עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 20 מתוך 37

אשכול: הפרדת דת ומדינה

shemensoia shemensoia מנותק מתקדם
    שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים

הפרדת דת ומדינה

אתם תומכים בהפרדת דת ומדינה?
    אני לא כי רוב התרבות שלנו היא מהדת, אבל לדעתי צריך להגביל הרבה ממנה. (כל הקטע של החוקים שיש בארץ בגלל הדת-נגיד זה שחרדים לא עושים צבא, אין נישואים אזרחיים ואני יכול להמשיך לחפור)

הסמל האישי של pvtdeath
    pvtdeath pvtdeath מנותק מתקדם
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    אני יותר בעד הגדרת המדינה...
    צריך להסגר אם זאת מדינה יהודית או מדינה דמוקרטית.. אחרי זה אני אבסס את ההחלטה שלי אם להשאר פה או לעזוב

PeTRiK_StaR PeTRiK_StaR מנותק משתמש חסום
    שם פרטי
    יונתן
    קיבל לייק
    258 פעמים
    לי לא אכפת

הסמל האישי של _HuNTeR_
    _HuNTeR_ _HuNTeR_ מנותק ותיק
    קיבל לייק
    785 פעמים
    בעד. אין שום סיבה שהדת תשפיע על המדינה. מי שרוצה לקבל את הדת שיהיה לו לבריאות(כל דת) אבל אין שום הצדקה שבגלל שאנשים מסוימים כן רוצים לשמור על הדת,אז המנהגים של הדת יהפכו לחוק במדינה. אני לא רואה שום הצדקה לביטול תחבורה ציבורית בשבת לדוגמא.
    מצד שני,אני כן מסכים שצריך לשמור על סטטוס קוו בין דתיים לחילוניים ושתהיה אחווה ביניהם,בגלל זה אני כן בעד שהחגים יהיו לאומיים ושאסור יהיה למכור חמץ בפסח באיזור בו גרים יהודים,על מנת לכבד את מי שזה כן מפריע לו. כמובן שהכבוד הזה צריך להיות הדדי ולא חד צדדי כמו שיש היום.

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    hunter, אם כך מה שאתה מציע זה חוקה בסיסית (של זכויות אדם בלה בלה בלה דמוקרטיה וכו' - של ישראל אזרחית ודמוקרטית), רק שאת הארץ נחלק למחוזות ולכל מחוז יהיה סט חוקים משלו שייקבעו על ידי "מועצת העיר".
    בגדול? בדיוק כמו אמריקה, איפה שיש את אותם חוקים בסיסיים אבל בכל מחוז יש אקסטרה חוקים בהתאם למחוז.
    אני מסכים איתך.

הסמל האישי של _HuNTeR_
    קיבל לייק
    785 פעמים
    קודם אני שמח שאתה מסכים
    אבל זה לא מה שהתכוונתי
    מה שהתכוונתי זה שהמדינה תשאר כמו שהיא עכשיו אבל להוריד חלק מהחוקים שמפלים את החילונים בגלל הדת(חוץ מכמה חוקים עיקריים),ושיהיה כבוד בין שני המגזרים. פה זה לא אמריקה ואי אפשר לחלק את המדינה הזאת למחוזות,היא קטנה מדי וזה ממש ממש לא יעבוד פה.

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    אבל זה יותר פרקטי מ"כבוד בין שני המגזרים".... אין דבר כזה מדינה יהודית - דמוקרטית, הדבר הזה הוא תירוץ למדינה מאולתרת שנתנו את כל החוקים והתנאים שלה רק כדי לספק את מי שהצליחו לאסוף כדי להקים אותה, לא בדיוק חשבו איך זה ייראה בעוד 60 שנה.. קיצר בשנים הקרובות הולכים להיות פה שינויים מעניינים.

הסמל האישי של _HuNTeR_
    קיבל לייק
    785 פעמים
    לא יהיו פה שינויים מסיבה פשוטה מאוד-המגזר הדתי לא יסכים לזה.
    המדינה היא מדינה דמוקרטית והמגזר הדתי(דתי לאומי,חרדים וכדומה) לא יאפשר לחוקק חוקים שמאפשרים פגיעה בדת. קח לדוגמא את חוק החזיר-שאסור לייבא או לגדל בארץ חזיר(אם אני לא טועה). תשמע,זה לדעתי חוק מטומטם. אני לא מבין למה לבנאדם דתי מפריע שהשכן שלו אוכל חזיר. אין סיבה שזה יפריע לו ואם זה מפריע לו שלא יסתכל. גם מוסד הנישואין הוא מוסד פסול מבחינתי- לדעתי לכל בנאדם הזכות לבחור עם מי ואם בכלל הוא רוצה להתחתן ואיך שהוא רוצה להתחתן. וכן,אני גם בעד נישואין לבני זוג מאותו מין. אני לא מבין מה פסול בזה,זכותם.
    מצד שני,חוק החמץ זה חוק טוב שנועד למנוע סכסוכים בין דתיים לחילוניים.
    חוק יום המנוחה הוא חוק מעולה גם לדתיים וגם לחילוניים.

קיצר,מה שאני אומר באופן כללי זה שצריך להפעיל שיקול דעת בנושא החוקים שחוקקו ע"מ להגן על הדת אבל לא צריך לבטל אותם על הסף. חוקים שמפלים את המגזר החילוני צריכים להיות מבוטלים אם אין בכך פגיעה במגזר הדתי.

(במאמר מוסגר: אחת הבעיות הכי קשות במדינה שלנו היא המימון שנותנים לבני ישיבות עצלנים ובטלנים כדיי שילכו ללמוד ולא לעשות צבא. חוק מפלה ולא הוגן לכל דבר. שיעשו שירות לאומי וישלמו את הלימודים שלהם בעצמם. שיצאו לעבוד).

הסמל האישי של Marionette
    Marionette Marionette מנותק ותיק
    שם פרטי
    בתאל
    קיבל לייק
    144 פעמים
    דבר ראשון קיבלנו את המדינה הזאת כמדינה יהודית ולא משהו אחר האו''ם החליט שבגלל שאין ליהודים שום מקום שהם משתייכים אליו להעניק לנו את הזכות
    לכבוש את א''י מחדש.
    דבר שני-אתה לא יכול לקום ולהחליט "יאללה כבוד בין שני הצדדים" ,כבוד זה תוצאה של הבנה והסתגלות בין שני הצדדים וזה לא קורה....
    הדתי בחיים לא יבין את הצד החילוני ולהפך.
    מבחינה דתית נישואים אזרחיים זה אבסורדי ולא נכון כי אסור ליהודי להתבולל, ברגע שיסכימו לבטל את החוק הזה הם יראו זאת כחוסר כבוד!
    מבחינתך לאומת זאת זה לא פוגע באפחד ושום דבר.
    וזה מה שקורה בין שאר הדברים והחוקים אי אפשר להגיע לכבוד כי אחד נוגד את הצד השני ונהיה בלגאן.

שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי Marionette צפה בהודעה
    דבר ראשון קיבלנו את המדינה הזאת כמדינה יהודית ולא משהו אחר האו''ם החליט שבגלל שאין ליהודים שום מקום שהם משתייכים אליו להעניק לנו את הזכות
    לכבוש את א''י מחדש.
    דבר שני-אתה לא יכול לקום ולהחליט "יאללה כבוד בין שני הצדדים" ,כבוד זה תוצאה של הבנה והסתגלות בין שני הצדדים וזה לא קורה....
    הדתי בחיים לא יבין את הצד החילוני ולהפך.
    מבחינה דתית נישואים אזרחיים זה אבסורדי ולא נכון כי אסור ליהודי להתבולל, ברגע שיסכימו לבטל את החוק הזה הם יראו זאת כחוסר כבוד!
    מבחינתך לאומת זאת זה לא פוגע באפחד ושום דבר.
    וזה מה שקורה בין שאר הדברים והחוקים אי אפשר להגיע לכבוד כי אחד נוגד את הצד השני ונהיה בלגאן.
    אז מה הפיתרון שלך?

הסמל האישי של Marionette
    Marionette Marionette מנותק ותיק
    שם פרטי
    בתאל
    קיבל לייק
    144 פעמים
    אין אחד כזה אי אפשר להפריד דת מהמדינה זה לא ילך ולא משנה כמה ינסו לעשות זאת

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    דבר ראשון קיבלנו את המדינה הזאת כמדינה יהודית ולא משהו אחר האו''ם החליט שבגלל שאין ליהודים שום מקום שהם משתייכים אליו להעניק לנו את הזכות לכבוש את א''י מחדש.
    מה זאת אומרת, קיבלנו את הזכות "לכבוש", איך אפשר לבחור למי להעניק את הזכות לכבוש ?????? כל הקטע בלכבוש הוא שאת לוקחת אזור שהוא של מישהו אחר בכח ולא בהחלטת האו"ם............

הפתרון היחיד לפי דעתי (משהו שהולך לקרות בקרוב), לבעיה הזאת של הגדרת המדינה כ"דתית-דמוקרטית" (זה פשוט לא מסתדר ! אלה הפכים!):
    דבר ראשון הגדרה מחדש של המדינה, משהו שייעשה במהפכה (כמו אצל השכנים שלנו?) או בממשלה חדשה שתצליח לתפוס רוב כל כך גדול שהם יוכלו לעשות שינוי (בתקווה שזאת תהיה מפלגה נכונה ולא פאנאטית).
    הגדרה מחדש יכולה להיות במקרים הקיצוניים, מדינה יהודית (מדינת הלכה... איראן לדוגמא?) או מדינה מערבית דמוקרטית - מדינה דמוקרטית לחלוטין. ברגע שנעיף את ההגדרה "מדינה יהודית דמוקרטית" נוכל באמת לקיים שוויון במדינה הזאת ואז כולם רק ירוויחו.
    כרגע מה שיש פה זאת מדינת קומבינות שהיחידים שמרוויחים בה הם אלה שבשלטון או אלה שלא מועילים לה (ואפילו רק מזיקים לה), לדוגמא, חרדים? ערבים? ויש עוד מלא קבוצות טפיליות כאלה.
    המדינה הקטנה שלנו מתנהלת בצורה כל כך גרועה לעומת מדינות אחרות שהקיום שלה באמת מוטל בספק לטווח הארוך.

שורה תחתונה, רוצים מדינה יהודית? מדינת הלכה. רוצים מדינה דמוקרטית? תוותרו על המדינה היהודית.
    כמובן שאפשר לעשות שוב קומבינות ולקרוא לה מדינה "יותר דמוקרטית - קצת פחות יהודית" אבל בסופו של דבר זה יוביל לאותו מקום.

שם פרטי
    מיכאל
    קיבל לייק
    67 פעמים
    אין אחד כזה אי אפשר להפריד דת מהמדינה זה לא ילך ולא משנה כמה ינסו לעשות זאת
    לכל בעיה יש פיתרון..צד מסוים יצטרך לוותר על דברים. אי אפשר להשאיר את כולם מרוצים. צריך ללכת לכיוון היותר הגיוניי

הסמל האישי של _HuNTeR_
    קיבל לייק
    785 פעמים
    מדינת הלכה-הלכה המדינה.
    אם זה או דת או דמוקרטיה-אין בכלל דיון. דמוקרטיה לפני הכל.

ואת שוב לא מבינה את ההבדל בין יהודי ליהודי דתי. אפשר להיות יהודי גם בלי לקבל את הדת-אין קשר בין השניים. אני יהודי גאה ואני לא מקבל את הדת כי היא מטופשת כמו כל הדתות האחרות.

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    הפתרון הראלי שאני רואה הוא להגדיר את הקיום של הלאום היהודי (ולא לשייך את זה תמיד לדת), כך אפשר לקיים מדינה דמוקרטית יהודית ללא שום קשר לדת, אבל עדיין להשאיר אופי יהודי במדינה.. סה"כ לא לכלול חוקי תורה בחוקה של המדינה. הבעיה שיש במדינה יותר מדי שליטה דתית ואין הגיון בכלל אז.. לא .

הסמל האישי של Joly
    Joly Joly מנותק מלך.
    קיבל לייק
    212 פעמים
    הפיתרון הוא סמים, רק סמים.

X_SniperPro_X X_SniperPro_X מנותק עתיק
    שם פרטי
    מי רוצה �
    קיבל לייק
    260 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי pvtdeath צפה בהודעה
    הפתרון הראלי שאני רואה הוא להגדיר את הקיום של הלאום היהודי (ולא לשייך את זה תמיד לדת), כך אפשר לקיים מדינה דמוקרטית יהודית ללא שום קשר לדת, אבל עדיין להשאיר אופי יהודי במדינה.. סה"כ לא לכלול חוקי תורה בחוקה של המדינה. הבעיה שיש במדינה יותר מדי שליטה דתית ואין הגיון בכלל אז.. לא .
    אז אתה טוען שאין עכשיו פה דמוקרטיה?

יש פה דמוקרטיה אז אולי תפסיק להתבכיין בנושא הדת,תכבד כל אדם אחר שמאמין שונה ממך,וכנ''ל הם יכבדו אותך.

אתה לא חייב להקשיב לחוקי הדת אף פחד לא מכריח אותך,תגיד תודה שלפחות אין פה איסלאם כי אם היה פה איסלאם לא היה לך את הזכות לדבר על הדת.

וJOLY אתה צודק הפתרון רק סמייםםםםם

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי X_SniperPro_X צפה בהודעה
    אז אתה טוען שאין עכשיו פה דמוקרטיה?

יש פה דמוקרטיה אז אולי תפסיק להתבכיין בנושא הדת,תכבד כל אדם אחר שמאמין שונה ממך,וכנ''ל הם יכבדו אותך.

אתה לא חייב להקשיב לחוקי הדת אף פחד לא מכריח אותך,תגיד תודה שלפחות אין פה איסלאם כי אם היה פה איסלאם לא היה לך את הזכות לדבר על הדת.

וJOLY אתה צודק הפתרון רק סמייםםםםם
    תקשיב יא חי בסרט, אין פה גרם של דמוקרטיה אולי חוץ מהבחירות שזה גם דפוק.
    ברגע שכל האזרחים (כולם חוץ מלמשל תושבי שדרות וכאלה שבאמת מגיע להם פטור) ישלמו מיסים, יעשו צבא ולא יישבו בבית ויתבטלו כל היום, תתקרב יותר לדמוקרטיה.
    אסלאם? ברצינות? לא סתם רשמתי שצריך להפריד את הדת מהלאום ביהדות, ככה אתה יכול לקיים מדינה של יהודים (לא מדינה דתית של יהודים !!) שיותר קרובה לדמוקרטיה מהעיוות שיש לנו עכשיו.
    אני לא חייב להקשיב לחוקי הדת? בא לי עכשיו באמצע שבת לנסוע לעיר באוטובוס, למה אני לא יכול?
    זין, בא לי לאכול במסעדה לא כשרה, למה אני צריך להתאמץ כל כך כדי למצוא? למה אני בכלל צריך ללמוד תנ"ך בבצפר? למה זה יעזור לי בחיים? למה זה נחשב פה מקצוע ליבה ??
    לגבי כבוד למי שמאמין, תסמוך עלי שאני מכבד אמונות של אנשים עד שהן נכנסות לשטח האישי שלי. אתה רוצה להתפלל? בכיף אחי תהנה רוצה לשמור שבת? בכבוד אני לא אציק לך ואני לא "אגרה" אותך. ברגע שאתה אומר לי שאני פושע על זה שאני עובר בשכונה בירושלים עם האוטו בשבת, אתה יכול ללכת להזדיין. יש לי כבוד לזה שאתה מאמין זאת הבעיה שלך, אין לי טיפת כבוד למה שאתה מאמין בו וזאת זכותי המלאה (אגב גם בחוקי המדינה יש לי זכות לזה) לזלזל בדת שלך ולהגיד מה שבא לי עליה.
    מה שיש פה זה דמוקרטיה (בכאילו) שיש בה הפליות שצדדים מסוימים מקבלים בה יותר זכויות מצדדים אחרים, משמע, הדמוקרטיה שלך שווה לתחת.
    נערך בפעם האחרונה על ידי pvtdeath : 05/01/13 ב 12:51

X_SniperPro_X X_SniperPro_X מנותק עתיק
    שם פרטי
    מי רוצה �
    קיבל לייק
    260 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי pvtdeath צפה בהודעה
    תקשיב יא חי בסרט, אין פה גרם של דמוקרטיה אולי חוץ מהבחירות שזה גם דפוק.
    ברגע שכל האזרחים (כולם חוץ מלמשל תושבי שדרות וכאלה שבאמת מגיע להם פטור) ישלמו מיסים, יעשו צבא ולא יישבו בבית ויתבטלו כל היום, תתקרב יותר לדמוקרטיה.
    אסלאם? ברצינות? לא סתם רשמתי שצריך להפריד את הדת מהלאום ביהדות, ככה אתה יכול לקיים מדינה של יהודים (לא מדינה דתית של יהודים !!) שיותר קרובה לדמוקרטיה מהעיוות שיש לנו עכשיו.
    אני לא חייב להקשיב לחוקי הדת? בא לי עכשיו באמצע שבת לנסוע לעיר באוטובוס, למה אני לא יכול?
    זין, בא לי לאכול במסעדה לא כשרה, למה אני צריך להתאמץ כל כך כדי למצוא? למה אני בכלל צריך ללמוד תנ"ך בבצפר? למה זה יעזור לי בחיים? למה זה נחשב פה מקצוע ליבה ??
    לגבי כבוד למי שמאמין, תסמוך עלי שאני מכבד אמונות של אנשים עד שהן נכנסות לשטח האישי שלי. אתה רוצה להתפלל? בכיף אחי תהנה רוצה לשמור שבת? בכבוד אני לא אציק לך ואני לא "אגרה" אותך. ברגע שאתה אומר לי שאני פושע על זה שאני עובר בשכונה בירושלים עם האוטו בשבת, אתה יכול ללכת להזדיין. יש לי כבוד לזה שאתה מאמין זאת הבעיה שלך, אין לי טיפת כבוד למה שאתה מאמין בו וזאת זכותי המלאה (אגב גם בחוקי המדינה יש לי זכות לזה) לזלזל בדת שלך ולהגיד מה שבא לי עליה.
    מה שיש פה זה דמוקרטיה (בכאילו) שיש בה הפליות שצדדים מסוימים מקבלים בה יותר זכויות מצדדים אחרים, משמע, הדמוקרטיה שלך שווה לתחת.
    עוד שמאלני שמנבל פה,אין לי כוח להסביר לך מה אני רוצה להגיד לך,אתה היחיד שחי בסרט.

הסמל האישי של pvtdeath
    שם פרטי
    דוד
    קיבל לייק
    52 פעמים
    ציטוט במקור פורסם על ידי X_SniperPro_X צפה בהודעה
    עוד שמאלני שמנבל פה,אין לי כוח להסביר לך מה אני רוצה להגיד לך,אתה היחיד שחי בסרט.
    תגיד לי על סמך מה קבעת שאני שמאלני בכלל?
    זה שאני אנטי כפייה דתית אומר שאני שמאלני?
    כרגע אתה זה שמציג את עצמו כמפגר תשים לב למה אתה מגיב בכלל.

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. בקשה דחופה[דת!]
    על ידי ^Lny בפורום מה שבראש
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 20/02/07, 22:59
  2. מאאיזה דת אתם ? /:
    על ידי rAjArAm בפורום Tactical Ops
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 06/08/05, 18:28
eXTReMe Tracker