מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

אשכול: פנית הרב לקהילה החרדית ולעולם התורה לקחת חלק במהפכת הגאולה – הדברים המרתקים לפניכם (כ

Orixd Orixd מנותק עתיק
    שם פרטי
    אור
    קיבל לייק
    3 פעמים

פנית הרב לקהילה החרדית ולעולם התורה לקחת חלק במהפכת הגאולה – הדברים המרתקים לפניכם (כ

לצערי הרב אין עולם התורה מכיר דיו את עולם התשובה שמונה למעלה ממיליון חוזרים בתשובה. כמו כן אין עולם התשובה ברובו מכיר את עולם התורה וגדוליו. אני לא מחפש אשמים, אני מחפש פתרונות (מתוך דברים שנשא הרב אמנון יצחק שליט"א בפני הקהילה החרדית בבני ברק כדברי חיזוק לע"נ הרב הגאון זצ"ל הרב יהודה שפירא זצוק"ל)

חיבור בן עולם התשובה לעולם התורה –-

להלן דברי הרב המרתקים המצורפים כמאמר טקסט - הדברים הם קטעים בלבד מהרצאה שנאמרה בבני ברק, כשרות לכל אלו המעונינים לצפות בקטעים צורף לינק לצפיה בהרצאה הנ"ל עם פרוט הדקות בהם נלקחו הדברים במסגרת האפורה בסוף הכתבה:

כיום יש שני עולמות חשובים בפני השי''ת, עולם התורה ועולם התשובה. לצערי הרב אין עולם התורה מכיר דיו את עולם התשובה שמונה למעלה ממיליון חוזרים בתשובה. כמו כן אין עולם התשובה ברובו מכיר את עולם התורה וגדוליו. אני לא מחפש אשמים, אני מחפש פתרונות. לדעתי אם יתאחדו שני עולמות אלה בשעה גורלית זו לעם ישראל עם כל הסכנות שאנחנו עומדים בפניהם, דהיינו עולם התורה ימסור מעט זמן מהרוחניות שלו לטובת עולם התשובה שויתר על כל הגשמיות שלו כדי לשוב בתשובה, ועולם התשובה יתמוך כפי יכולתו בעולם התורה שיוכל להתמיד ולגדול ברוחניותו, לדעתי ''ובא לציון גואל ולשבי פשע ביעקב נאום ה'''. אם יהיה חיבור כזה, שכל אחד מבני התורה יהיה מוכן להשקיע שעה אחת של לימוד תורה בחברותא, או למסור שיעורים, לעשות למען זה שיוכלו בעלי תשובה ללמוד תורה בצורה מסודרת, זה מהפכה אדירה. משום שיש הרבה שלא יודעים את הדרך, ונקלעים למקומות ולמחוזות שלא מראים להם את הדרך המסורה לנו דור אחר דור ומקפצים מהר לגבעה ומתרבים אבל במקומות הלא נכונים. רק מי שרתוק לסטנדר ללמוד אבל עם בני תורה אמיתיים שזכו כל ימיהם ללמוד, יכול להתעלות ולהגיע לדרך האמת. אבל אם עולם התורה יעמוד שאנן ולא יקום ויעשה מעשה בזמן הזה, התוצאות מי ישורן, ויכול גלגל להתהפך עלינו בחזרה, ואינו רוצה לפרט מי שחכם יבין.
    מצד שני, יש לחץ גדול אצל עולם התורה שאין אמצעים, האמצעים דלים, ואין אפשרות לכל אחד להחזיק מעמד והרבה נעזבים והרבה עוזבים את הכוללים בגלל שאין לה פת, וכאלה שנסגרו כין אין כסף. וידוע לי שגדולי ישראל מטכסים עצות רבות אבל גם באמריקה אין כסף. גם בחו''ל אין. ויש מאות אברכים כמו שנמסר לי מיודעי דבר, שנמצאים ללא כולל ללא לימוד אפילו שהם מסתפקים במועט. הרי משכורת דלה כזאת אי אפשר לחיות, זה רק נס. מכל מקום, יש אפשרות פשוטה, איש את אחיו יעזורו, בן התורה יתמוך ברוחניות בבעל תשובה, ובעל תשובה יתמוך בגשמיות בבן תורה. לדוגמא: עלה בדעתנו להקים קרן שתקרא ''קרן יד יהודה'', לעילוי נשמתו של המנוח, שכל יהודי יתרום חמישה דולרים בשביל להחזיק בני תורה שלומדים בכולל. ובני התורה יחזיקו בלימוד שעה אחת בשבוע לפחות. חמש דולר זה לא סכום גדול, אבל קובץ על יד ירבה, ואפשר למצוא פתרון מהיר שיוכל להחזיק את עולם התורה ועולם התורה יחזיק את עולם התשובה. הקרן הזאת תהיה לעילוי נשמתו של הרב המנוח.
    עוד דבר שאנחנו רוצים לעשות, זה לימוד חברותות, מה שאמרתי כרגע, וזה ייעשה ע''י כאלה שעושים את המלאכה כבר, והרב ברזל בראשם, יש טופס כאן שנעשה לערב זה, פרוייקט חברותא רב ותלמיד, הפרוייקט הזה יקרא ''קול יהודה'' לעילוי נשמתו של הרב המנוח וילמדו בחברותות אחד מול אחד. כמובן שאברכים לא צריכים לצאת ממקומם, אלא בעלי התשובה יבואו אליהם. מה שהם צריכים בסך הכל זה להקדיש שעה.
    ראינו מסירות נפש של אברהם אבינו, בשביל לעשות את חפצו של הקב''ה להראות את אהבתו השלמה. יש לנו הזדמנות פז להראות את אהבתנו לקב''ה, ולתת מהרוחניות שלנו שעה. זה בכלל לא דומה לקרבן שהקריב אברהם אבינו, הקרבן הזה זה כולו רווח, זה העליה הרוחנית קודם כל של המלמד עצמו של הבן תורה. זו זכות גדולה. וגם זה שתומך בבן תורה, הרי אם אין לו מספיק תורה לא יקום לתחיית המתים, ועמי הארץ לא קמים לתחיית המתים, אבל מי יש לו בחינה של יששכר וזבולון והוא מחזיק תורה, אז בזכות זה גם ילמד וגם יהיה לו העמדה לעולם, גם אם הוא לא זכה ללמוד, לא בחברותא ולא בכלל.
    אני חושב ששני הדברים האלה צריכים להצליח ובגדול, והקריאה שלי היא כרגע לא רק לציבור היושב כאן, כי צופים בנו כרגע כשלושים אלף איש בכל העולם דרך האינטרנט, וזה עובר בשידור חי. ובכל העולם צריכים לדעת שאפשר בדור הזה ועכשיו לעשות דברים במעט מאמץ, שעה וחמש דולר זה דברים לא רציניים, וכל אחד יכול לעשות. אבל עם זה עושים מהפכה. חיבור של שני העולמות האלה - עולם התורה ועולם התשובה, ששניהם היו ברב הגאון הצדיק המנוח רבי יהודה בן אסתר הינדא זצ''ל, צריכים להמשיך הלאה. וזה היה הייעוד וזאת היתה המטרה וזה מה שהוא ציפה לראות את עם ישראל כולם יחדיו. הוא לא הבחין ולא הבדיל בין ספרדי לאשכנזי, בין רחוק לקרוב, כולם היו בניו חביביו.

באחת ההרצאות האחרונות, דיברתי נגד תרבות הגויים שנכנסה לתוך הבתים, אינטרנט, טמבלויזיה, הנסיון ש''וצרפתים כצרוף את הכסף ובחנתים כבחון את הזהב'' התחיל כבר, מאז שנכנסו המכשירים האלה ובכל כיס יש היום את הדברים האלה, דבר זה, זה נסיון מי עובד ה' ומי לא. ז''א פעם בשביל לעבור עבירה היו צריכים לצאת מחוץ לעיר, מחוץ לעיירה, היום לא צריך, בחדרי חדרים אדם יכול להיות עם מכשיר אחד וכל טואמת העולם נמצאת אצלו. וה' בוחן אותנו עכשיו, מי מסוגל להתנתק לגמרי מכל תרבות הגויים ומי לא. זה המבחן. יתפסו אותך או לא יתפסו אותך בני אדם, זה קשקוש, אתה מצולם ומתועד, וה' בוחן וכשיגיע שעת המבחן ביום הדין הגדול והנורא של גוג ומגוג, בזאת יבחנו כולם. זה הנסיון, אף אחד לא מרגיש, אבל אנחנו כבר עוברים אותו.

אז דיברתי חזק על ביעור העגלים האלה מתוך הבתים, וב''ה אני מצליח בהרצאות האחרונות להעלות עשרות אנשים על הבמה שזורקים הטמבלויזיה, ושמקבלים עליהם עול מלכות שמים עולים לבמה! ואנשים מצלצלים מכל העולם שרוצים גם כן להוציא, אז היה אחד שם שאמר לי, אבל אם לא נקבל מיליארדים מארה''ב ונשק, איך נעמוד מול האומות? אמרתי לו בשעה שאני אשמע זאת לא תהיה לי שמחה יותר גדולה מזה, אם אמריקה תפקיר אותנו כמו שודאי יהיה, ככל שיקדם אשמח יותר. שאל אותי למה? אמרתי לו אז אני בטוח שתקרא להשי''ת. עכשיו אתה נשען על משענת קנה רצוץ שהאינטרסים שלהם קודמים לשלך ועל חשבונך הם עושים הכל. בכל הדורות לא היה לנו צה''ל, לא היה לנו F15 ולא F16 ולא טנקים ולא לוינים ולא שום דבר. כלום. אברהם אבינו עם חול ניצח את ארבעת המלכים, עם חול. כי מה צריך יותר? אם אתה אברהם אבינו ואתה עושה את רצון הבורא ואתה מחזיר לו את הבנים בתשובה, מה שתרצה - רצון יראיו יעשה.

אני עוקב אחרי החדשות כל הזמן, אני גם קורא תמיד את הנביאים, ואני רואה שהמציאות של היום עם הנביאים בדיוק הולכת בד בבד לפי התוכנית לגאולתם של ישראל. אחד מהדברים האחרונים שראיתי, דבר מדהים, הכנס נגד הגזענות בשוייץ, המדינה הניטרלית ביותר בעולם, מתכנסים אומות העולם שם לדבר נגד הגזענות, ובסוף את מי הם בוחרים כגזענים? את היהודים. למה אנחנו גזענים? בגלל שאנחנו מתגוננים מפני הפלשתינים והחמאס שיורים עלינו טילים שמונה שנים, אז אחרי שמונה שנים של שתיקה, החליטו הישראלים לתקוף. ונהרגו 1300 פלשתינים, העולם צועק גזענים! איזה עולם מרשע! איזה עולם שקרן! האמריקאים הפציצו להם שני בנינים יצאו למלחמה נגד אומות, נגד עירק שלא מצאו שמה נשק גרעיני, כמו שחשבו, ונגד אפגניסטן ועד עכשיו, ועוד ציר הרשע היה גדול רק עכשיו ברק חוסיין אובמה החליט להפוך אותו לציר הידידים, אבל בשביל שני בנינים להרוג אלפים אלפים של אנשים ביניהם חפים מפשע רבים, מישהו אמר לו משהו? מישהו אמר שהם גזענים? מישהו אמר על רוסיה עכשיו שתקפה בגיאורגיה והרגה אלפים כולל ילדים, מישהו אמר להם גזענים? אף אחד.

כולם מדברים על ירושלים, בלי ירושלים לא יהיה שלום, תשכחו מזה אומרים אומות העולם, ''ואספתי את כל הגויים אל ירושלים למלחמה'', עתידים לבוא אומות העולם בגוג ומגוג על ירושלים למלחמה, כמו שכתוב בזכריה י''ג י''ד. עתידה ליפול פצצת אטום בישראל, וטילים רבים צפויים להשלח לכאן בזמן הקרוב. במלחמה הצפונית שתהיה מול איראן סוריה והחיזבאללה, הכל מוכן ומבושל. יש רק עצה אחת להנצל כמה שיותר ולחסוך אבידות. שניקח את העצה של כל גדולי ישראל במשך כל הדורות, חכמי ישראל, גדולי ישראל, ונאמץ את הפטנט הידוע, מה זה הפטנט הידוע? תשובה. זה הכל, אין משהו אחר. תשובה. אם נעשה תשובה ונדאג שכל עם ישראל יעשו תשובה, אז אנחנו נגאל צ'יק צ'ק והקב''ה יטפל באומות העולם.

לכן עשינו מבצע מיליון מביא מיליון, חבר מביא חבר, כל אחד יקבל על עצמו להחזיר יהודי אחד בתשובה, ואם הוא מקבל להחזיר יהודי אחד בתשובה תוך שנה, שאומר המהרח''ו שכדאי לאדם לרדוף אחרי רשע שבעים שנה להחזירו בתשובה, שבעים מחייו כדאי לו, שנה, אנחנו נהיה עוד שנה עוד מיליון. אם נהיה עוד מיליון חוזרים תוך שנה ה' גואל אותנו מיד. לא היה דור כזה של תשובה מאז חורבן הבית.
    והרמב''ם פוסק ואומר, שישראל בסוף גלותן עושים תשובה ומיד הם נגאלים. וזה הפרשה - פרשת התשובה שנאמרה בפרשת ניצבים, והגאון מוילנא אמר שכל האלף שנה של האלף השישי מחולקים לעשר פרשיות שבספר דברים, ניצבים וילך זה פרשה אחת, עשר פרשיות, וכל מאה שנה זה כנגד פרשה. השנה ה-600, המאה ה-600 היה מלחמת העולם הראשונה והשניה - זה השואה הנורא, כמו שכתוב בפרשת כי תבוא, שזה הפרשה המתאימה למאה שנה האלה. והפרשה אחריה זה ניצבים, ושמה כתוב פרשת התשובה, ועליה אומר הרמב''ם, שישראל בסוף גלותן מיד הם נגאלים. ז''א עם ישראל בסוף גלותם עושים תשובה ומיד הם נגאלים, על זה נאמר ''ובאו לציון גואל'' מתי? כשיהיו ''שבי פשע ביעקב'', אז צריך לעשות את זה, צריך לדאוג שזה יהיה.

ארגון שופר יומם ולילה מחפש עצות איך לעשות את זה ומהר, לא לאט. לא שזה יעמוד על איש אחד או אנשים בודדים, לא, אלא שכל אחד יהיה מסוגל להחזיר בתשובה. לכן עבדנו במשך שנים הרבה בשביל לייצר אנציקלופדיה, כשהאנציקלופדיה הזאת מהפכת בני אדם. שמונה שנים זה לקח עד שהוכנה האנציקלופדיה, ובעזרת ה' יתברך היא כבר עפה באלפים ברחבי הארץ. היום כל יהודי יכול לעשות חוגי בית, יכול להזמין אנשים, יכול לענות על כל שאלה תשובה

רוצה עוד שאלה - כותב את השאלה, לוחץ אנטר ועוד תשובה בסרט, אין אנציקלופדיה כזאת בעולם. עד היום יש אנציקלופדיות עם כרכים הרבה, הרבה אבק ונפח ומזנון והרבה שטח בחדר. פה בשני דיסקים אפשר להפוך את העולם, לא תופס מקום, יש כל כך הרבה חומר לאין שיעור. ויותר אין בעיה להחזיר בתשובה, אין יותר בעיה להחזיר בתשובה חוץ מאפיקורסים שלא רוצים לשוב בתשובה. אבל כל בן אדם שרוצה לדעת, לברר, להכיר, להאמין, רוצה הוכחות, כל זה נקרא בפנים מוכן בשביל לעשות.

בעז''ה זכינו להפיץ אלפים בתקופה האחרונה לעילוי נשמת המנוח. והרבה אנשים מכל העולם רוצים, ואפשר עם זה להפוך את העולם, ממש להפוך את העולם, להפוך את ראשם של אנשים רחוקים.

עוד דבר שעשינו זה השחרורון - דיסק און קי של שמונה ג'יגה שנכנס בתוכו המון חומר, תשעה סרטים, 18 הרצאות, ותשעה שירים עם עוד חמש ג'יגה פנוי שבכל מחשב, היום יש מכוניות שיש את זה, מכוניות חדשות, שמכניסים את הUSB לתוך מחשב, ויש לך את כל החומר לפניך. אתה יכול ללכת עם זה פה על היד, רצועת הצלה ממש. נתקלת עם בן אדם שי שלו שאלה, אתה יכול לתת לו תשובה.

מכל מקום זה כלים שאנחנו ייצרנו בעזהי''ת בשביל שכל אחד יוכל להשיב יהודים בתשובה. אז למעשה אנחנו נמצאים היום בדור כזה שאפשר להשיב יהודים בתשובה, והראיה שיש כמות אדירה כזאת שלא היתה מחורבן הבית ועד עתה. וכנגד שנאת חינם אין לנו אהבת חינם יותר מאשר מצוה זו - לקרב את הרחוקים.

הסמל האישי של rOxX
    rOxX rOxX מנותק ג'וניור
    קיבל לייק
    2 פעמים
    ואוולה אור הפצצת תודה אחי!

ArtisT ArtisT מנותק גורו
    שם פרטי
    יוני P:
    קיבל לייק
    0 פעמים
    תודה רבה !

נושאים דומים