יוסי בניון הציג אמש את אחד ממשחקיו הגדולים בקריירה כאשר כבש שלושער ב-0:4 של ליברפול על ברנלי במחזור ה-5 בפרמייר ליג ולא השאיר זכר להופעה החלשה שלו לפני שבוע, בהפסדה של נבחרת ישראל ללטביה במוקדמות מונדיאל 2010.

לישראלי היה זה שלושער שלישי תוך שנתיים במדי המרסיסיידרס, כשקדמו לו ההופעות הבלתי נשכחות מול בשיקטאש בליגת האלופות (0:8) וה-2:5 על הבאנט אנד ווטרלוביל בגביע האנגלי.

השער הראשון של יוסי, ששבת מהבקעה ב-4 המחזורים הראשונים של העונה, הגיע כעבור 27 דקות, כשהישראלי מסיים סלאלום נאה בבעיטה שטוחה מימין לשמאל ופנימה. לאחר שבעיטה שלו נהדפה ע"י בריאן יאנסן והובילה לשער של דירק קויט, בניון הכפיל את מאזנו ונהנה מאסיסט של סטיבן ג'רארד כדי לגלגל בקלות לשער החשוף.

הקינוח הגיע בדקה ה-81 כשהישראלי משלים מהלך התקפי לתפארת בהתקפת ליברפול עם כדור ברשת. שער נוסף של בניון בדקה ה-61 נפסל בטענת נבדל, שהתבררה כלא מוצדקת.

בניון וקויט חוגגים מול ברנלי. הסאן: "הישראלי עשה את ההבדל" (רויטרס)

עיתוני אנגליה היללו הבוקר (ראשון) את ההופעה של בניון. "הישראלי הפיח רוח חיים בחלום האליפות של ליברפול", נכתב ב"סאן". "רפא בניטז ופפה ריינה הביעו ספקות באשר ליכולתה של הקבוצה לרוץ אל התואר אך התשובה הגיעה אמש ובסטייל, כשבניון שנמצא בכושר יוצא מן הכלל, עושה את ההבדל".

"בניון כבש שלושער שלישי במדי ליברפול - לא רע עבור שחקן כנף כחוש", נכתב ב"דיילי מייל". ה"מירור" תיאר את השער הראשון של בניו כ"הבזק של גאונות ששבר את בצורת השערים ושינה את כל מהלך המשחק".

בשבועון "ניוז אוף דה וורלד" השוו בין בניון לישראלי נוסף שכיכב באנפילד. "בפעם האחרונה בה שחקן ישראלי כבש שלושער בפרמייר-ליג, ליברפול זכתה באליפות. היה זה רוני רוזנטל שהעניק לליברפול את תואר האליפות האחרון שלה, אי שם ב-1990. אמש בניון השתווה לבן ארצו".
עוד נכתב על ההופעה של הישראלי: "בניון היה צריך לכבוש רביעייה, ליברפול שביעייה. נכון, ג'רארד היה שוב יוצא מן הכלל אבל בניון שלא מוערך יתר על המידה נתן לשחקנים שנמצאים בקצה הסגל תזכורת לגבי מהם ערכים כמו סבלנות ועבודה קשה".

בניון: "יותר מהשער, חשוב שאנחנו משחקים טוב"
גם בניון עצמו יודע כי המשחק מול ברנלי היה אחד הטובים שלו בקבוצה. בראיון לאתר הרשמי של ליברפול, אמר השחקן: "זה היה יום טוב עבורי, ותמיד נפלא להבקיע שלושער, אבל הדבר החשוב הוא שזכינו בשלוש הנקודות, שיחקנו כדורגל טוב לפרקים וניצחנו, וזה חשוב יותר מהגולים שהבקעתי".

בניון חוגג עם אוהדי ליברפול (רויטרס)

הקשר התייחס גם לתפקוד שלו, מאחורי החלוץ: "פתחתי באגף הימני, אבל רפא אמר לי להמשיך בתנועה ולזוז לשטחים ריקים. בכל פעם שעשיתי את זה מצאתי מקום, ויכולתי לצאת קדימה. היה לי מזל, כי שאר השחקנים בקבוצה סיפקו לי הזדמנויות מצוינות להבקיע. זה היה יום מושלם".

בניון הודה שליברפול לא היתה בשיאה בפתיחת העונה, אבל אמר כי הוא מקווה שהם נמצאים בדרך הנכונה: "לא התחלנו את העונה טוב, לא ציפינו להפסיד פעמיים בשלב כל כך מוקדם, אבל אני חושב שפגרת הנבחרות באה בזמן מצוין עבורנו. חזרנו חזקים יותר, ובתקווה נוכל עכשיו להמשיך את הניצחונות ולצבור ביטחון להמשך", אמר קפטן הנבחרת.

כשנשאל באשר לאנשים שכבר ביטלו את סיכוייה של ליברפול לקחת אליפות, אמר בניון: "אולי זה עדיף עבורנו, יהיה פחות לחץ, נוכל לבנות את הביטחון שלנו לאט לאט, כשאנו מנצחים משחקים כמו זה, אני חושב שכולם יכולים לראות שיש לנו את האיכות להיות במירוץ האליפות. אנחנו צריכים לקחת את הזמן שלנו, ואני מקווה ומאמין שבסוף העונה נהיה בצמרת הגבוהה".

בניטז: "יוסי מהווה דוגמא לשחקנים אחרים"
מאמן ליברפול, רפא בניטז, התייחס לאחר המשחק להצגה הגדולה של בניון ואמר: "דיברתי עם שחקנים בקבוצה על כך שהם צריכים להיות מוכנים כל הזמן. יוסי מהווה דוגמא לאחרים - הוא אחד שתמיד רוצה לשחק, יש לו ניסיון והוא מבין מהי הדרך הטובה ביותר להשפיע על המגרש".

רפא בניטז: "יוסי הוכיח כמה הוא חשוב לקבוצה" (רויטרס)

"עבור יוסי זה תמיד חשוב להראות את האיכויות שלו בכל אימון ובכל משחק. לאורך התקופה שלו במועדון בניון הראה את הערך שלו כשחקן שקם מהספסל ועכשיו הוא מוכיח כמה הוא חשוב מההתחלה, עם יכולת המסירה והתנועה שלו. מול ברנלי הוא היה טוב מאוד, התרומה שלו לקבוצה היתה פנטסטית".

עם זאת, איש המשחק של המנג'ר הספרדי היה דווקא לוקאס לייבה הברזילאי: "עבורי הוא היה שחקן המפתח. אפשר לדבר על השלושער של בניון אבל זה הגיע הודות ללוקאס, שסידר את מרכז השדה ותמך בהתקפה".

קרדיט לONE
לכתבה: http://www.one.co.il/Article/09-10/3,5,64,0/144138.html