"BioShock 2" הינו משחק יריות בגוף ראשון, המשלב בין היתר את הז'אנרים הרפתקאות ופעולה. המשחק פותח ושווק על ידי החברה "2K Games" ובזכות המון השקעה מצידה, זכה המשחק לפרסום והצלחה רבה בעולם כולו. במשחק תגלמו את דמותו של ג'ק - אדם ששרד התרסקות מטוס ובדרך מסויימת הגיע לעיר האבודה, "רפטור". מה יהיה בעיר המסתורית? מה יגלה ג'ק ומה תהיה התפנית הדרמתית שיעבור? פרטים אלו תגלו רק לאחר קריאת הסיקור!
-

----------------------------------------
-

-
שם המשחק: BioShock 2.
מפתחים ומייצרים: 2K Games.
ז'אנרים: יריות, פעולה והרפתקאות.
תאריך יציאה: פברואר 2010.
קונסולות: Xbox 360, PlayStation 3 ו-PC.
-
-----------------------------------------
-
"BioShock 2" הינו משחק יריות מגוף ראשון, אשר פותח על ידי החברה "2K Games". עלילת המשחק מתרחשת כשמונה שנים לאחר אירועי המשחק הראשון בסדרה - "BioShock". עוד במשחק הראשון בסדרה, השתמשו המייצרים באפקטים שטרם נראו במשחקי המחשב וכעת, המייצרים של המשחק שדרגו את האפשרויות הללו ואף הוסיפו לו אפשרויות רבות אשר ייחדו אותו משאר משחקי היריות. במשחק החדש, תהיה לשחקן האפשרות להצית להבות תוך כדי לחימה ואף לשרוף את אויביו השונים בשדה הקרב. המייצרים של המשחק הצליחו להעביר בצורה מעולה את האקספוזיציה של המשחק ואת עלילתו, דבר שנתן לשחקן אפשרות להיכנס אל תקופה שונה בהיסטוריה, מיקום שונה בעיר לא מציאותית ואף עולם אפל, קודר ומפחיד במקצת. המייצרים הוסיפו לשחקן אפשרויות רבות לבחירת נשק, חלקן באות לידי ביטוי באמצעות קרב "פנים אל פנים" מול האויבים וחלקן באות לידי ביטוי באמצעות מלכודות שונות אשר יציב השחקן במקומות שונים בעיר האבודה.
-

ירי במטרה לחסל את האויבים.
-
עלילת המשחק מתרחשת בעיר הדמיונית, "רפטור", כשמונה שנים לאחר עלילת המשחק הראשון בסדרה. ג'ק הוא אדם אשר שרד תאונת מטוס ובדרך מסויימת הגיע לעיר האבודה אשר נמצאת מתחת למים. עם הזמן מגלה ג'ק שהעיר מלאה ביצורים קטלניים ולא אנושיים, שחזותם החיצונית נראית כזומבים. כמה שנים לפני שהגיע ג'ק אל העיר האבודה, גילתה את העיר מדענית בשם בריג'יט, אך גילוי העיר לא היה הדבר היחיד שגילתה. בריג'יט גילתה חומר בשם "ADAM" אשר מצוי אך ורק בגופם של יצורי ים. ה-"ADAM" יכול לרפא בני אדם בצורה מפליאה ואף יכול לשקם איברים בגוף האדם. בריג'יט מתחברת לפושע אכזר העונה לשם פרנק וביחד הם מוצאים דרך יעילה להרביית התגלית המדהימה, את ה-"ADAM". הדרך אשר גילו השניים, היא החדרת החומר לקיבה של ילדות קטנות אשר נלקחו מבית יתומים מסויים. הילדות חסרות השם, נקראות כולן "אחיות קטנות".
-

"אחות קטנה" מחסלת את אחד היצורים כשבידה נמצא ה-"ADAM".
-
ג'ק, אשר ניכנס אל העיר האבודה, מוצא עצמו במקום אפל ושורר יצורים. מטרתו של ג'ק היא לצאת מהעיר כמה שיותר מהר והוא מוצא דרך לעשות זאת ביעילות ע"י חליפה העונה לשם "Big Daddy". ה-"Big Daddy" היא חליפת צלילה ישנה בעלת כוחות על טבעיים. בדרך כלל, החליפות הללו לא נותנות אפשרות חשיבה עצמאית, אך לאור העובדה שזהו דגם ישן של חליפה, היא נותנת לג'ק אפשרות לחשוב בתוכה ואף לממש את רצונותיו. החליפה מעניקה לג'ק אפשרויות לחימה שלא ניתן להשיג בדרך אחרת בעיר התת-ימית "רפטור" וזה מעניק לג'ק יכולת להשיג את מטרתו ולברוח מהעיר. בהמשך המשחק, תשתנה מטרתו של ג'ק והוא יצטרך לברוח מהעיר יחד עם "האחיות הקטנות" ואף להציל אותן מגורלן המר. מה יעלה בגורלן של "האחיות הקטנות"? האם ג'ק יצליח להימלט מהעיר? פרטים אלו תדעו רק לאחר שתשחקו במשחק.
-

דמותו של ה-"Big Daddy" כאשר מאחוריו נמצאת "אחות קטנה".
-
"BioShock 2" הינו משחק בעל עלילה נהדרת ובניגוד למשחקים אחרים מהסוג, הוא גם מתקשר בצורה מעולה עם המציאות. העיר הדמיונית "רפטור" תכניס את השחקן אל עולם אפל מלא ברוע ויצורים, דבר שיכניס לעיתים את השחקן לאווירה של פחד ואימה. האפשרויות שניתנות לשחקן מעצימות את יכולותיו ואת כישורי הלחימה שלו. עם זאת, יכולת התנועה של המשחק מגושמת ואיטית ביחס למשחקים אחרים מהסוג. המשחק "כבש" את טבלאות המכירה בקונסולות בהן הוא מיוצר. "BioShock 2" הוא בהחלט משחק משובח, אשר שזכה לפרסום הרב בזכות עבודה רבה מצד המייצרים, בהחלט משחק שכדאי לנסות.
-
-
הטריילר: