סיירות סיירות איזה סיירת יטמבלים אתם ביכלל לא יודע מה זה סיירת אתם חושבים שזה משחק
    אבל תחכו ותגיעו לאיזה מקום שהוא סיירת אתם תירצו למות מרוב שיהיה לכם סבל זה ממש לא כיף אז שלא תחשבו שסיירת זה משהו טוב
    פשוט יתגאו בך יותר אבל גם מי ביכלל יקבל אותכם לסיירת יטמבלים אתם צריכים ליהיות שפיצים על כמו עידו אחרי זה תדברו על סיירת
    בקושי הייתי מקבל אותכם לקד"צ נהיגה יאהבלים

חחחחחחחח אהבתי.. חברה הבחור יודע עלך מה הוא מדבר מי שבונה על סיירת שידע שהזיין הולך לצאת לו מהאף מרוב שייזזיינו אותותו

raviv2010 raviv2010 מנותק טירון
    שם פרטי
    ה-אחד שמבין
    קיבל לייק
    0 פעמים
    יא אפס! מי אתה בכלל שתכתוב פלגת מסתערבים??
    שלא תעיז בכלל לכתוב את השם הזה באינטרט יא הומו!!!
    כדאי לך מאוד לתקן את מה שאמרת יא אפס

נושאים דומים

1. יום סיירות 6.1.08
    על ידי Collo בפורום צבא וביטחון
    תגובות: 17
    הודעה אחרונה: 08/12/07, 00:40
  2. יום סיירות 3.7 מישו הולך מפה?
    על ידי aviel בפורום צבא וביטחון
    תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 01/07/07, 00:26
  3. יום סיירות
    על ידי AsSaUlT בפורום מה שבראש